Apklausoje, kurią surengė Europos lengvosios atletikos asociacija (EAA), pirmąją vietą antrus metus iš eilės užėmė Švedijos trišuolininkas Christianas Olssonas. Antras liko kitas švedas šuolininkas į aukštį Stefanas Holmas, o trečias - Čekijos dešimtkovininkas Romanas Šebrlė.

Geriausia 2004 metų Europos lengvaatlete išrinkta Didžiosios Britanijos bėgikė Kelly Holmes. Antrąją vietą užėmė Rusijos šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva, o trečia liko Švedijos septynkovininkė Carolina Kluft.

25 metų C.Olssonas pernai iškovojo auksą pasaulio čempionate uždarose patalpose (17 m 83 cm, pasaulio rekordas) ir Atėnų olimpinėse žaidynėse (17 m 79 cm). C.Olssonas 2004 metais tapo ir vienu iš "Aukso lygos" nugalėtojų.

34 metų K.Holmes Atėnų olimpinėse žaidynėse iškovojo du aukso medalius - 800 ir 1500 m distancijose.

Geriausius Senojo žemyno lengvaatlečius rinko lengvosios atletikos gerbėjai, žiniasklaidos atstovai ir EAA nariai.

Laureatų apdovanojimo ceremonija vyks kovo 3 dieną Madride (Ispanija).

Beje, V.Alekna dešimtąją vietą užėmė ir geriausio 2004 metų pasaulio lengvaatlečio rinkimuose, kuriuos surengė autoritetingas JAV žurnalas "Track and Field News".