Lietuvos komandą 15 minutę nuo 11 metrų žymos į priekį išvedė Ovidijus Verbickas, tačiau po keturių minučių varžovai rezultatą išlygino. Per pagrindinį laiką lietuviams įmušti nebepavyko, tačiau baudinių serijoje mūsiškiai smūgiavo be klaidų, o du oponentų smūgius atrėmė vartininkas Lukas Lidakevičius.

Turnyro pusfinalyje lietuvių varžove bus Ukrainos rinktinė, kuri ketvirtfinalyje net 5:0 (2:0) sutriuškino Moldovos komandą.

Kitame pusfinalyje žais Baltarusija, kuri 2:1 įveikė Kazachstaną, ir Rusija, 2:0 laimėjusi prieš Uzbekistaną.

Varžovai greitai išlygino rezultatą

Lietuviai į aikštę išbėgo praėjus lygiai parai po antradienio rungtynių su Moldova, o Tadžikistano komanda, kuri grupės varžybose eliminavo Latviją bei Estiją, rungtyniavo po vienos poilsio dienos. Lietuvos ekipos startinėje sudėtyje įvyko vienas pasikeitimas - po diskvalifikacijos grįžęs Donatas Nakrošius gynyboje pakeitė Marių Miškinį.

9-ąją rungtynių minutę puikią progą pasižymėti turėjo Ovidijus Verbickas, tačiau pabėgęs nuo gynėjų jis bandė permesti kamuolį per vartininką ir tai atliko netiksliai. 15 minutę varžovams sužaidus ranka baudos aikštelėje O.Verbickas gavo dar geresnį šansą ir nuo 11 metrų žymos smūgiavo tiksliai.

Deja, persvara truko tik keturias minutes. Po perdavimo iš krašto lietuviai neapdariai paliko laisvą Šodibeką Gaforovą ir šis galva nukreipė kamuolį į vartų kampą. Pirmajame kėlinyje vieną varžovų smūgį atrėmė L. Lidakevičius, o Tadžikistano vartams smūgiu galva grasino aukštasis Lukas Spalvis.

Baudinius smūgiavo užtikrintai

Iš karto po pertraukos gerą progą turėjo Dovydas Norvilas, tačiau baudos aikštelėje jis smūgiavo per arti vartininko. Tadžikistano komanda atsakė pavojingu smūgiu šalia vartų, o 56 min. Donatas Kazlauskas apgavo du gynėjus, tačiau lietuvio smūgiuotą kamuolį sugavo vartininkas. Rungtynių pabaigoje aktyviau atakavo lietuviai, tačiau pritrūkdavo tikslumo arba Tadžikistano futbolininkams pavykdavo apsiginti.

Pagal turnyro reglamentą po pagrindinio laiko iš karto buvo mušami 11 metrų baudiniai. Praėjusiais metais Lietuvos komanda ketvirtfinalyje baudinių serijoje nusileido Ukrainai, tačiau šį kartą sužaidė sėkmingai. Keturi pirmi lietuvių smūgiai buvo taiklūs, o Tadžikistano ekipos trečiąjį ir ketvirtąjį bandymą atmušė L. Lidakevičius.

„Neturėjome laiko pailsėti po vakar dienos rungtynių, todėl žaidėjams trūko šviežumo. Kai kur nepavyko nubėgti, kai kur nespėjome paskui varžovus. Tačiau progų sukurti pavyko, tik realizuoti - ne. Prie mūsų vartų irgi buvo pavojaus, bet vaikinai apsigynė neblogai, - po dvikovos kalbėjo rinktinės treneris Mindaugas Neoras - Rungtynių pradžioje buvo dideli tarpai tarp grandžių. Tai buvo žaidėjų klaida, nes sutarėme žaisti ne taip. Tačiau vaikinai turbūt baiminosi greitų varžovų atakų ir neskubėjo į priekį".

Pasak M. Neoro, komanda specialiai nesiruošė baudinių serijai. „Tačiau vaikinai patys pasirinko mušėjus ir atliko smūgius puikiai. Be abejo, šaunuolis ir mūsų vartininkas", - gyrė L.Lidakevičių treneris.

Rungtynių statistika:

Tadžikistanas U-21 - Lietuva U-21 1:1 (1:1). Po 11 m baudinių - 2:4.

Įvarčiai: 19 min. Šodibek Gaforov (Tadžikistanas); 15 min Ovidijus Verbickas (iš 11 m) (Lietuva).

Geltonos kortelės: 15 min. Ališer Šarinov, 61 min. Rasul Naizov (Tadžikistanas) 90+2 min. Karolis Laukžemis (Lietuva).

11 m baudinių serija: Paulius Daukša (0:1), Niriddin Dabronov (1:1), Ovidijus Verbickas (1:2), Sueviš Asporov (2:2), Martynas Dapkus (2:3), Rasul Naizov (neįmušė), Lukas Spalvis (2:4), Achtam Nazarov (neįmušė).

Lietuva: Lukas Lidakevičius, Paulius Daukša, Donatas Nakrošius, Vilmantas Bagdanavičius, Markas Beneta, Martynas Dapkus, Ovidijus Verbickas, Ernestas Veliulis, Dovydas Norvilas, Donatas Kazlauskas (58 min. Tomas Birškys (81 min. Karolis Laukžemis)), Lukas Spalvis. Atsarginiai: Ignas Plūkas, Lukas Artimavičius, Marius Miškinis, Lunas Sendžikas, Arnas Ribokas, Rokas Gedminas, Tomas Galdikas, Lukas Baranauskas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)