Efektyviai susikurtomis progomis pasinaudoję JAV ledo ritulininkai vien per pirmąjį kėlinį pelnė du įvarčius be atsako – du sykius pasižymėjo Brockas Nelsonas (4:17 ir 16:32 min.). Antrajame rungtynių trečdalyje slovėnai suaktyvėjo, rezultatą sušvelnino Alešas Mušičius (26:54).

Slovėnų ryžtą kovoti dėl būtinų taškų trečiajame kėlinyje numalšino įvartį pelnęs jaunasis Jackas Eichelis (41:09).

Sekmadienį dėl pergalės gerokai teko pavargti nugalėtojos titulą ginančiai Rusijos rinktinei, kuri tik po pratęsimo 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) įveikė varžovus iš Slovakijos.

Apie vietą ketvirtfinalyje svajojantys slovakai rungtynes pradėjo puikiai – nesužaidus nė 6 minučių Sergejų Bobrovskį nuginklavo Tomašas Kopecky (5:58 min.). Antrajame kėlinyje ant nubaustųjų suolelio atsisėdo buvęs Tado Kumeliausko komandos draugas Milanas Jurčina. Jo pražanga slovakams kainavo labai brangiai – Sergejus Moziakinas (27:07) pasinaudojo kiekybine persvara ir išlygino rezultatą.

Slovakai ir trečiąjį kėlinį pradėjo žaisdami daugumoje, bet rusai vėl sėkmingai gynėsi, o netrukus Vladimiras Tarasenka (41:10) juos pirmą kartą išvedė į priekį. Tiesa, minimaliu pranašumu rusai džiaugėsi neilgai – Marianas Gaborikas (47:05) nepraėjus nė 6 min. atstatė pusiausvyrą.

Pratęsime slovakams nesisekė kurti pavojingų atakų, o vienas iš rusų bandymų atakuoti varžovų vartus buvo sėkmingas – Artemijus Panarinas (62:06) pasiuntė ritulį į slovakų vartus ir sukomplikavo jų padėti kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje.

8.Slovėnija600068:220

A grupės rungtynėse šeimininkai čekai 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) pranoko vokiečius ir jau užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Nugalėtojams po įvartį pelnė Michalas Vondrka (13:39), Petras Koukalas (25:58), Jakubas Voračekas (27:36) bei tikra ledo ritulio legenda Jaromiras Jagras (55:58).

Vokiečių gretose pasižymėjo Danielis Pietta (7:13) bei Michaelis Wolfas (23:50).

Vakarinėse A grupės rungtynėse vienintelė čempionate taškų dar nepraradusi Kanados rinktinė 7:2 (2:1, 3:0, 2:1) įveikė Šveicarijos ledo ritulininkus.

Nugalėtojams po įvartį pelnė Tyleris Seguinas (0:53), Nathanas MacKinnonas (19:42), Aaronas Ekbladas (27:59), Jordanas Eberle (39:00), Cody Eakinas (39:59), Seanas Couturieris (52:27) bei Claude‘as Giroux (57:08). Šveicarų gretose pasižymėjo Morrisas Trachsleris (6:21) ir Damienas Brunneris (42:17).