Čilės futbolininkai lemiamose rungtynėse po 11 m baudinių serijos 4:1 palaužė 14 kartų stipriausia žemyno komanda tapusią Argentinos ekipą. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių 0:0.

Finalo eiga

Finalinį mačą aktyviau pradėjo varžovus įnirtingai spaudę Čilės futbolininkai. 11 min. iš maždaug 11 metrų itin pavojingai smūgiavo Arturo Vidalis, tačiau kamuolį sugavo argentiniečių vartininkas Sergio Romero.

20 min. pirmą rimtesnį išpuolį pagaliau surengė ir Argentina. Po Lionelio Messi atlikto baudos smūgio galva pavojingai smūgiavo Sergio Aguero - tačiau tiesiai į vartininką Claudio Bravo.

Įpusėjus pirmajam kėliniui dėl traumos aikštę buvo priverstas palikti Angelis Di Maria. Argentinos rinktinėje jį pakeitė Ezequielis Lavezzi.

Iki pirmo kėlinio Čilės futbolininkai išlaikė nedidelę persvarą. Tačiau itin pavojingų momentų prie argentiniečių vartų šeimininkai nesukūrė.

Prasidėjus antrajam kėliniui vėl aktyvesni buvo Čilės atstovai. Tačiau kėliniui artėjant prie vidurio jau Argentinos futbolininkai ėmė vis dažniau lankytis varžovų baudos aikštelėje. Svečių komandoje visiškai nesimato L. Messi.

82 min. gerą progą pasižymėti turėjo Alexis Sanchezas, tačiau kamuolys praskriejo šalia vartų. Netrukus po to argentinietis E. Lavezzi pagaliau įrideno kamuolį į vartus, tačiau jis buvo aiškioje nuošalėje ir įvartis neįskaitytas.

Pagrindinio laiko paskutinę minutę Argentina vos nesudaužė visų šeimininkų vilčių. Tačiau po greitos atakos kamuolio iš arti į vartus nesugebėjo nukreipti po keitimo aikštėje pasirodęs Gonzalo Higuainas. Pratęsimas.

Pačioje pirmos pratęsimo pusės pabaigoje į greitą ataką vienas pasileido A. Sanchezas. Jo smūgiuotas kamuolys prašvilpė šalia skersinio. Antroje pratęsimo dalyje įvarčių taip pat nebuvo pelnytą, tad viskas sprendėsi 11 m baudinių serijoje.

Pirmieji smūgiavo šeimininkai - Matiasas Fernandezas fantastišku smūgiu smeigė kamuolį į viršutinį vartų kampą. L. Messi taip pat nesuklydo (1:1). A. Vidalio smūgiuotą kamuolį vartininkas lietė, tačiau jis įskriejo į tinklą. Tuo tarpu G. Higuainas šauna gerokai virš vartų (2:1).

Čilietis Charlesas Aranguizas tikslus, o štai Evero Banegos smūgį atrėmė Claudio Bravo (3:1).

Prie kamuolio keliauja Čilės rinktinės lyderis A. Sanchezas. Jo apgaulingai smūgiuotas kamuolys skrieja į vartus ir visą šalį apima ekstazė - Čilė pirmą kartą tampa Pietų Amerikos futbolo čempione!

Rezultatas:

Čilė - Argentina - 4:1 (po 11 m baudinių serijos, pagrindinis laikas ir pratęsimas - 0:0)

[4:1] Alexis Sanchezas

Čilės futbolininkai finale žaidė po 28 metų pertraukos. Vicečempionais jie yra tapę keturis kartus - 1955, 1956, 1979 ir 1987 metais.

Argentinos rinktinė paskutinį kartą šiame turnyre triumfavo 1993 metais. Žemyno stipriausia komanda ji tapo 14 kartų.

Čilė pusfinalyje 2:1 (1:0) privertė pasiduoti Peru futbolininkus. Argentinos ekipa 6:1 (2:1) sutriuškino Paragvajaus komandą.

Pietų Amerikos futbolo čempionato bronzos medalius penktadienį antrą kartą iš eilės iškovojo Peru rinktinė. Peru komanda mače dėl trečios vietos 2:0 (0:0) nugalėjo 2011 metų vicečempionus Paragvajaus futbolininkus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (123)