Pietų amerikiečiai po Maximiliano Pereiros (22 min.) ir Cristiano Stuani (42 min.) tikslių smūgių jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviejų įvarčių persvarą – 2:0.

Po pertraukos svečiai nenusiramino ir pelnė dar tris įvarčius: 70 min. pasižymėjo saugas Nicolas Lodeiro, 75 min. – Cristianas Rodriguezas, o 90 min. – Edisonas Cavani.

Įdomu, kad pagrindiniam urugvajiečių puolimo lyderiui Luisui Suarezui įmušti savo įvarčio taip ir nepavyko.

Atsakomasis mačas bus žaidžiamas lygiai po savaitės – kitą trečiadienį, lapkričio 20 d., Montevidėjuje. Jame Urugvajaus futbolininkus tenkins net ir pralaimėjimas keturių įvarčių skirtumu.

Tuo metu Meksike vykusioje dvikovoje Meksikos rinktinė per 16 minučių atkarpą (nuo 32 iki 48 min.) pelnė tris įvarčius į Naujosios Zelandijos komandos vartus ir pasiuntė ją į nokdauną. Okeanijos atstovai iš jo taip ir nebeatsigavo, o meksikiečiai pridėjo dar du įvarčius ir šventė taip pat daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 5:1 (2:0).

Atsakomoji akistata numatyta kitą trečiadienį Velingtone.

Bilietus į finalinio pasaulio čempionato etapą, kurio burtai bus traukiami gruodžio 6 dieną Bahijoje, Brazilijoje, jau turi dar 21 pasaulio rinktinė – šeimininkė Brazilija, Argentina, Australija, Čilė, Kolumbija, Kosta Rika, Ekvadoras, Hondūras, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, JAV, Belgija, Italija, Vokietija, Nyderlandai, Šveicarija, Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Anglija ir titulą ginanti Ispanija.

Jordanija 0 – 5 Urugvajus
22' [0 – 1] Maximiliano Pereira
42' [0 – 2] Cristian Stuani
70' [0 – 3] Nicolas Lodeiro
75' [0 – 4] Cristian Rodriguez
90' [0 – 5] Edinson Cavani

Meksika 5 – 1 Naujoji Zelandija
32' [1 – 0] Paul Aguilar
40' [2 – 0] Raul Jimenez
48' [3 – 0] Oribe Peralta
80' [4 – 0] Oribe Peralta
84' [5 – 0] Rafael Marquez
86' [5 – 1] Chris James

Kitos atkrintamųjų varžybų poros:

Europos

Portugalija – Švedija (lapkričio 15 ir 19 d.)

Ukraina) – Prancūzija (lapkričio 15 ir 19 d.)

Graikija – Rumunija (lapkričio 15 ir 19 d.)

Islandija – Kroatija (lapkričio 15 ir 19 d.)

Afrikos

Nigerija – Etiopija (2:1, atsakomasis - lapkričio 16 d.)

Senegalas – Dramblio Kaulas (1:3, atsakomasis - lapkričio 16 d.)

Kamerūnas – Tunisas (0:0, atsakomasis - lapkričio 17 d.)

Egiptas – Gana (1:6, atsakomasis - lapkričio 19 d.)

Alžyras – Burkina Fasas (2:3, atsakomasis - lapkričio 19 d.)

* * *

Iš viso atrankoje į planetos pirmenybes kovojo 203 šalys, tarp jų – 53 iš Europos.

Europos zonoje ypač nepasisekė B grupėje antrai likusiai Danijai, kuri pagal surinktus taškus tarp antrųjų rinktinių liko paskutinė, devinta, ir į atkrintamąsias varžybas nepateko.

DELFI primena, kad 2014 metų pasaulio futbolo čempionatas vyks birželio 12 – liepos 13 dienomis dvylikoje Brazilijos miestų. Tai bus antras kartas istorijoje, kai pirmenybes priims Brazilija (1950 m. finale Urugvajus 2:1 įveikė šeimininkus brazilus).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (42)