Penktadienį paskelbta, jog Vilniaus apygardos teismas patvirtino taikos sutartį tarp asociacijos Vilniaus futbolo klubas „Žalgiris“ ir klubo kreditorių bei nutraukė 2010 metais iškeltą bankroto bylą. Kaip teigiama klubo pranešime, taikų susitarimą pavyko pasiekti kovo pradžioje, kai buvę ilgamečiai komandos rėmėjai grąžino skolas visiems „Žalgirio“ futbolininkams ir kitiems kreditoriams bei perėmė jų kreditorinius reikalavimus. Iš viso daugiau kaip šimtui kreditorių buvo grąžinta daugiau kaip 3 milijonai litų skolų.

„Tolesni planai – atgaivinti „Žalgirį“, surinkti komandą ir dalyvauti čempionate. Į kokią lygą taikome? Į aukščiausią“, – DELFI teigė A. Dudonienė.

Tačiau kas ir kodėl investavo apvalią sumą ir padėjo „Žalgiriui“ nusikratyti skolų kupros, klubo atstovė slepia.

„Leiskite pasidžiaugti, kad viskas sugrąžinta, žaidėjai patenkinti, o daugiau nieko pasakoti negaliu. Negaliu komentuoti, kas dabar valdo klubą“, – teisinosi A. Dudonienė.

Neoficialiomis žiniomis, klubo reanimavimu rūpinosi buvęs parlamentaras ir žlugusios Vilniaus REO komandos vadovas Aleksandras Sacharukas. Tačiau jis DELFI tikino tik tarpininkavęs sprendžiant skolų grąžinimo klausimus ir finansiškai prie jų neprisidėjęs.

„Oficialiai nesu joks atstovas, asociacijos narys, padėjau tik moraliai. Visada domėjausi situacija, nes man rūpi futbolas, bet juridiškai niekaip nesu susijęs. Esu suinteresuotas, kad „Žalgiris“ būtų viena komanda, ir, regis, link to einama, klubai turėtų susijungti. Kastujevas? Kiek aš žinau, jo tame klube nebėra. 99 procentai, kad nebėra“, – dėstė A. Sacharukas.

2008 metais į finansinę krizę nugrimzdusiai komandai vadovavęs treneris Mindaugas Čepas DELFI patvirtino dar praėjusį rudenį atgavęs pinigus, kurių daugelis tuometės „Žalgirio“ ekipos atstovų jau nebesitikėjo sulaukti, tačiau prisipažino nenumanantis, iš kieno kišenės jie buvo išmokėti.

„Kiek buvo sutarta, tas ir buvo grąžinta, bet tų žmonių, kurie dabar rūpinasi „Žalgiriu“, aš nepažįstu. Kaip suprantu, jie – V. Kastujevo žmonės, bet net neįsivaizduoju, ar jį dar tas futbolas domina“, – sakė M. Čepas.

Su pastaruosius trejus metus klubą kontroliavusiu bankroto administratoriumi Egidijumi Jakubausku DELFI penktadienį susisiekti nepavyko – jo telefonas buvo išjungtas.

Žinia apie nutrauktą bankroto bylą dar kartą iškėlė klaustukų dėl žlugusio „Žalgirio“ įpėdine tapusios Vilniaus miesto futbolo draugijos (VMFD) „Žalgiris“. 2009 metais įkurtas naujas klubas perėmė legendinės sostinės ekipos vardą, tradicijas ir aistruolių simpatijas, tačiau vėliau ne sykį sulaukė smūgių dėl naudojimosi „Žalgirio“ pavadinimu.

Senojo „Žalgirio“ bankroto administratorius siekė per teismą uždrausti naudotis šiuo vardu, bet sunkiai judėjusi byla galiausiai visiškai įstrigo. Pernai rudenį paskelbta apie taikos sutartį, pagal kurią bankrutuojantis klubas turėjo perleisti VMFD „Žalgiriui“ teises į prekės ženklą ir istorinį tęstinumą.

Ši taikos sutartis iki šiol nepasirašyta, tikimasi tai padaryti per artimiausias savaites. Pasak bankroto galiausiai išvengusio „Žalgirio“ klubo advokato Eriko Saukalo, jei taikaus susitarimo pasiekti vis dėlto nepavyktų, sustabdyta byla turėtų būti toliau nagrinėjama teisme gegužę.

A. Dudonienė DELFI teigė, jog pretenzijų VMFD „Žalgiriui“ senasis klubas neturi, ir kova į teismo salę daugiau nebepersikels. Tačiau kiek kitokia administracijos direktorės pozicija pateikiama klubo pranešime spaudai.

„Laukiame kuo baigsis mūsų iniciatyva iškelta civilinė byla dėl mūsų futbolo klubo „Žalgiris“ vardo naudojimo. Šiuo legendiniu vardu gali žaisti tik viena komanda“, - pranešime cituojama A. Dudonienė.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) nuostatai taip pat draudžia šalies čempionatuose žaisti dviems komandos su vienodais pavadinimais.

Krizės istorija

FK „Žalgiris“ į finansinę duobę įkrito 2008 metų birželį, kai Maskvoje buvo sulaikytas klubo savininkas V. Kastujevas. Verslininkui Rusijos teisėsauga pateikė įtarimus turto prievartavimu.
Nuo tada „Žalgiris“ buvo paliktas likimo valiai. Klubo kasa ištuštėjo, komandos nariai ėmė nesulaukti atlyginimų, augo klubo įsiskolinimai už stadiono nuomą, apsaugos ir kitas paslaugas.

2009 metų pradžioje neapsikentę komandos nariai ir garsiausios šalies futbolo ekipos aistruoliai įkūrė Vilniaus miesto futbolo draugiją „Žalgiris“, į kurią vėliau persikėlė iš klubo per finansinę sausrą neišsilakstę žaidėjai ir personalas. Išimties tvarka naujam „Žalgiriui“ LFF suteikė teisę žaisti I lygoje, o kitais metais sostinės komanda pakilo į A lygą ir laimėjo pirmenybių bronzos medalius.

Tuo metu be komandos likusiam V. Kastujevo „Žalgiriui“ 2010-ų vasarį pradėta bankroto procedūra.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (151)