Finalą laimėjo bei žaidynių aukso medalio savininke tapo baltarusė Kristina Staraselec (3:51,33).

Sidabro medalis atiteko graikei Athinai Mariai Angelopolou (3:51,59), o bronzos apdovanojimu tenkinosi prancūzė Camille Juillet (3:53,80).

Vaikinų vienviečių valčių varžybose ketvirtas B finale (7-12 vietos) trečiadienį finišavo ir galutinėje įskaitoje dešimtą vietą užėmė Andrius Lapatiukas. Lietuvio, aplenkusio argentinietį ir belgą, rezultatas - 3 minutės 35,88 sekundės.

B finalo nugalėtoju tapo brazilas Uncas Talesas Batista (3:27,44), antras finišavo australas Thomas Schramko (3:32,04), o trečias liko Jackas O'Leary (3:32,29) iš Naujosios Zelandijos.

Andrius Lapatiukas

Plaukikas P. Strazdas pateko į pusfinalį

Plaukimo varžybose trečiadienio rytą dalyvavo du Lietuvos atstovai. Sidabro medalį savo kraityje jau turintis Povilas Strazdas 50 m plaukimo peteliške atrankoje penktame plaukime finišavo trečias, nuotolį įveikęs per 24,74 sekundės. P. Strazdas bendroje atrankos įskaitoje liko 8-as ir pateko į pusfinalį.

Greičiausiai tarp 45 rungties dalyvių kvalifikacinėse varžybose 50 m peteliške plaukė Trinidado ir Tobago atstovas Dylanas Carteris (24,01 sek.), aplenkęs žaidynių šeimininkus Hexiną Yu (24,38 sek.) ir Zhuhao Li (24,39 sek.).

50 m plaukimo peteliške penktos atrankos grupės rezultatas:

1. Zhuhao Li - (Kinija) 24,39 sek.
2. Daniel Zaicev (Estija) - 24,61
3. Povilas Strazdas (Lietuva) - 24,74 q

Kitas Lietuvos plaukikas Paulius Grigaliūnas nepateko į 200 m plaukimo krūtine rungties finalą. Mūsiškis pirmoje atrankos grupėje užėmė penktą vietą, distancijoje sugaišęs 2 minutes 18,32 sekundės. Bendroje atrankos įskaitoje P. Grigaliūnas klasifikuotas 17-u. Finale kovos 8 sportininkai.

Tarp 23 rungties dalyvių atrankoje greičiausiai plaukė venesuelietis Carlosas Claverie (2:14,02), vokietis Maximilianas Pilgeris (2:14,65) ir rusas Antonas Čiupkovas (2:15,46).

200 m plaukimo krūtine pirmos atrankos grupės rezultatas:

1. Carlos Claverie (Venesuela) - 2:14,02 min.
2. Maximilian Pilger (Vokietija) - 2:14,65
3. Bing-Rong Cai (Taivanas) - 2:15,78
4. Koki Tsuneka (Japonija) - 2:17,28
5. Paulius Grigaliūnas (Lietuva) - 2:18,32

Kalnų dviračių kroso lenktynėse E. Manikaitė buvo dvidešimta

Trečiadienį kalnų dviračių kroso lenktynėse dvidešimta tarp 28 klasifikuotų (startavo 32) dalyvių buvo ir įskaitinių taškų merginų komandų penkių rungčių varžybose nepelnė Ema Manikaitė.

Lietuvos dviratininkė ratu atsiliko nuo lyderių - nugalėtoja tapusios čekės Barboros Prudkovos (43 min. 21 sek.), antrą vietą užėmusios italės Chiaros Teocchi (54:19) ir trečioje pozicijoje likusios danės Annos Kjaergaard Madsen (45:56).

Komandų žaidynių dviratininkų varžybose Lietuvos duetas - E. Manikaitė ir Ernesta Strainytė - su 24 taškais po ketvirtos rungties nukrito į 22-ą vietą tarp 32 porų.

Sekmadienį E. Manikaitė kalnų dviračių kroso atkrintamosiose varžybose buvo vienuolikta ir iškovojo 8 taškus, o E. Strainytė antradienį mažųjų dviračių kroso lenktynėse už vienuoliktą vietą pelnė 16 įskaitinių taškų.

Pirmadienį asmeninėse 3 km atskiro starto lenktynėse plente E. Strainytė tenkinosi aštuoniolikta pozicija ir liko be taškų.

Likus penktadienio grupinių lenktynių plente rungčiai, komandų varžybų lyderėmis tapo Danijos (210 tšk.) dviratininkės, o antrą - trečią vietas dalijasi Čekijos bei Ekvadoro (po 200 taškų) atstovės.