Paskutinę dieną Lietuvos U-17 rinktinė (gimę 1998 m. ir jaunesni) neišsaugojo persvaros ir po nesėkmės 2:3 apmaudžiai užleido pirmąją vietą Estijos komandai.

U-19 (g. 1996 m.) rinktinė aistruolius nudžiugino pergale 2:1 prieš bendraamžius iš Estijos ir užėmė trečią poziciją.

Neišsaugojo pranašumo

U-17 rinktinė permainingose, rezultatyviose ir nervingose rungtynėse 2:3 nusileido bendraamžiams iš Estijos. Estų atakų lyderis Mattiasas Käitas išvedė savo komandą į priekį, tačiau balansą lietuvių naudai pakeitė Nikitos Peretiatko ir Viliaus Giedraičio įvarčiai. Negana to, varžovai liko be vieno žaidėjo.

Tačiau antrasis kėlinys buvo sėkmingesnis estams, kurie antrojo kėlinio pradžioje išlygino rezultatą, 64 min. persvėrė savo naudai, ir išsaugojo iki rungtynių pabaigos.

Pergalės ar lygiųjų atveju Lietuvos rinktinė būtų triumfavusi turnyre, tačiau surinkę 6 taškus turnyrą laimėjo estai.

Latvijos ir Lietuvos rinktinės iškovojo po 4 taškus ir pasidalijo 2-3 vietas. Latviai paskutinėse rungtynėse rezultatu 0:2 pralaimėjo Suomijos komandai, kuri liko ketvirta.

Atsitiesė ir baigė pakilia nata

U-19 rinktinė nuo pirmų rungtynių su Estija akimirkų žaidė dideliu tempu, mėgindami įsprausti varžovus į gynybines pozicijas, tačiau estai 5 minutę nubaudė greita kontrataka ir įvarčiu. Nuo gynėjų paspruko ir Edviną Gertmoną nuginklavo „Napoli" klubui priklausantis puolėjas Frankas Liivakas.

Kritus pirmajam įvarčiui abi rinktinės žaidimo nelėtino ir demonstravo atvirą, atakuojantį futbolą. Donatas Šėgžda, Danielius Romanovskis ir Domantas Šimkus reguliariai rengė reidus, kurių metu atliko grėsmingus smūgius šalia vartų.

Antrąjį kėlinį Lietuvos U-19 rinktinė pradėjo aktyviai ir dažnai apsilankė estų baudos aikštelės prieigose. 58 min. už žaidimą ranka teisėjas skyrė 11 m. baudinį į Estijos vartus, kurį šaltakraujiškai realizavo D. Romanovskis.

Lietuviai perėmė rungtynių iniciatyvą ir po keitimo pasirodęs puolėjas Edvinas Baniulis tapo mūsiškių pergalės kalviu. 87 minutę sulaukęs D. Šimkaus perdavimo E. Baniulis susistabdė kamuolį krūtine ir tiksliai nukreipė į vartus - 2:1.

Nepaisant šio laimėjimo, lietuviai liko trečioje lentelės vietoje. Antri dėl geresnio įvarčių skirtumo liko estai, o ketvirti dėl mažiau įmuštų įvarčių - suomiai. Turnyro nugalėtojais tapo Latvjos futbolininkai, kurie trečiose rungtynėse 1:0 palaužė Suomiją.

U-17 rinktinės dar vienas iššūkis laukia rugpjūtį, kai Palangoje vyks tradicinis LFF taurės turnyras. Spalį abejos rinktinės dalyvaus Europos čempionato atrankos turnyruose.

Rungtynių statistika:

Lietuva U-17 - Estija U-17 2:3 (2:1).
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas
Teisėjas - Saulius Karka.
Įvarčiai: 16 min. Nikita Peretiatko, 30 min. Vilius Giedraitis (Lietuva U-17) 10 ir 44 min. Mattias Käit, 64 min. Raido Kannel (Estija U-17).
Įspėti: 21 min. Ernestas Stočkūnas, 37 min. Vilius Giedraitis, 67 min. Deividas Šešplaukis (Lietuva U-17); 26 min. Mattias Käit, 29 min. Christofer Kuusma, 69 min. Vitali Kirillov, 78 min. Henri Jarvalait, 80+1 min. Randy Padar (Estija U-17)
Pašalintas: 31 min. Christofer Kuusma (už 2 geltoną kortelę).

Lietuva U-17: Nerijus Tabokas, Dominykas Vikanis (62 min. Paulius Lotužys), Simonas Jurgelas, Rokas Lekiatas, Nikita Peretiatko (78 min. Rokas Petrikas), Edvinas Kloniūnas, Lukas Vaičiūnas (62 min. Linas Mėgelaitis), Eligijus Jankauskas (67 min. Donatas Konikas), Deividas Šešplaukis, Ernestas Stočkūnas (77 min. Aidas Gurskis), Vilius Giedraitis. Atsarginiai: Titas Krapikas, Domas Levišauskas, Oskaras Lukošiūnas, Titas Jocius.

Lietuva U-19 - Estija U-19 2:1 (0:1).
Teisėjas - Gediminas Mažeika
Įvarčiai: 58 min. Daniel Romanovskij (iš 11 m.), 87 min. Edvinas Baniulis (Lietuva); 5 min. Frank Liivak (Estija).
Įspėti: 26 min. Svetoslav Jakovlev, 56 min. Frank Liivak (Estija)
Pašalinti: Matvei Igonen, Svetoslav Jakovlev (po rungtynių)

Lietuva U-19: Edvinas Gertmonas, Rimvydas Sadauskas (46 min. Benas Spietinis), Martynas Zaleckis, Aidas Korsakas, Karolis Šilkauskas, Skirmantas Rakauskas (79 min. Edvinas Baniulis), Donatas Šėgžda, Domantas Šimkus, Daniel Romanovskij, Edvinas Puzara (46 min. Haroldas Šidlauskas), Artur Skuratovič (54 min. Giedrius Matulevičius). Atsarginiai: Karolis Pūras, Laimonas Jurevičius, Klaidas Janonis, Edvardas Lučenka.