Visi rungtynių įvarčiai buvo pelnyti antrame kėlinyje. Pirmieji pasižymėjo suomiai: ritulį į vartus pasiuntė Olli Jokinenas (26:17). Bet Švedijos komanda netrukus atsakė taikliais Loui Erikssono (31:39) ir Eriko Karlssono (36:26) metimais.

Suomijos ekipa penkis kartus turėjo kiekybinę persvarą, pirmame kėlinyje sykį puolė penkiese prieš tris, bet realizuoti progų nesugebėjo.

Į finalą švedai žengė po aštuonerių metų pertraukos 2006-ais Turine jie laimėjo auksą, o 2010-ais Vankuveryje liko penkti.

Finale skandinavų laukia kietas riešutas Vankuverio žaidynių nugalėtoja Kanados rinktinė, kuri kitame pusfinalyje 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) įrodė savo pranašumą prieš JAV ledo ritulininkus.

Vienintelį mačo įvartį 21:41 min. po puikios kombinacijos pelnė Dalaso „Stars“ klubo puolėjas Jamie Bennas.

Rungtynės dėl bronzos medalių vyks šeštadienį, o mūšis dėl aukso – sekmadienį.