„Varžybos tarptautinėmis tapo labai netikėtai. Mūsų tikslas buvo pasižiūrėti, kaip atrodo geriausi šalies sportininkai, artimiausiu metu išvykstantys į stovyklas Alpėse.

Bet Druskininkų „Snow arenoje“ besitreniruojantys užsienio klubų atstovai, sužinoję apie varžybas, vieni po kitų pasiprašė jose dalyvauti.

Toks užsieniečių aktyvumas, žinoma, džiugina. Bet tuo pačiu mums tai buvo didelis iššūkis. Manau, jog nepaisant kelių nedidelių problemėlių, egzaminą išlaikėme. Užsienio klubų atstovai dėkojo ir sakė, jog renginys pavyko“, - teigė Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos (LKSF) prezidentas Paulius Augūnas.

Varžybose dalyviai buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes. Dviejų jauniausių grupių sportininkai (9 metų ir jaunesni bei 10-12 metų) rungėsi specialiai jiems pastatytoje trasoje su vaikų varžyboms skirtomis trumpesnėmis vartų lazdomis. Bet trasų ilgis ir vartų skaičius buvo toks pat, kaip ir vyresnių slidininkų lenktynėse.

Absoliutiems nugalėtojams skirtas taures iškovojo vyriausioje amžiaus grupėje (16 metų ir vyresni) lenktyniavę lietuvis Simonas Masalskas ir latvė Ieva Melderė.

Lietuvos kalnų slidininkai tarp prizininkų nepateko tik dviejuose jauniausiose amžiaus grupėse. Vyresni lietuviai lygiai varžėsi su užsienio sportininkais.

Viena perspektyviausių jaunųjų Lietuvos kalnų slidininkių, absoliuti šių metų šalis čempionė 13-metė Eglė Augustaitytė 13-15 metų merginų grupėje nusileido tik stipriausiai šio amžiaus Latvijos sportininkei Žanetei Gedrai, už nugaros palikusi Slovakijos atstovę Terezą Jancovą.

„Po varžybų priėję slovakai mane sveikino. Jie buvo labai nustebę, kad lietuvė aplenkė normalius kalnus turinčios šalies sportininkę“, - džiaugėsi E. Augustaitytę treniruojanti daugkartinė Lietuvos čempionė Anžela Aleksandravičienė.

Vyriausių merginų grupėje antrą vietą užėmė Ieva Januškevičiūtė, pirmavusi po pirmo bandymo. Sudėjus dviejų nusileidimų laikus, ji vos 0,15 sek. atsiliko nuo Latvijos čempionės I. Melderės. Trečia šioje grupėje buvo Barbora Everlingaitė.

Per prizininkų apdovanojimą I. Januškevičiūtė gavo papildomą LKSF prizą – varžybų diena sutapo su jos 18-u gimtadieniu.

13-15 metų vaikinų varžybose trečią vietą iškovojo Kasparas Gudžius, pralaimėjęs tik Latvijos ir Estijos sportininkams

Kandidatas į 2014 metų Sočio olimpines žaidynes 16-metis Rokas Zaveckas absoliučioje įskaitoje nusileido vyresniam ir sunkesniam 18- mečiui S. Masalskui, kuriam buvo parankesnė „Snow arenoje“ pastatyta pakankamai greita trasa. Trečias vyriausiųjų grupėje finišavo rusas Danilas Dovženka.

R. Zaveckas ir I. Januškevičiūtė netrukus iškeliaus į Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) stovyklą Alpėse, kur treniruosis kartu su kalnų slidinėjimo talentais iš kitų šalių.

Alpėse nuo kitos savaitės plušės ir A. Aleksandravičienės vadovaujami klubo „Alpių aidas“ auklėtiniai.

„Rezultatai rodo, jog mes sparčiai vejamės latvius, estus, slovakus, kitų šalių sportininkus. Tikiuosi, kad FIS vaikų varžybose šiemet pasieksime gerų rezultatų.

Jau šeštadienį (rugsėjo 29 d.) išvažiuojame į stovyklą Austrijoje, ten keliausime ir spalio pabaigoje. Vasarą surengėme net keturias treniruočių stovyklas Druskininkuose. Čia kartu slidinėję latviai ir rusai gyrė mūsų vaikų progresą. O tobulėjimą lemia darbas. Ta pati E. Augustaitytė jau gali lygiai kovoti su slovakėmis, čekėmis“, - tikino studijų metais į Lietuvą iš Ukrainos persikėlusi A. Aleksandravičienė.

Pasak P. Augūno, LKSF kartu su nacionaline slidinėjimu asociacija įkurtos „Slidinėjimo mokyklos“ pagrindinis tikslas yra kuo anksčiau surasti talentingus vaikus, kurie vėliau galėtų tobulėti klubuose.

„Bandysime sudominti kalnų slidinėjimu 7-8 metų vaikus. Vėliau juos nukreipsime į klubus. Reikia tik vaikų ir jų tėvų noro. Žinoma, ir pinigų. Nes pas mus kažkodėl tikima, jog pinigai turi iš kažkur atsirasti. Nors visame pasaulyje yra klubų sistema. O federacijos remia tik pačius geriausius bei populiarina sporto šaką, rengia pagrindines varžybas“, - teigė P. Augūnas.

LKSF vadovui pritarė ir vieno stipriausių Latvijos kalnų slidinėjimo klubų „Pantera“ atstovai.

„Pas mus federacija padeda tik rinktinės nariams. Klubai negauna jokio finansavimo. Patys ieškome rėmėjų. Žinoma, didžiausi rėmėjai – sportininkų tėvai. Pas mus yra net 12 aktyviai veikiančių klubų. Tad lietuviams yra ko siekti. Nes Lietuva turi galimybių slidinėti net vasarą, bet beveik neturi klubų. O pas mus - atvirkščiai“, - teigė „Pantera“ vadovė Sandra Melderė.

Panašiai kalbėjo ir sezono atidarymo varžybose Druskininkuose dalyvavusio Sankt Peterburgo klubo „Ocha-park“ vyriausioji trenerė, daugkartinė SSRS čempionė Liudmila Kedrina.

„Rusijoje kol kas mišri sistema – yra ne tik klubai, bet ir kalnų slidininkus ugdančios valstybinės sporto mokyklos. Klubai biudžeto pinigų negauna. Todėl ieškome rėmėjų talentingiausiems vaikams. Prie šalies rinktinės narių finansavimo dalinai prisideda ir valstybė. Tačiau daugiausia pinigų skiria tėvai“, - aiškino Sankt Peterburgo kalnų slidinėjimo ir snieglenčių federacijos trenerė L. Kedrina.

„Ochta-park“ auklėtiniai Druskininkuose surengė dešimties dienų treniruočių stovyklą. Rusai atvyko autobusu, kuris iškeliavo atgal, o kalnų slidininkų grupė Lietuvoje išsinuomojo mikroautobusą.

„Išgirdome, kad Druskininkuose – geros sąlygos, todėl atvažiavome pasižiūrėti. Juk ne taip ir toli nuo Sankt Peterburgo. Uždara kalnų slidinėjimo trasa yra ir Maskvoje, bet ten treniruotis daug brangiau. Čia tikrai neblogai padirbėjome. O žiemą dažniausiai keliaujame treniruotis į Suomiją“, - teigė L. Kedrina.

„Ochta-park“ sportininkai Druskininkuose ne tik slidinėjo – apsilankė laipynių bei vandens parkuose, bėgiojo stadione, važinėjosi riedučiais.

„Kitais metais būtinai vėl čia atvažiuosime“, - teigė trenerė, kurios sūnus dalyvavo 2002 metų Solt Leik Sičio olimpinėse žaidynėse.

„Snow arenoje“ šiemet nemažai laiko praleido ne tik „Pantera“, bet ir dar kelių Latvijos klubų sportininkai.

„Latvijoje neturime nieko panašaus. Žinoma, norėtųsi, jog sniego kokybė čia būtų geresnė. Tačiau vis tiek geriau, negu nieko. Čia tikrai pigiau, nei važiuoti treniruotis ant ledyno Austrijoje“, - sakė S. Meldere.

Latviai lietuvius lenkia atvirų trasų skaičiumi ir kokybe. Bet, kaip ir Lietuvos kalnų slidininkai, nacionalines pirmenybes rengia kitose šalyse. Pastaraisiais metais – Suomijoje.

Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionatas šį sezoną vyks sausio 12-19 d. Kronplace (Italija).

* * *

Varžybų rezultatai

Bendra įskaita:

1. Simonas Masalskas (Lietuva) – 48,62 sek.,
2. Rokas Zaveckas (Lietuva) – 49,24 sek.,
3. Žakas Gedra (Latvija) – 49,82 sek.

Merginų L1 grupė:

1. Dženifera Germanė (Latvija) – 57,03 sek.,
2. Rebeka Jancova (Slovakija) – 1 min. 0,43 sek.,
3. Nikola Repaška (Slovakija) – 1 min. 2,93 sek.

L2 grupė:

1. Alisa Michailova (Rusija) – 55,88 sek.,
2. Jekaterina Pisareva (Rusija) – 55,98 sek.,
3. Klaudia Nemcova (Slovakija) 58,46 sek.

L3 grupė:

1. Žanete Gedra (Latvija) – 50,99 sek.,
2. Eglė Augustaitytė (Lietuva) – 51,87 sek.,
3. Tereza Jancova (Slovakija) – 54,28 sek.

L4 grupė:

1. Ieva Melderė (Latvija) – 50,66 sek.,
2. Ieva Januškevičiūtė (Lietuva) – 50,81 sek.,
3. Barbora Everlingaitė (Lietuva) – 1 min. 11,32 sek.

Vaikinai ir vyrų M1 grupė:

1. Jerry Dubrovicsas (Suomija) – 58,64 sek.,
2. Kristianas Krastinis (Latvija) – 1 min. 10,60 sek.

M2 grupė:

1. Jorenas Jekabsonas (Latvija) – 58,07 sek.,
2. Branislavas Bartko (Slovakija) – 58,24 sek.,
3. Nikita Bozatkinas (Rusija) – 58,33 sek.

M3 grupė:

1. Žakas Gedra (Latvija) – 49,82 sek.,
2. Stenas-Markas Virro (Estija) – 49,96 sek.,
3. Kasparas Gudžius (Lietuva) – 51,91 sek.

M4 grupė:

1. Simonas Masalskas (Lietuva) – 48,62 sek.,
2. Rokas Zaveckas (Lietuva) – 49,24 sek.,
3. Danilas Dovženka (Rusija) – 50,51 sek.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)