Granitiečiai nugalėjo HC „Vilnių“

Kauniečiai šeštadienį pusfinalio mače išeikvojo daug jėgų – po itin atkaklios kovos rezultatu 31:30 (15:14) iš tolimesnės kovos eliminavo HC „Vilnius“ rankininkus.

Granitiečiai dvikovą pradėjo galingai ir greitai išsiveržė į priekį – 10:5, tačiau netrukus pabudo ir Vilniaus atstovai, kurie dar iki pertraukos sumažino atsilikimą iki minimumo – 14:15.

Antrajame kėlinyje vilniečiai persvėrė rezultatą savo naudai – 17:16 ir iki 41 rungtynių minutės 1-2 įvarčiais pirmavo.

Netrukus kauniečiai sužaidė atkarpą 6:1 ir vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas – 27:23 bei pergalės iš rankų jau nebepaleido.

„Granito-Gajos-Kario“ ekipą į pergalę vedė 13 įvarčių (1 iš 7 m) įmetęs Vaidas Drevinskas, 6 (1 iš 7 m) pridėjo Edvinas Balčiūnas, 4 – Valdas Jarukas, 3 – Egidijus Morkūnas, po 1 – Paulius Šarkauskas, Mindaugas Urbonas ir Lukas Feoktistovas.

Vilniečių gretose Jūris Aganauskas įmetė 7 įvarčius, Marius Panavas – 6 (2 iš 7 m) , Domantas Čuplinskas – 5, Tomas Smalakys ir Martynas Lapinskas – po 4, Martynas Žala – 3, Šarūnas Sakalauskas – 1 įv.

„Mūsų tikslas – bandyti iškovoti taurę. Juk kiekvienas, kuris dalyvauja, nori nugalėti. Šiam turnyrui ruošiamės itin atsakingai ir bandysime tai įrodyti“, – pabrėžė „Granito-Gajos-Kario“ ekipos vyr. treneris olimpinis čempionas Valdemaras Novickis.

„Dragūnas“ palaužė aikštės šeimininkus

Penkiskart Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ kitame pusfinalio susitikime 5 įvarčių skirtumu – 30:25 (17:9) nugalėjo Pasvalio „Rankininkas/SM“ ekipą.

Pirmąjį kėlinį klaipėdiečiai žaidė gana užtikrintai ir laimėjo 8 įvarčių skirtumu – 17:9, tačiau antrajame kėlinyje pajūrio atstovai ėmė klysti, o tuo pasinaudoję pasvaliečiai sugebėjo priartėti iki 5 įvarčių.

„Įtampos nebuvo, tačiau mes šiandien nedemonstravome tokio žaidimo, kokį turėtume. Antrąjį kėlinį net sugebėjome pralaimėti. Tai yra blogai. Rytoj finale teks kautis su ambicinga „Granito-Gajos-Kario“ ekipa ir tokio žaidimo mums pergalei nepakaks. Privalome kautis visai kitaip. Granitiečiai turi puikų trenerį ir sunkiai sustabdomą žaidėją Vaidą Drevinską, kuris vienas gali nulemti rungtynių baigtį. Jei neišnaudosime savo greitų atakų, tada bus labai blogai. Kauniečiai pasižymi gera gynyba, privalome žūtbūt pranokti juos gudrumu“, – pabrėžė „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas.

„Dragūno“ komandą į pergalę vedė po 6 įvarčius įmetę Edvinas Vorobjovas (4 iš 7 m) ir Igoris Kopišinskis, 4 pridėjo Karolis Stropus.

Iš Pasvalio komandos išsiskyrė 6 įvarčius įmetęs Simas Stankus, 5 (2 iš 7 m) – Tautvydas Tekutis, po 3 – Tomas Valiulis ir Vaidotas Krisiūnas.

Klaipėdiečių strategas dar prieš išvykdamas iš Klaipėdos į Pasvalį, teigė, jog šiemet jo komanda trokšta žūtbūt triumfuoti šiame turnyre.

„Norime į Klaipėdą parvežti nugalėtojų taurę. Trejus pastaruosius metus mums to padaryti nepavyko, tačiau šiemet privalome panašių klaidų nebekartoti“, – sakė jis.

Paskutinį kartą iškovoti LRF taurę (tada dar vadinosi LRT taurė) klaipėdiečiams buvo pavykę tik 2011 metais. 2012 ir 2013 metais šia taure džiaugėsi Vilniaus VHC „Šviesa“, 2014 metais – Varėnos „Ūla“. Šiemet į šio turnyro finalinio ketverto varžybas neprasibrovė nei „Ūla“, nei VHC „Šviesa“.

Varėniškius iš šio turnyro dar ketvirtfinalyje eliminavo „Dragūnas“ (Klaipėdoje dragūniečiai pergalę šventė vieno įvarčio skirtumu – 29:28, o Varėnoje penkiais įvarčiais – 30:25), o „Šviesos“ rankininkus nukovę kita sostinės ekipa – HC „Vilnius“ (pirmose rungtynėse rezultatu 32:30 laimėjo svečiuose žaidęs HC „Vilnius“, antras rungtynes vos 1 įvarčio skirtumu – 29:28 laimėjo VHC „Šviesa“).

Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ ketvirtfinalyje įveikė šalies pirmenybių bronzos medalininkus Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkus. Pirmoji ketvirtfinalio dvikova, vykusi Alytuje, baigėsi keturių įvarčių – 29:25 kauniečių pergale. Nors granitiečiai namuose nusileido „Almeidos-Stronglaso“ rankininkams dviejų įvarčių skirtumu – 22:24, tačiau dėl geresnio dviejų rungtynių santykio prasibrovė į LRF taurės turnyro finalinio ketverto varžybas.

Moterų finale – kaunietės ir vilnietės

Jau rašėme, kad sekmadienį 14.30 val. Pasvalyje, „Pieno žvaigždžių“ arenoje (Taikos g. 22), Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės moterų varžybų finale susikaus Kauno „ACME-Žalgiris“ ir Vilniaus „EASTCON AG-Tauras-Vilniaus kolegija“ rankininkės.

Pastarųjų trijų metų taurės laimėtojos žalgirietės pirmajame pusfinalyje rezultatu 42:37 (20:12) nugalėjo Kauno rajono „HC Garliava SM-CASCADA“ ekipą.

„Mūsų tikslas vienas – apginti titulą. Jokių kitų minčių net negali būti. Esame pasiruošę rimtai kovai. Norime pratęsti pergalių seriją, juk pastaruoju metu Lietuvoje nepralaimime, tad būtų negražu nutraukti šią tradiciją“, – sakė Kauno „ACME-Žalgiris“ ekipos treneris Antanas Skarbalius.

Vilniaus „EASTCON AG-Tauras-Vilniaus kolegija“ rankininkės kitame pusfinalyje rezultatu 36:31 (18:16) palaužė Vilniaus „LEU ŠVIESA-EGLĖ“ atstoves.

Pusfinalio porų nugalėtojos Kauno „ACME-Žalgiris“ ir Vilniaus „EASTCON AG-Tauras-Vilniaus kolegija“ rankininkės sekmadienį 14.30 val. finale kovos dėl LRF taurės. Dvikova dėl trečiosios vietos nevyks.

Tiek moterų, tiek vyrų LRF taurės turnyro finalines kovas kovo 1 dieną tiesiogiai transliuos „SportoTV.lt“.

Į dvikovas stos ir jaunieji rankininkai

Kovo 1 dieną (sekmadienį), dar prieš vyrų ir moterų finalus, vyks ir LRF jaunimo vaikinų ir merginų taurės finalinės varžybos.

Nuo 10 val. merginų (gimusios 1999 metais) finale susitiks Panevėžio KKSC – Kauno rajono SM ekipos, nuo 11.30 val. finale kovos 1999 metais gimę vaikinai – Klaipėdos „Viesulo“ SC – Vilniaus SM „Tauras“ I ekipos rankininkai bei 13 val. susikaus 1997 metais gimę vaikinai – Varėnos SM ir Panevėžio KKSC.