1. Tinkamai paruošti laivą ir inventorių

Pirmiausia tam, kad laimėtum varžybas, laivas ir jo įranga turi būti tvarkingi. R. Šiugždinis mano, jog nėra nieko apmaudžiau, kai varžybas pralaimi arba jas tenka išviso nutraukti dėl to, jog nepasirūpinta įranga ar pataupyta pinigų ir nusipirktas nekokybiškas daiktas.

„Kartais plaukimą galima pralošti ir dėl vieno lūžusio šekeliuko, o pralaimėtas plaukimas, tai papildomi baudos taškai, kurie gali būti lemiami ir gali pralaimėti per visą sezoną iškovotas pozicijas“, – kalbėjo R. Šiugždinis. - Taigi, visą inventorių reikia kruopščiai peržiūrėti, jei jis susidėvėjęs – teks pirkti naują. Nes kartais pataupai ant virvės, galvoji, jog laikys, o ji nutrūksta plaukimo metu ir vėl – pergalė atitenka priešininkams.

Jei dalyvaujama jūrinėje ar Kuršių mariose reikalavimai bus kitokie, nei varžyboms ežere. Iš anksto reikėtų apie tai pagalvoti, kad nereikėtų, ko nors ieškoti jau pieš pat varžybas. Profesionalios komandos skirtingoms akvatorijoms, oro sąlygoms turi ir skirtingus burių komplektus“.

2. Pažinti vandenis

Be laivo ir jo įrangos sutvarkymo tai pat labai svarbu pasiruošimas krante. Reikia gerai išstudijuoti akvatoriją, kurioje plauksi, prieš pat varžybas pasižiūrėti išsamias oro prognozes, vėjo pasisukimus. Reikėtų atsakingai išstudijuoti varžybų distanciją, nes ne kartą yra buvę, jog nuplaukiama ne į tą ženklą, o tokių klaidų priešininkai neatleis ir bus prarastos sunkiai iškovotos pozicijos. Ilgesnėms varžyboms galima susikurti plaukimo taktiką ir strategiją ir jos laikytis.

3. Plaukti su ta pačia įgula tol, kol ji supras kapitoną be žodžių

Jei laivas gerai paruoštas varžyboms, atlikti „namų darbai“ – išstudijuotos oro prognozės, akvatorija, kitas itin svarbus faktorius, lemiantis pergalę – įgula ir jos mokėjimas suprasti vienas kitą. Visa tai atsiranda tik kartu dalyvaujant ne vieneriose varžybose. Svarbu ir bendra atmosfera laive, visų įgulos narių noras laimėti. R. Šiugždinio vadovaujamoje „Arabela AG-Baltic“ jachtoje ta pati įgula plaukia jau daug metų. „Kartais mes tik pasižiūrim vienas į kitą ir suprantame, ką reikia daryti, koks bus dabar manevras. Tai ateina tik per ne vienerius metus plaukiojimo kartu“, – kalbėjo R. Šiugždinis.

Jeigu buriuotojas dar neturi daug varžybų patirties, geriausia pasiprašyti į patyrusią įgula (jei ji priims) ir mokytis iš jų. R. Šiugždinis taip pat ne iškarto buvo toks geras buriuotojas, jis plaukė ir mokėsi A. Kalanavičiaus įguloje, paskui savarankiškai tobulėjo.

4. Naudoti naujausias technologijas

Kai pergalę lemia tik smulkmenos, reikėtų pasinaudoti visomis galimybėmis. Ilgose varžybų distancijose, tokiose kaip Kuršių marių regatos antras etapas, laive praverčia ir kompiuteris su bevieliu internetu. Tuomet galima realiu laiku nuolat sekti oro prognozes, gauti naujausią meteorologinę informaciją. Patogiausia, kad tai būtų nedidelis (varžybų metu papildomo svorio tikrai nereikia), pavyzdžiui, planšetinis kompiuteris. Pasak buriuotojo, gana sekliose Kuršių mariose šis kompiuteris praverčia, kai reikia pasitikrinti elektroniniame jūrlapyje gylius, atstumus. Ir nors, anot R. Šiugždinio, aklai technologijomis nereikia, tačiau kartais ir tai padeda laimėti.

5. Pasitikėti savimi

R. Šiugždinio nuomone, padarius viską, kad įranga ir laivas varžybų metu nepavestų, surinkus tinkamą įgulą, reikia dar tiesiog pasitikėti savimi, parodyti, ką moki ir labai norėti laimėti.

„Pergalės neateina iš karto, reikia būti kantriam, mokytis ir savo, o dar geriau – kitų klaidų, stengtis ir labai norėti laimėti. Kartais net atrodo, kad jau turi pakankamai patirties, o vis dar atsiranda kažkas, ko nežinojai“, – teigė regatų nugalėtojas R. Šiugždinis.

Penktadienį Kuršių marių regatos varžovams – laisva diena, tačiau Nidos prieplaukoje nuo pat ryto šurmuliuoja buriavimo aistruoliai. 12 val. startavo Žurnalistų regatos „RS-280“ klasės „Helly Hansen“ etapas, o 14 val. – „BWM-ASUS” rėmėjų regata.

Vakare Kuršių marių regatos scenoje – džiazo grupės „Thoughts Aloud“ koncertas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)