Pakeliui į finalą N.Artiomova įveikė Vokietijos, Ukrainos (pasaulio čempionę Verą Kučerenko), Italijos ir Izraelio atstoves.

Lietuvos atletė prieš čempionatą buvo patyrusi čiurnos traumą, kurį laiką nesitreniravo, o Maltoje per varžybas kojos skausmai atsinaujino. N.Artiomova galėjo laimėti aukso medalį, tačiau dėl traumos gana greitai pavargo, ir pergalė po labai atkaklios kovos atiteko Lenkijos sportininkei.

2003 metais kumitė rungtyje N.Artiomova Europos čempionate Vilniuje laimėjo bronzos medalį, o 2004-aisiais Skopjėje - sidabro.

Kitiems Lietuvos atstovams šeštadienį nepavyko įgyvendinti planų. Tituluočiausias mūsų sportininkas Rytis Bublevičius suklupo fuku-go rungties ketvirtfinalyje (pralaimėjo makedonui Dejanui Nedevui), Giedrius Dranevičius katos rungtyje liko septintas, o komandinėje kumitė rungtyje Lietuvos vyrai ne be teisėjų pagalbos 0:2 nusileido italams.

Jaunių varžybose dalyvavęs 17-metis Laimonas Niūniava katos (užėmė 6 vietą), kumitė (ketvirtfinalyje pralaimėjo vokiečiui Henningui Fabinui) ir fuku-go (ketvirtfinalyje pralaimėjo ukrainiečiui Vitalijui Kornejevui) rungtyse pateko tarp 8 geriausių sportininkų.

Sekmadienį jau įvyko moterų katos rungties varžybos, kuriose Kristina Kacevičiūtė įvykdė iškeltą užduotį ir pateko tarp 8 geriausių sportininkių.

Sekmadienį moterų ir vyrų kumitė rungtyse dar startuos N.Artiomova, nors ir su skaudama koja, bei Giedrius Švetkauskas.