Kovose dėl patekimo tarp 32 geriausių, barjerą perkopė du Lietuvos atstovai – Javgenijus Stalmakovas ir Edgaras Dvariškis, tačiau suklupo bandydami prasiveržti į geriausiųjų 16-uką.

Moterų tarpe visos 6 startavusios fechtuotojos gerai pasirodė pogrupiuose (Namida Petkevičienė – ypač gerai, nugalėjusi visas varžoves ir po parengiamo etapo užėmusi 2-ą vietą), todėl turėjo galimybę toliau kovoti atkrintamame varžybų etape. Iš 6 mūsų dalyvių 3 sportininkės – Gabrielė Palevičiūtė, Viktė Ažukaitė ir N. Petkevičienė – perkopė pirmą barjerą, tačiau patekę tarp 16 varžybų geriausiųjų turėjo pripažinti priešininkių pranašumą.

Sekmadienį vyko ir komandų varžybos, kuriose pasirodė Lietuvos vyrų ekipa, tačiau antrą varžybų dieną lietuviams sekėsi prasčiau – pralaimėję abi kovas parengiamose varžybose, lietuviai užėmė paskutinę vietą tarp 6 dalyvavusių komandų.

J. Mašalo iškovojo sidabrą veteranų varžybose

Šiaurės šalių čempionato veteranų varžybose pasirodė ir du Lietuvos atstovai – Jurijus Mašalo ir Olivier Criou. Nors parengiamosiose kovose O. Criou pralaimėjo visas kovas ir galutinėje įskaitoje užėmė paskutinę vietą, tačiau J. Mašalo 3 pergalės iš 3 galimų mūsiškiams žadėjo palankią varžybų baigtį.

Iš karto pakliuvęs tarp 8 varžybų geriausiųjų, J. Mašalo kovoje dėl medalių rezultatu 10:2 nesunkiai įveikė norvegą Knutą Jorfaldą, o pusfinalio barjerą peržengė rezultatu 10:9 atkaklioje kovoje nugalėjęs latvį Jurį Neilandą.

Deja, nuo aukso medalio lietuvį teskyrė du dūriai – J. Mašalo 8:10 šį kartą nusileido norvegui Janui Falckui-Ytteriui ir iškovojo sidabro medalį. Tai ne pirmas kartas, kuomet J. Mašalo pelno prizines vietas tarptautinėse varžybose – 2012 m. jis užėmė 3 vietą pasaulio veteranų čempionate bei tapo Lenkijos veteranų fechtavimosi čempionu.