Tik varžybų išvakarėse į Kronplacą atvykusi 17-metė neturėjo sau lygių.

Ji absoliučioje moterų įskaitoje ir užėmė trečią vietą tarp visų čempionato dalyvių. Greitesni buvo tik vyrų varžybose akivaizdų pranašumą turėję iš anksto favoritais vadinti Karolis Janulionis ir Aivaras Tumas.

„Nebuvo labai sunku nugalėti. Tik oro sąlygos labai sudėtingos. Stengiausi pernelyg nerizikuoti“, - teigė I. Januškevičiūtė.

Ji į Lietuvos čempionatą atvažiavo iš netoliese vykstančios Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) stovyklos. Joje lietuvė treniruojasi kartu su būriu įvairių šalių kalnų slidininkų, dar praėjusį pavasarį įveikusių atranką ir patekusių į šią meistriškumo kalvę.

Antrą vietą tarp moterų užėmusi 15-metė Greta Piliponytė skaičiuojant dviejų nusileidimų laiką nuo čempionės atsiliko 16,15 sek. Trečia buvo praėjusių metų absoliuti šalies čempionė 13-metė Eglė Augustaitytė. Ji beveik 20 sek. atsiliko nuo I. Januškevičiūtės, nors antrajame nusileidime nugalėtojai pralaimėjo kiek mažiau nei 4 sek.

E. Augustaitytė pirmame nusileidime užtruko, nes jai nepavyko išsilaikyti trasoje ir sportininkė turėjo palypėti iki praleistų vartų. Panašių klaidų neišvengė ir daugiau kalnų slidininkų, kai kurie net nepasiekė finišo, kurį dėl nuolat kritusio tiršto sniego buvo sunku įžiūrėti nuo starto aikštelės.

„Kartais esant tokiam orui tarptautinės varžybos net nukeliamos arba atšaukiamos. Bet yra tekę lenktyniauti ir sunkesnėmis sąlygomis“, - neslėpė I. Januškevičiūtė.

Vyrų varžybose greičiausias buvo pastarųjų trejų metų absoliutus šalies čempionas 21 metų K. Janulionis. Jis 1,52 sek. pranoko pagrindinį savo konkurentą 17-metį A. Tumą. Trečią vietą iškovojo 15-metis Kasparas Gudžius, nuo nugalėtojo atsilikęs 7,34 sek.

„Kiekvienais metais vis sunkiau apginti čempiono titulą. Galvojau, kad nebepavyks vėl laimėti, nes negaliu treniruotėms skirti tiek laiko, kiek norėčiau. Labai daug laiko atitenka ir buriavimui. Kuo toliau, tuo sunkiau suderinti šias sporto šakas, nes nei vienai neteikiu pirmenybės, - teigė geriausiu 2012 metų jaunuoju Lietuvos buriuotoju išrinktas Vilniaus universiteto antrakursis K. Janulionis.

Kaip įprasta Lietuvos čempionate, Janulionio pavardė ne vieną kartą skambėjo per varžybų apdovanojimą, surengtą šlaito papėdėje netrukus po finišo. Tarp 1998-ais metais gimusių ir jaunesnių vaikinų auksą iškovojo Radvilas Janulionis, o abiejų čempionų tėvas Adomas Janulionis laimėjo bronzą 1959-1978 metais gimusių slidininkų amžiaus grupėje.

Dviguba šventė buvo Kristijonui Sokui. 12-ą gimtadienį švenčiantis kalnų slidininkas iškovojo sidabro medalį savo amžiaus grupėje.

Ketvirtadienį Kronplace Lietuvos kalnų slidininkai kovos dėl apdovanojimų slalomo milžino trasoje. Penktadienį bus surengtos mėgėjų varžybos.

Slalomo rungties rezultatai (startas – 1880 m aukštyje, finišas – 1745 m; 45 vartai):