Lietuvos plaukikas tapo antruoju atsarginiu sportininku, jeigu kartais tektų pakeisti vieną iš šešiolikos pusfinalio dalyvių.

50 m laisvu stiliumi atrankoje greičiausiai plaukė bei lyderiais pusfinalyje bus rusas Jevgenijus Sedovas (22,35 sek.), britas Milesas Monro (22,89 sek.) ir Zivas Kalontarovas (22.97 sek.) iš Izraelio.

Jaunių merginų 50 m peteliške kvalifikacijoje Diana Jaruševičiūtė buvo 36-a (29,00 sek.), o Beatričė Kanapienytė tarp 52 dalyvių tenkinosi 42-a (29,22 sek.) pozicija.

Šios rungties atrankos varžybas laimėjo slovakė Barbora Misendova (27,50 sek.), aplenkusi italę Sarą Gyertyanffy (27,52 sek.) bei vengrę Szonja Szokol ir olandę Kim Busch (po 27,67 sek.).

Trylikti tarp 22 klasifikuotų komandų (startavo 23) jaunimo vaikinų estafetėje 4 po 100 m kompleksiniu būdu finišavo bei tarp aštuonių finalininkų nepateko Eimantas Milius, Povilas Strazdas, Paulius Grigaliūnas bei J.Rogožinas - 3 min. 47,99 sek.

Favoritais šios rungties finale bus greičiausiai atrankoje plaukę rusai (3:43,72), lenkai (3:44,68) bei italai (3:45,05).

Europos jaunimo plaukimo čempionato 200 m rungties laisvu stiliumi finale P. Strazdas finišavo penktas

Olandijoje besibaigiančiose Senojo žemyno jaunių (15-16 metų) bei jaunimo (17-18 metų) pirmenybėse sekmadienio vakarą pasirodymą baigė paskutinysis Lietuvos rinktinės narys.

Jaunimo vaikinų 200 m laisvu stiliumi finale penktas finišavo Povilas Strazdas - 1 minutė 49,91 sekundės.

Lietuviui pavyko aplenkti tris varžovus - Ido Haberą (1:50,26 sek.) iš Izraelio, austrą Felixą Auboecką (1:50,35 sek.) ir daną Marcusą Kroeyerį Svendseną (1:52,02 sek.).

Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo olandas Kyle'as Stolkas (1:48,46 sek.), sidabro apdovanojimas atiteko italui Nicolangelo Di Fabio (1:48,80), o bronza tenkinosi rusas Antonas Skudnovas (1:49,23 sek.).

Greičiau nei P.Strazdas finale 200 m laisvu stiliumi nuplaukė ir ketvirtą vietą užėmęs britas Duncanas Scottas (1:49,66 sek.)