Praėjusiose planetos pirmenybėse 11-ti likę latviai galingiems varžovams nepasipriešino ir pralaimėjo 1:6 (0:3, 0:2, 1:1).
Kitame vakaro mače čekai išmėgino jėgas su 2014 metų bronzos medalininke Švedijos rinktine ir pademonstravę neįtikėtiną kovingumą nusileido tik po baudinių serijos – 5:6 (1:2, 0:1, 4:2, 0:0, 0:1).
Šioje grupėje taip pat žais Šveicarijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Austrijos komandos.
B grupės kovas pradėjo lengva JAV rinktinės pergalė. Amerikiečiai 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) sutriuškino pasaulio vicečempionę Suomijos ekipą.
Kitame susitikime akis į akį stojo nugalėtojų titulą ginantys rusai ir norvegai. Rusijos ledo ritulininkai Skandinavijos atstovus sutriuškino be didesnio vargo – 6:2 (4:0, 2:2, 0:0).
Šioje grupėje rungtyniaus ir Slovakijos, Baltarusijos, Slovėnijos ir Danijos ledo ritulininkai.
Rezultatai:
A grupė
Kanada 6 - 1 Latvija
9:57 [1 - 0] Nathan MacKinnon
13:04' [2 - 0] Jason Spezza
14:11' [3 - 0] Matt Duchene
22:20' [4 - 0] Tyler Toffoli
23:04' [5 - 0] Jason Spezza
52:06' [5 - 1] Kaspars Daugavins
59:37' [6 - 1] Sidney Crosby
Čekija 5 - 6 Švedija (baudinių serija – 1:2)
3:23' [0 - 1] Joel Lundqvist
7:30' [0 - 2] Staffan Kronwall
13:28' [1 - 2] Jaromir Jagr
34:34' [1 - 3] Victor Rask
42:52' [2 - 3] Tomas Hertl
44:08' [2 - 4] Elias Lindholm
51:34' [3 - 4] Dominik Simon
52:31' [4 - 4] Roman Cervenka
56:53' [5 - 4] Martin Zatovič
59:07' [5 - 5] Mattias Sjoegren
[5 - 6] Oliver Ekman-Larsson (pergalingas baudinys)
A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):
1. | Kanada | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6:1 | 3 |
2. | Švedija | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6:5 | 2 |
3. | Čekija | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5:6 | 1 |
4. | Prancūzija | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
5. | Vokietija | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
6. | Šveicarija | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
7. | Austrija | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
8. | Latvija | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1:6 | 0 |
B grupė
JAV 5 - 1 Suomija
19:37' [1 - 0] Steve Moses
25:40' [1 - 1] Jyrki Jokipakka
31:57' [2 - 1] Matt Hendricks
34:47' [3 - 1] Dan Sexton
46:19' [4 - 1] Nick Bonino
57:22' [5 - 1] Matt Hendricks
Rusija 6 - 2 Norvegija
2:51' [1 - 0] Vadim Šipačiov
3:10' [2 - 0] Artem Anisimov
15:14' [3 - 0] Danis Zaripov
16:53' [4 - 0] Viktor Tikhonov
20:25' [4 - 1] Patrick Thoresen
26:50' [4 - 2] Patrick Thoresen
29:08' [5 - 2] Maxim Čudinov
34:10' [6 - 2] Artemij Panarin
B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):
1. | Rusija | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6:2 | 3 |
2. | JAV | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5:1 | 3 |
3. | Baltarusija | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
4. | Danija | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
5. | Slovakija | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
6. | Slovėnija | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
7. | Norvegija | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2:6 | 0 |
8. | Suomija | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1:5 | 0 |
Į ketvirtfinalį pateks po keturias pajėgiausias kiekvienos grupės rinktines. Paskutines vietas grupėse užėmusios komandos iškris į žemesnį divizioną.
Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!