Anksčiausiai vykusiame A grupės mače Astanoje vietos Kazachstano komanda 2:4 (0:2) neatsilaikė prieš Čekiją, kuri iškovojo trečią pergalę iš eilės ir 9 tašką iš tiek pat galimų.

Svečiams po įvartį pelnė Borekas Dočkalis, Davidas Lafata, Ladislavas Krejči ir Tomašas Necidas.

Kazachų gretose abu kartus po kampinių pasižymėjo Jurijus Logvinenka.

Primename, kad prieš tai čekai vienodu rezultatu 2:1 įveikė tiek Olandijos, tiek Turkijos atstovus.

Tačiau net ir po šios pergalės Čekijos futbolininkai netapo A grupės lyderiai, nes Reikjavike vykusioje dvikovoje Islandijos rinktinė 2:0 (2:0) pranoko Olandiją ir dėl geresnio įvarčių santykio liko pirmoje turnyro lentelės vietoje.

Kiek netikėtą pergalę rečiausiai apgyvendintai Europos valstybei (325 tūkst. gyventojų) atnešė du „Swansea“ klubo saugo Gylfi Sigurdssono įvarčiai pirmame kėlinyje.

Pirmuose turuose islandai net 3:0 sutriuškino Turkijos ir Latvijos komandas, taigi dabar jų santykis tiesiog įspūdingas – 8:0.

Tuo metu Olandija, kurioje gyvena beveik 17 mln. žmonių, po trijų turų teturi 3 taškus ir žengia trečia.

Paskutinėse A grupės rungtynėse Rygoje Latvija ir Turkija tenkinosi lygiosiomis 1:1 (0:0). Tai – rezultatas, kuris tinka visoms kitoms šio pogrupio dalyvėms.

Rungtynės:

A grupė

Kazachstanas 2 – 4 Čekija
13' [0 – 1] Borek Dočkal
44' [0 – 2] David Lafata
56' [0 – 3] Ladislav Krejči
84' [1 – 3] Jurij Logvinenka
88' [1 – 4] Tomaš Necid
90+1' [2 – 4] Jurij Logvinenka

Islandija 2 – 0 Olandija
10' [1 – 0] Gylfi Sigurdsson (11 m)
42' [2 – 0] Gylfi Sigurdsson

Latvija 1 – 1 Turkija
47' [0 – 1] Bilal Kisa
54' [1 – 1] Valerij Šabala (11 m)

90+3' Gintas Freimanis (Latvija) parodyta raudona kortelė

Andora 1 – 4 Izraelis
3' [0 – 1] Omer Damari
15' [1 – 1] Ildefons Lima
41' [1 – 2] Omer Damari
82' [1 – 3] Omer Damari
90+6' [1 – 4] Tomer Hemed (11 m)

Bosnija ir Hercegovina 1 – 1 Belgija
28' [1 – 0] Edin Džeko
51' [1 – 1] Radja Nainggolan

Velsas 2 – 1 Kipras
13' [1 – 0] David Cotterill
23' [2 – 0] Hal Robson-Kanu
36' [2 – 1] Vincent Laban

47' Andy King (Velsas) parodyta raudona kortelė

Kroatija 6 – 0 Azerbaidžanas
11' [1 – 0] Andrej Kramarič
34' [2 – 0] Ivan Perišič
45' [3 – 0] Ivan Perišič
45+2' [4 – 0] Marcelo Brozovič
56' [5 – 0] Luka Modrič (11 m)
61' [6 – 0] Rašad Farhad Sadygov (į savo vartus)

Malta 0 – 1 Italija
24' [0 – 1] Graziano Pelle

28' Michael Mifsud (Malta) parodyta raudona kortelė
73' Leonardo Bonucci (Italija) parodyta raudona kortelė

Norvegija 2 – 1 Bulgarija
13' [1 – 0] Tarik Elyounoussi
43' [1 – 1] Nikolaj Bodurov
72' [2 – 1] Haavard Nielsen