Varžybos prasidėjo penktadienio vakarą atskiro starto lenktynėmis. Vyrų elito grupės dalyviai turėjo įveikti 5 kilometrų techniškai sudėtingą kalnų dviračių kroso trasą. Ne tik ištvermės ir greičio, bet ir puikių dviračio valdymo įgūdžių reikalaujančią trasą greičiausiai įveikė Latvijos „Team Rietumu-Delfin“ komandai atstovaujantis Dimitry Sorokin (13 min. 3 sek.). Antrąją vietą užėmė Šarūnas Pacevičius („Vasarė-Kenda Team“), nugalėtojui pralaimėjęs mažiau nei 5 sek. Trečiąją vietą užėmė Ivaras Prokofjevas („Team Rietumu-Delfin“), nuo nugalėtojo atsilikęs 10 sek.

Antrąją varžybų dieną dviratininkai varžėsi maratono trasoje, kuri driekėsi vaizdingomis Kurtuvėnų regioninio parko apylinkėmis. Vyrų elito grupėje greičiausiai 66 kilometrų ilgio distanciją įveikė latvis Ivaras Prokofjevas, tik finišo tiesiojoje aplenkęs Dimitrijų Sorokiną (abu - „Team Rietumu-Delfin“). Nugalėtojas trasoje užtruko 2 val. 8 min. 20 sek. Trečiąją vietą užėmė 2012 m. Lietuvos kalnų dviračių (XC) čempionas Edgaras Kovaliovas („Top Team-Dviratis Tau“), nugalėtojui pralaimėjęs 44 sek.

Paskutiniąją varžybų dieną dalyviai turėjo įveikti kiek trumpesnes dviračių maratono trasas. Kaip ir antrąją varžybų dieną, sekmadienį vyrų elito grupėje pirmąsias dvi vietas užėmė Ivaras Prokofjevas ir Dimitrijus Sorokinas, atstovaujantys Latvijos „Team Rietumu-Delfin“ komandai ir 50 kilometrų ilgio distancijoje užtrukę 1 val. 42 min. 29 sek. Nuo nugalėtojo atsilikęs 56 sek. trečiąją vietą užėmė Paulius Šiškevičius („Top Team-Dviratis Tau“).

Bendroje trijų dienų įskaitoje pirmąją vietą užėmė Dimitrijus Sorokinas, 4 val. 3 min. 54 sek. („Team Rietumu-Delfin“), antrąją - Ivaras Prokofjevas, 4 val. 4 min. 3 sek. („Team Rietumu-Delfin“), trečiąją - Edgaras Kovaliovas, 4 val. 6 min. 6 sek. („Top Team-Dviratis Tau“).

Moterų elito grupėje visas tris dienas užtikrintai nugalėjo Gabrielė Gelgotaitė („Velomanija-Niskama“), bendras laikas 2 val. 51 min. 2 sek. Antrąją vietą bendroje įskaitoje užėmė Milda Černeckytė (Neringos sporto mokykla), nugalėtojai pralaimėjusi 20 min. 46 sek., o trečiąją - Milda Šličkutė-Šeštokienė, atsilikusi 28 min. 12 sek.

Kitą sekmadienį kalnų dviratininkai varžysis trečiajame Lietuvos dviračių maratonų taurės etape Molėtuose.