Nepaisant didelio klaipėdiečių spaudimo, užfiksuotos lygiosios – 0:0 (0:0).

Įdomu, kad šiame susitikime buvo parodyta net 10 geltonų kortelių ir 2 raudonos, abi jos – gargždiškiams: 64 min. Sergejui Ševčiukui, o 85 min. Aurelijui Staponkai.

Tuo metu Vilniuje vykusiame mažajame derbyje formalūs aikštės šeimininkai „Trakai“ iškovojo lygiąsias 1:1 (0:1) su praėjusių metų čempionu Vilniaus „Žalgiriu“.

Žalgiriečiai pirmavo po 8 minutę Jakubo Wilko pelnyto įvarčio, tačiau 66 min. saugas iš Rusijos Jurijus Mamajevas puikiu smūgiu išlygino rezultatą.

Pačioje rungtynių pabaigoje, 90 min., J. Wilkas galėjo išplėšti „Žalgiriui“ pergalę, tačiau po jo tolimo šūvio kamuolys sudrebino varžovų vartų skersinį.

Po šių susitikimų pirmenybėse ir toliau pirmauja „Žalgiris“ ir „Banga“, turintys po 7 taškus, trečias „Atlantas“, kurio sąskaitoje kol kas – 5 taškai.

Rungtynių eiga:

„Trakai“ 1 – 1 „Žalgiris“

Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, tačiau žaliai balti greitai perėmė iniciatyvą. 8-ąją rungtynių minutę krito pirmasis įvartis į „Trakų“ vartus. „Žalgirio“ legionierius Jakubas Wilkas nuo baudos aikštelės linijos stipriu smūgiu į kairįjį vartų kampą nuginklavo Paulių Grybauską ir išvedė Lietuvos čempionus į priekį – 1:0.

Įgiję pranašumą, žalgiriečiai įsitaisė „Trakų“ aikštės pusėje. 18-ąją rungtynių puikią progą padvigubinti rezultatą turėjo Andrius Velička, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų. Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino. Šeimininkai pradėjo dažniau lankytis prie sostinės komandos vartų, tačiau žaliai balti sėkmingai gynėsi.

33 minutę pasižymėti vėl galėjo J. Wilkas. Vis dėlto „Trakams“ pavyko išvengti antrojo įvarčio. Po lenko atlikto baudos smūgio kamuolys praskriejo virš skersinio. 38 minutę puikią progą turėjo Artūras Žulpa, bet žalgiriečiui pritrūko tikslumo. Po kelių minučių grėsmingu išpuoliu atsakė „Trakai“. Linas Klimavičius pavojingai smūgiavo galva, tačiau nepataikė į vartus.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje kunkuliavo aistros, bet rungtynių teisėjas išliko šaltakraujiškas ir nuramino įsiaudrinusius žaidėjus. Netrukus jo švilpukas paskelbė pirmosios rungtynių dalies pabaigą.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo Lietuvos čempionai. Artakas Yedigarianas ir Andrezinho galėjo nuginkluoti P. Grybauską, tačiau „Trakų“ vartininkas žaidė užtikrintai. Netrukus ambicingieji A lygos debiutantai įsidrąsino. Jie surengė kelis išpuolius, tačiau sostinės ekipos gynybos jiems ilgą laiką nepavyko pralaužti.

66 minutę Jurijus Mamajevas smeigė vinį į „Žalgirio“ vartus. „Trakų“ žaidėjo smūgiuotas kamuolys atsidūrė dešiniajame viršutiniame vartų kampe ir rezultatas tapo lygus – 1:1.

Pelnę įvartį aikštės šeimininkai drąsiai puolė atakuoti žaliai baltų vartų, tačiau greitai iniciatyva priklausė sostinės ekipai, kuri puolė atakuoti „Trakų“ vartus. 78 minutę šimtaprocentinę galimybę persverti rezultatą turėjo Linas Pilibaitis. Po J. Wilko perdavimo jis aukštai iššokęs smūgiavo galva, tačiau fortūna nusisuko nuo „Žalgirio“ saugo.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis Lietuvos čempionai užgulė „Trakų“ vartus. Pergalę žaliai baltiems galėjo išplėšti J.Wilkas, tačiau jo smūgis sudrebino skersinį. Atlaikę šturmą, kovingai rungtyniavę „Trakai“ išsaugojo lygiąsias. „Žalgiris“ prarado pirmuosius taškus Lietuvos čempionate.

„Atlantas“ 0 – 0 „Banga“

Nuo rungtynių pradžios abi komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai, tačiau nevengė ieškoti kelių link varžovų vartų. 4-ąją minutę Ovidijus Verbickas pabandė tolimu perdavimu vieną prieš vartus išvesti Donatą Kazlauską, tačiau „Bangos“ vartininkas prie kamuolio suskubo pirmasis.

Po penkių minučių greitą svečių ataką po perimto kamuolio stipriu, tačiau netaikliu smūgiu iš dešiniojo krašto užbaigė A.Staponka. 16-ąją minutę neleistinai prie savo baudos aikštelės prarasdamas kamuolį suklydo Artiomas Stiožka. Jo laimei, pavojingą D.Kazlausko perdavimą įkertančiam Evaldui Razuliui į kampinį išmušė komandos draugas.

Pavojingiausią išpuolį „Atlantas“ sukūrė kėlinio viduryje. Po pražangos O.Verbickui perdavimas į baudos aikštelę visiškai nepavyko. To nesitikėję gargždiškiai praleido kamuolį, bet E.Razulis į jį apmaudžiai nepataikė, tuo metu pakartotinį D.Kazlausko smūgis kliudė gynėjus ir nuskriejo už galinės linijos. Pakėlus kampinį, aikštės šeimininkai laimėjo oro dvikovą ir kamuolys atiteko laisvam baudos aikštelėje likusiam Edgarui Žarskiui, tačiau gynėjo smūgis iš aštraus kampo buvo netikslus.

35-ąją minutę pasižymėti galėjo E. Razulis, nepasiekęs kamuolio neužtikrintai sužaidus Šarūnui Jurevičiui. Gargždų komandos vartininkas tik iš antrojo karto pagavo kamuolį po aukšto Gerardo Žukausko perdavimo iš kairiojo krašto.

Kėlinio pabaigoje abi komandos apsikeitė aštriais išpuoliais. Iš pradžių labai pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė D. Kazlauskas, bet nesugebėjo atlikti tikslaus perdavimo atakos smaigalyje atsidūrusiam E. Razuliui. Po minutės analogiškas A. Staponkos perdavimas nesurado adresatų prie „Atlanto“ vartų.

Nuo antrojo kėlinio pradžios žaidimas pamažu persikėlė į „Bangos“ aikštės pusę. 58-ąją minutę visi „Atlanto“ sirgaliai pakilo iš vietų po O. Verbicko perdavimo E. Žarskiui smūgiavus galva, tikėdami, kad pasiektas pirmasis įvartis, tačiau gynėjo smūgis kliudė gynėją ir praskriejo visai šalia skersinio.

64-ąją minutę svečių situacija komplikavosi, nes už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas S. Ševčiukas. „Atlantas“ užgulė varžovų vartus.

Po keturių minučių E. Razulis neišnaudojo idealios progos išvesti savo komandą į priekį, kai nesugebėjo „uždaryti“ aštraus į baudos aikštelę įsiveržusio Tado Eliošiaus perdavimo. Dar po dviejų minučių už galvų griebėsi visa aikštės šeimininkų komanda, nes „Atlanto“ rezultatyviausias futbolininkas įsigudrino iš kelių metrų smūgiu galva nepataikyti į vartus.

80-ąją minutę kampinio metu po E. Razulio nestipraus smūgio kamuolį nuo vartų linijos atmušė A. Staponka. Po kelių minučių „Bangos“ atsidūrė retos svečių atakos smaigalyje, įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau smūgiuoti sudelsė ir pavojus atskubėjusių gynėjų buvo operatyviai likviduotas.

84-ąją minutę A. Staponka neleido Kazimierui Gnedojui pradėti atakos, įsitikinęs, kad tai reikia padaryti iš kitos vietos aikštėje. Žaidėjams susistumdžius, rungtynių arbitras abiems futbolininkams parodė po geltoną kortelę. A. Staponkai tai buvo jau antrasis įspėjimas, todėl puolėjas tapo antruoju „Bangos“ žaidėju, palikusiu aikštę anksčiau laiko.

Devyniese likę gargždiškiai gynėsi pasiaukojamai ir paskutinį šturmą atlaikė. Paskutinę teisėjo pridėto laiko minutę kamuolys atsidūrė Š. Jurevičiaus ginamuose vartuose, tačiau asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Rungtynės:

Klaipėdos „Atlantas“ 0 – 0 Gargždų „Banga“

64' Sergejui Ševčiukui („Banga“) parodyta raudona kortelė
85' Aurelijui Staponkai („Banga“) parodyta raudona kortelė

„Trakai 1 – 1 Vilniaus „Žalgiris
8' [0 – 1] Jakubas Wilkas
66' [1 – 1] Jurijus Mamajevas