Mūsiškiams iki dešimtos pozicijos, užtikrinančios teisę po dvejų metų ir vėl varžytis Europos komandinio čempionato pirmoje lygoje, pritrūko vos 1,5 taško.

Antros dienos varžybos, kaip ir pirmos, prasidėjo kūjo metimo ir šuolių su kartimi rungtimis. Moterų kūjo metimo varžybose Sandra Mišeikytė užėmė dvyliktą vietą, įrankį numetusi 46,25 metro. Net ir su savo sezono rekordu – 47,77 m – lietuvė nebūtų pakilusi aukščiau. Nepasisekė ir su skolinta kartimi šokusiam Simui Šnipaičiui, kuris peršoko pradinį 4,00 m aukštį, tačiau įveikti 4,30 m nepavyko – užimta dvylikta pozicija.

Bėgimo rungčių programą pradėjo barjerininkai. Moterų 100 m barjerinio bėgimo rungtyje Sonata Tamošaitytė nuotolį įveikė per 13,64 sek. Tokį patį laiką parodė ir kitame bėgime dalyvavusi latvė Laura Ikauniecė, tačiau teisėjai, šiuolaikinių technologijų pagalba, atliko abiejų bėgimų foto finišus bei nusprendė, jog latvė buvo kiek greitesnė. Lietuvei atiteko aštunta vietą, L. Ikauniecei – septinta.

Vyrų 110 m barjeriniame bėgime dalyvavo šį sezoną šalies 19-mečių rekordą pagerinęs Rapolas Saulius. Tokio lygio varžybų debiutantas aplenkė pagrindinius konkurentus kovoje dėl išlikimo pirmoje lygoje ir užėmė devintą vietą (14,74 sek.).

„Šiek tiek buvau pasimetęs, nes kabinau vieną barjerą, po to neužtempiau ir vėl kabinau. Ir kelius kabinau šiek tiek, – nusijuokė R. Saulius, rodydamas į kraujuojančias kojas. – Galvojau, jog finišuosiu penktas (pirmame bėgime dalyvavo šeši sportininkai), bet šonuose bėgę varžovai irgi pradėjo kliūti už barjerų, tad baigiau trečias.“

Už mūsiškio nugaros liko trys sportininkai, kurių atstovaujamos komandos po pirmos varžybų dienos atsiliko nuo lietuvių – turkas, latvis ir estas.
„Pagrindinis tikslas buvo pagerinti asmeninį rekordą, bet džiugu, jog aplenkiau ir pagrindinius komandos konkurentus“, – nesureikšmino R. Saulius.

Rutulio stūmimo rungtyje Giedrė Kupstytė užėmė aukštą penktą vietą (14,69 m), nors nuo asmeninio rekordo atsiliko daugiau nei metru. Vyrų 800 m bėgime prasčiausią sezono rezultatą turėjęs Mindaugas Striokas finišavo 11-as (1 min. 51,17 sek.), o trišuolio rungtyje Marius Vadeikis buvo 10-as (15,16 m).

Pirmą prizinę vietą lietuviams iškovojo lygiai prieš savaitę NCAA čempionate ketvirta buvusi Natalija Piliušina. 2013 metų NCAA čempionė 1500 m distanciją įveikė per 4 min. 15,01 sek. bei finišavo antra. Tarp lyderių lietuvaitė buvo nuo pat bėgimo pradžios, o iki finišo likus keliasdešimt metrų bėgo pirma. Vis dėlto finišo tiesiojoje ją aplenkė rumunė Claudia Bobocea.

„Nuovargio po NCAA čempionato tikrai nejaučiu, nes 19 mėnesių praleidau dėl traumos ir varžybų šiemet turėjau nedaug. Esu pakankamai neblogos sportinės formos, tad kiekvienos varžybos man yra kaip šventė, – sakė N. Piliušina. – Norėjosi laimėti. Prieš dvejus metus komandiniame čempionate buvo lygiai tas pats – maniau, jog laimėsiu, bet prieš pat finišo liniją mane aplenkė varžovė.“

2013-ųjų NCAA čempionate N. Piliušina nugalėtoja tapo, aplenkusi būrį varžovių finišo tiesiojoje, tačiau šįkart lietuvės taktika buvo kitokia.
„Norėjau laikytis priekyje, nes NCAA dalyvauju su tomis pačiomis varžovėmis ir žinau jų pajėgumą, o šių merginų – ne. Nežinau, ar jos greitos finiše, ar jų greitas startas, tad norėjau kontroliuoti visą bėgimą priekyje, – pasakojo N. Piliušina. – Pirmi du ratai buvo labai lėti – pradėjom 1 min. 10 sek., tad pagal tą tempą rezultatas būtų apie 4 min. 22 sek. Tik paskutiniai 600 metrų buvo labai greiti.“

Antrą dieną varžėsi ir du praėjusių metų Europos komandiniame čempionate triumfavę lietuviai – Justinas Beržanskis ir Andrius Gudžus. 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje J. Beržanskiui nepavyko patekti į geriausiųjų trejetuką – užimta septinta vieta (8 min. 51,68 sek.).

Vyrų disko metimo varžybose kova virė tarp šešto sezono rezultato pasaulyje savininko esto Martino Kupperio, belgo Philipo Milanovo (septintas rezultatas pasaulyje), patyrusio olando Eriko Cadee bei A. Gudžiaus (dvyliktas rezultatas). Šįkart stipriausias buvo P. Milanovas, numetęs 62,02 m, antras – A. Gudžius (60,98 m), trečias – E. Cadee (60,88 m).

„Esu patenkintas kaip pasirodžiau varžybose. Visi disko metikai sutarėme, jog sektorius ypatingai slidus. Komandos vadovai kalbėjo, jog svarbiausia aplenkti estus ir latvius – tą ir padariau. Gal būčiau numetęs metru ar dviem toliau, bet, neduok Dieve, būčiau patyręs traumą ir dėl to praleidęs pasaulio čempionatą“, – rizikuoti nenorėjo A. Gudžius.

Pirmu bandymu lietuvis numetė 59,73 m, antrasis buvo neįskaitytas, trečiuoju – 59,89 m, o sėkmingiausiu ketvirtuoju – 60,98 m.

„Prieš dvi dienas atvykęs ir pamatęs sektorių supratau, jog dalyvausiu „iš technikos“, o ne iš emocijų, jėgos ir maksimalių pastangų. Tokiame sektoriuje gali patirti traumą labai greitai, – tikino Lietuvos disko metimo viltis A. Gudžius. – Antro bandymo metu slystelėjau, trečią stengiausi padaryti lėčiau, bet techniškiau – rezultatas labai nepasikeitė, o paskutinį atlikau truputį greičiau.“

Skirtingai sekėsi 200 m varžybose dalyvavusiems Lietuvos sprinteriams: Lina Grinčikaitė-Samuolė pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą bei finišavo trečia (23,68 sek.), o Rytį Sakalauską pakeitęs Kostas Skrabulis užėmė 12 vietą – 21,84 sek.

Svarbius taškus iškovojo stajeriai. 3000 m bėgime Simas Bertašius pagerino asmeninį rekordą – 8 min. 23,38 sek. – bei užėmė dešimtą vietą. 5000 m moterų varžybose Rasa Drazdauskaitė finišavo šešta, nors bėgimo metu Šveicarijos atstovė Jasmin Widmer kelis kartus užlipo lietuvei ant kojos.

„Vieta normali. Labai tvanku, sunku bėgti tokiomis sąlygomis. Jau po poros kilometrų apšilimo buvau šlapia lyg kokioje pirtyje. Tačiau tai nėra pasiteisinimas, – sakė R. Drazdauskaitė. – Šveicarijos sportininkė ant kulnų lipo ne vien man, mynė ir estei. Vis sakydavo „atsiprašau“, bet kai dešimt kartų užlipa ant kojos, nėra gražu. Gerai, jog nenumynė startuko.“

Moterų šuolių į aukštį rungtyje traumuotą Airinę Palšytę pakeitusi Austra Skujytė su este Eleriin Haas bei latve L. Ikauniece pasidalijo 8-10 pozicijomis. Lietuvė pirmais bandymais peršoko 165 cm, 170 cm ir 175 cm, o 180 cm aukštį – antru, tačiau 185 cm įveikti nepavyko. Varžybų nugalėtoja tapusios čekės Oldriškos Marešovos rezultatas – 188 cm, tuo tarpu A. Palšytės vasaros sezono rekordas – 194 cm.

Pusę varžovių aplenkė šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė, kuri užėmė šeštą vietą (6,03 m), aukštą penktą poziciją iškovojo Edis Matusevičius, ietį numetęs 73,08 m.

Moterų 4x400 m estafetės komanda (Eva Misiūnaitė, Eglė Balčiūnaitė, Erika Krūminaitė, Eglė Staišiūnaitė) užėmė šeštą vietą. Mūsiškių rezultatas – 3 min. 37,25 sek.

Lemiama rungtimi tapo vyrų 4x400 m estafetės bėgimas. Iki jo pradžios lietuviai buvo dešimtoje pozicijoje, 4,5 taško lenkdami estus. Deja, vyrų estafetės komanda (Gediminas Kučinskas, M. Striokas, Gediminas Truskauskas ir Mantas Rainys) užėmė 11 vietą (3 min. 12,97 sek.), o estai – penktą (3 min. 6,07 sek.). Estijos lengvaatlečiai Europos komandiniame čempionate lietuvius aplenkė vos 1,5 taško...

Pirmą vietą čempionate užėmė Čekija (351 tšk.), antrą – Graikija (327 tšk.), o trečią – Olandija (299,5 tšk.). Visos trys šalys iškovojo teisę varžytis Super lygoje. Lietuviai pelnė 214,5 tšk., o paskutinėje vietoje likę latviai – 169,5 tšk.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)