Sekmadienį Zėfelde (Austrija) vykusiose 5 km laisvu stiliumi varžybose Lietuvos atstovė distanciją įveikė per 14 min 4,9 sek.

Ji tarp 116 dalyvių finišavo dvylikta. Nuo pirmą vietą užėmusios olimpinės vicečempionės Stefanie Boehler N. Kočergina atsiliko 37 sek bei „uždirbo“ 73,57 FIS taškus.

FIS taškai slidinėjime skiriami atsižvelgiant į atsilikimą nuo nugalėjusio sportininko: kuo mažiau taškų – tuo mažesnį pranašumą turėjo pirmą vietą iškovojęs atletas. Kadangi Lietuvos slidinėjimo moterų komanda iškovojo vieną kelialapį į žaidynes, lietuvių slidininkių skaičius žaidynėse padidėtų nebent iškovojus vardinį kvietimą. Jo savininkės paaiškės sausio viduryje, atsižvelgus į pagal FIS taškus sudarytą sportininkių reitingą. Norint gauti vardinį kvietimą reikia būti tarp 300 pajėgiausių pasaulio slidininkių.

Lapkričio mėnesį sudarytame reitinge aukščiausiai tarp Lietuvos moterų slidininkių rikiavosi Ingrida Ardišauskaitė (FIS taškų vidurkis – 113,89), kuri buvo 435-a. N. Kočergina (vidurkis – 121,87 tšk.) tuomet užėmė 491-ą poziciją, o 300-oje vietoje buvusios kazachės Annos Stojan geriausių startų vidurkis buvo 90,23 tšk.

Sėkmingai Austrijoje startavusi N. Kočergina gerokai priartėjo prie pajėgiausiųjų 300-uko. Penkių geriausių sportininkės startų vidurkis (107,28 tšk.) dabar patenka į Top-400, o norint iškovoti kelialapį į Sočio žiemos olimpines žaidynes, Lietuvos atstovei pakaktų dviejų analogiškų rezultatų kaip Zėfelde.

Beje, dar penktadienį N. Kočergina startavo pasaulio biatlono taurės etape Hochfilzene (Austrija), finišavo 73-ia (trys netaiklūs šūviai) bei pirmą kartą karjeroje aplenkė D. Rasimovičiūtę. Dabar sportininkės laukia startai pasaulio biatlono taurės etape Annecy (Prancūzija) bei universiadoje, kurioje startuos kaip slidininkė.