Gegužės 19 dieną, šeštadienį, 14.25 val. prasidės pirmojo pusfinalio, kuriame grumsis Rusijos ir Suomijos rinktinės, tiesioginė transliacija. 18.25 val. – antrasis pusfinalis. Jame jėgas išmėgins Čekijos ir Slovakijos komandos.

Gegužės 20 d., sekmadienį, 15.55 val. – mažasis finalas, o 20.25 val. – finalas.

Rusijos ledo ritulininkai žaidžia itin galingai. Jie vieninteliai čempionate iškovojo visas aštuonias pergales – visas per pagrindinį rungtynių laiką. Ketvirtfinalyje rusai 5:2 pranoko Norvegijos ekipą. Rusijos rinktinei atstovauja vieni geriausių žaidėjų pasaulyje – Jevgenijus Malkinas, Aleksandras Ovečkinas, Pavelas Daciukas. Rusai sieks atkeršyti suomiams už savo pralaimėjimą praėjusio pasaulio čempionato pusfinalyje. Pernai Slovakijoje Rusijos rinktinė apskritai liko be medalių.

Namuose rungtyniaujantys suomiai, kurie gina pasaulio čempionų titulą, namie bandys atsilaikyti prieš galingą varžovų puolimo mašiną. Suomijos rinktinė ketvirtfinalyje 3:2 palaužė JAV komandą, kuriai grupės mače buvo nusileidusi net 0:5. Lemiamą įvartį šeimininkai pelnė iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 9 sekundes.

Slovakai sensacingai 4:3 nugalėjo vienus pirmenybių favoritų Kanados ledo ritulininkus. Beje, pirmajame etape H grupėje kanadiečiai užėmė pirmąją vietą, o slovakai – tik ketvirtąją.

Čekai ketvirtfinalyje pravirkdė savo žiūrovų akivaizdoje žaidusius švedus – 4:3. Lemtingą įvartį čekai įmušė paskutinę trečiojo kėlinio minutę. Grupės turnyre itin stiprią sudėtį subūrusi Švedija čekus buvo įveikusi – 4:1.

Anot viso pasaulio lažybininkų, šiemet pagrindiniai favoritai iškovoti auksą yra Rusijos ledo ritulininkai. Jų šansai triumfuoti vertinami 53 procentais, čekų ir suomių - po 24 proc., slovakų - 11 proc.