Trečią vietą užėmė ir bronzos medalį iškovojo Didžiosios Britanijos plaukikė Siobhan-Marie O'Connor (58,26).

Aukso medalį Rūtai užkabino legendinis plaukikas Vladimiras Salnikovas, dabartinis Rusijos plaukimo federacijos vadovas.

Penktadienį vakare vykusiame šios rungties pusfinalio plaukime R. Meilutytė užėmė antrą vietą ir su antru laiku (58,78) pateko į finalą. Lietuvė nusileido tik pasaulio rekordininkei K. Hosszu (58,37).

Tai jau antras Rūtos medalis šiose pirmenybėse. Ketvirtadienį olimpinė ir pasaulio čempionė 50 m krūtine rungties finale distanciją nuplaukė per 29,10 sek. ir iškovojo sidabro medalį, nusileidusi tik pagrindinei savo konkurentei ir čempione tapusiai Rusijos atstovei Julijai Jefimovai (29,04).

M. Sadauskas į finalą pavėlavo

100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale šeštadienį vakare taip pat turėjo plaukti ir Mindaugas Sadauskas. Tačiau jis finale nepasirodė.

Priežastis kurioziška - Lietuvos plaukikas į finalą tiesiog pavėlavo!

„Mindaugą Sadauską vis dar persekioja nepaaiškinami reiškiniai.... Barselonoje prieš starta suplyšo akinukai... Danijoje tiesiog pavėluota į call room‘ą...“, - toks įrašas atsirado Lietuvos plaukimo federacijos puslapyje „Facebook“ tinkle.

Pavėlavusį lietuvį finale pakeitė lenkas Kacperas Majchrzakas. Jis liko paskutinis (48.21).

100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale triumfavo rusas Vladimiras Morozovas (45.96).

Šioje rungtyje M. Sadauskas į finalą pateko su aštuntu laiku (47.57). Iki Lietuvos rekordo, kuris priklauso Raimundui Mažuoliui, Mindaugui pritrūko vos 0.03 sek. Simonas Bilis šios rungties pusfinalyje liko tryliktas (47.94).

R. Meilutytė pateko 100 m plaukimo krūtine finalą

R. Meilutytė moterų 100 m krūtine pusfinalio plaukime savo galimybėmis neleido suabejoti. Lietuvė distanciją įveikė per 1.05,13 sek. ir laimėjo pirmą pusfinalio plaukimą. Jėgas 100 m kompleksinio plaukimo finalui tausojusios (ir ne be reikalo!) Rūtos rezultatas pusfinalyje buvo trečias.

Kaip ir atrankoje, greičiausia pusfinalyje buvo rusė Julija Jefimova (1.03,27). Greičiau už R. Meilutytę plaukė ir Danijos plaukikė Rikke Moeller Pedersen (1.04,10).

Šeštadienį vakare pirmas į kovą vyrų 50 m krūtine pusfinalio plaukime stojo Giedrius Titenis. Į pusfinalį po papildomo kvalifikacinio plaukimo patekęs lietuvis į finalą neprasimušė ir liko tryliktas (27,03). Pusfinalyje greičiausias buvo prancūzas Giacomo Perezas Dortona (26,59).

Į finalą nepateko ir du vyrų 100 m kompleksinio plaukimo pusfinalio dalyviai - Mindaugas Sadauskas (54,45) 15-ą vietą pasidalijo su čeku Janu Seflu, o Igoris Kozlovskis (54,89) 19-ą poziciją pasidalijo su kroatu Dominiku Straga. Pusfinalyje greičiausias buvo italas Stefano Pizzamiglio (52,77 sek.).

Vyrų 100 m rungties nugara pusfinalyje 11-ą vietą užėmė ir į finalą nepateko asmeninį rekordą pasiekęs Danas Rapšys (51,94). Pusfinalyje geriausią rezultatą pasiekė rusas Vitalijus Melnikovas (50,34 sek.).

Vyrų 50 m krūtine (pusfinalis)

Giedrius Titenis - 27,03 (į finalą nepateko)

Vyrų 100 m kompleksinis (pusfinalis)

Mindaugas Sadauskas - 54,45 (į finalą nepateko)
Igoris Kozlovskis - 54,89 (į finalą nepateko)

Moterų 100 m krūtine (pusfinalis)

Rūta Meilutytė - 1.05,13 (pateko į finalą)

Vyrų 100 m nugara (pusfinalis)

Danas Rapšys – 51,94 (asmeninis rekordas, į finalą nepateko)

Moterų 100 m kompleksinis (finalas)

Rūta Meilutytė - 57,68 (aukso medalis, čempionatų rekordas)

Į pusfinalius pateko penki Lietuvos plaukikai

Be R. Meilutytės šeštadienio kvalifikaciniuose plaukimuose į pusfinalius pateko dar keturi Lietuvos atstovai - Danas Rapšys, Igoris Kozlovskis, Mindaugas Sadauskas ir Giedrius Titenis.

Vyrų 100 plaukime nugara su tryliktu rezultatu (51 dalyvis) į pusfinalį pateko Danas Rapšys. Jis laimėjo trečią atrankos plaukimą (52,10), kuriame aplenkė ir pasaulio čempioną prancūzą Camillą Lacourtą (52,17). Greičiausiai atrankoje plaukė rusas Vitalijus Melnikovas (50,46).

Vyrų 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje į pusfinalį patekę Igoris Kozlovskis (54,44) ir Mindaugas Sadauskas (54,48) tarp 37-ių atrankoje dalyvavusių plaukikų buvo atitinkamai 15-as ir 16-as. Šios rungties atrankoje greičiausiai plaukė rusas Vladimiras Morozovas (52,29).

Šeštadienį ryte pagerinti du Lietuvos rekordai

Šeštadienį ryte pagerinti ir du Lietuvos rekordai, kurių autoriai - Giedrius Titenis ir Deividas Margevičius. Vyrų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje G. Titenis distanciją įveikė per 27,36 sek., tačiau net Lietuvos rekordas neužtikrino lietuviui vietos pusfinalyje. Giedrius kvalifikacijoje 24-ą poziciją pasidalijo su slovaku Mareku Boptiku. Giedrius vėliau vietą pusfinalyje užsitikrino papildomame plaukime.

Dar vienas Lietuvos rekordas pagerintas vyrų 200 metrų peteliške rungtyje, jį pasiekė D. Margevičius (1.57,37). Deja, lietuvis liko 21-as tarp 33 atrankos dalyvių ir į pusfinalį nepateko. Ankstesnis šios rungties šalies rekordas nuo 2008 metų priklausė Edvinui Dautartui (1.59,31).

Čempionato komandų rikiuotėje Lietuvos rinktinė dešimta

Po trečiosios Europos plaukimo pirmenybių trumpame (25 m ilgio) baseine Danijoje varžybų dienos Lietuvos rinktinė su Rūtos Melutytės pelnytais aukso ir sidabro medaliais komandų rikiuotėje pakilo į dešimtą vietą.

Pirmauja 14 apdovanojimų laimėję Rusijos plaukikai, lenkiantys Vengrijos bei Ispanijos komandas.