Primename, kad pirmas mačas Marijampolėje taip pat baigėsi lygiosiomis - 2:2.

Ketvirtadienį mūsiškiai du kartus pirmavo po Nerijaus Valskio (43 min.) ir Tomo Radzinevičiaus (52 min.) įvarčių, tačiau abu sykius ilgai džiaugtis negalėjo: 47 min. įvarčiu atsakė Ilja Mitrovas, o 59 min. už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas vienas lyderių T. Radzinevičius.

Makedonai pratęsimą išplėšė jau per teisėjo iš Maltos Claytono Pisanio pridėtą laiką, kai 11 metrų baudinį 97 minutę realizavo Dejanas Blaževskis. Pratęsimo metu nė vienai komandai pasižymėti nebepavyko, tad teko mušti 11 metrų baudinius. Čia sėkmė lydėjo šeimininkus, kurie triumfavo 5:4. Lemiamu tapo nesėkmingas Povilo Leimono smūgis, kurį atrėmė vartininkas. Kiek anksčiau į vartus nepataikė Gytis Urba.

Tuo metu Pakruojo „Kruojos“ ekipai nepavyko garbingai užbaigti savo debiutinio pasirodymo Europoje: lietuviai Minske net 0:5 (0:4) buvo sutriuškinti vietos „Dinamo“ komandos, kuri laimėjo ir pirmą susitikimą - 3:0.

Ketvirtadienį savo santykius UEFA Europos lygos pirmajame atrankos etape išsiaiškino ir VMFD „Žalgirio“ bei Dublino „St. Patrick's Athletic“ klubai. Žalgiriečiai įveikė savo varžovus rezultatu 2:1 (1:0) ir žengė į kitą etapą, nes po pirmos dvikovos Vilniuje buvo lygu - 2:2.

Dabar VMFD „Žalgiris“ kovos su Jerevano „Piunik“ (Armėnija) klubu, kuris bendru rezultatu 2:1 eliminavo Tetovo „Teteks“ (Makedonija) ekipą.

Rungtynės:

Minsko „Dinamo“ 5 - 0 Pakruojo „Kruoja“ (bendras rezultatas - 8:0)
5' [1 - 0] Atriom Bykov
15' [2 - 0] Hernan Figueredo
16' [3 - 0] Dmitrij Syčiov
17' [4 - 0] Dmitrij Syčiov
71' [5 - 0] Vladimir Chvaščinski

54' Dmitrij Syčiov („Dinamo“) nerealizavo 11 m baudinio

„Turnovo“ 2 - 2 Marijampolės „Sūduva“ (bendras rezultatas - 4:4), po 11 m baudinių - 5:4
43' [0 - 1] Nerijus Valskis
47' [1 - 1] Ilja Mitrov
52' [1 - 2] Tomas Radzinevičius
90+7' [2 - 2] Dejan Blaževski (11 m)

59' Tomas Radzinevičius („Sūduva“) raudona kortelė

Dublino „St. Patrick's Athletic“ 1 - 2 VMFD „Žalgiris“ (bendras rezultatas - 3:4)
45' [0 - 1] Mantas Kuklys
52' [0 - 2] Kamil Bilinski
85' [1 - 2] Kilian Brennan (11 m)

Kovą tęs ir S. Paulius bei P. Grybauskas

Sėkmingai pirmąjį etapą įveikė Simono Paulius ir Roberto Freidgeimo atstovaujamas Ventspilio "Ventspils" (Latvija) klubas, atsakomąjį susitikimą namuose su Brotono "Airbus UK FC" (Velsas) komanda baigęs lygiosiomis 0:0 (0:0). Pirmąsias rungtynes svečiuose ekipos baigė lygiosiomis 1:1 ir "Ventspils" futbolininkai į antrąjį kvalifikacinį etapą pateko dėl svečiuose pelnyto įvarčio.

S. Paulius šįsyk žaidė visą susitikimą, o R. Freidgeimas buvo įtrauktas į susitikimo protokolą, tačiau aikštėje vėl nepasirodė.

Į antrąjį kvalifikacinį etapą pateko ir Rygos "Skonto" (Latvija) klubas, ketvirtadienį namuose baudinių serijoje 4:2 įveikęs "FC Tiraspol" (Moldova) ekipą.

Mačo didvyriu tapo du 11 metrų baudinius serijoje atrėmęs vartininkas Paulius Grybauskas.

Pagrindinis atsakomojo pirmojo kvalifikacinio etapo susitikimo laikas baigėsi 0:1 "Skonto" futbolininkų nesėkmę, tačiau jie tokiu pat rezultatu buvo laimėję pirmąsias rungtynes svečiuose, o per pratęsimą komandos nepasižymėjo.

Kitų ketvirtadienį jau pasibaigusių atsakomųjų pirmojo kvalifikacinio etapo susitikimų rezultatai (skliaustuose - pirmųjų rungtynių rezultatai):

Pavlodaro "Irtyš" (Kazachstanas) - Sofijos "Levski" (Bulgarija) 2:0 (0:0)

"Gefle IF" (Švedija) - Narvos "Trans" (Estija) 5:1 (3:0)

Lenkorano "Chazar" (Azerbaidžanas) - "Sliema Wanderers" (Malta) 1:0 (1:1)

Jerevano "Pjunik" (Armėnija) - Tetovo "Teteks" (Makedonija) 1:0 (1:1)

"FC Santa Coloma" (Andora) - "Breidablik UBK" (Islandija) 0:0 (0:4)

Podgoricos "Mladost" (Juodkalnija) - Fehėrvaro "Videoton" (Vengrija) 1:0 (1:2)

"MŠK Žilina" (Slovakija) - Kutaisio "Torpedo" (Gruzija) 3:3 (3:0)

FK "Aktobe" (Kazachstanas) - Kapano "Gandzasar" (Armėnija) 2:1 (2:1)

"F91 Dudelange" (Liuksemburgas) - Orhėjaus "Milsami-Ursidos" (Moldova) 0:0 (0:1)

Turku "Inter" (Suomija) - Leirviko "Vikingur Gota" (Farerų salos) 0:1 (1:1)

Agdamo "FK Karabach" (Azerbaidžanas) - Skopjės "Metalurg" (Makedonija) 1:0 (1:0)

Talino "Levadia" (Estija) - "Bala Town" (Velsas) 3:1 (0:1)

"Valletta FC" (Malta) - "SP La Fiorita" (San Marinas) 1:0 (3:0)

Liepojos "Metalurgs" (Latvija) - "Prestatyn Town FC" (Velsas) 1:2 (2:1) 11 m baudinių seriją 4:3 laimėjo "Prestatyn Town FC" (Velsas)

Mostaro "HŠK Zrinjski" (Bosnija) - "UE Santa Colomna" (Andora) 1:0 (3:1)

"NK Celje" (Slovėnija) - "Tromso IL" (Norvegija) 0:2 (2:1)

"Malmo FF" (Švedija) - "Drogheda United" (Airija) 2:0 (0:0)

"IFK Marienhamn" (Suomija) - Baku "Inter" (Azerbaidžanas) 0:2 (1:1)

Trondheimo "Rosenborg BK" (Norvegija) - Belfasto "Crusaders" (Š.Airija) 7:2 (2:1)

"FC Vaduz" (Lichtenšteinas) - Sačcherės "Čichura" (Gruzija) 1:1 (0:0)

Kišiniovo "Dacia" (Moldova) - Duresio "KS Teuta" (Albanija) 2:0 (1:3)

Plovdevo "Botev" (Bulgarija) - "FK Astana" (Kazachstanas) 5:0 (1:0)

"KS Kukesi" (Albanija) - Talino "Flora" (Estija) 0:0 (1:1)

Džurdžu "Astra" (Rumunija) - "NK Domžale" (Slovėnija) 2:0 (1:0)

"HB Torshavn" (Farerų salos) - "IB Vesmannaeyjar" (Islandija) 0:1 (1:1)

Belfasto "Glentoran" (Šiaurės Airija) - "KR Reykjavik" (Islandija) 0:3 (0:0)

Budapešto "Honved" (Vengrija) - Nikšičiaus "FK Čelik" (Juodkalnija) 9:0 (4:1)

Novi Sado "Vojvodina" (Serbija) - Paolos "Hibernians" (Malta) 3:2 (4:1)

"AC Libertas" (San Marinas) - "FK Sarajevo" (Bosnija) 1:2 (0:1)

Iš viso 2013-2014 metų sezono Europos lygos turnyre startavo net 154 Senojo žemyno futbolo klubai, o nugalėtojas ateinančių metų gegužės 14 dieną paaiškės Turine (Italija).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (317)