Vaikų varžybose sėkmingiausiai pasirodė 12-metė E. Augustaitytė, sausį Italijoje tapusi absoliučia šalies moterų čempione. Tiesa, Lietuvos pirmenybėse nedalyvavo būrys vyresnių ir, kaip pati Eglė sakė, kol kas pajėgesnių sportininkių.

Vratnoje (Slovakijoje) jau 31-ą kartą surengtose varžybose „Vratna Interkriterium“, kuriose kartu su Europos atstovais rungėsi ir Australijos komanda, E. Augustaitytė slalome iškovojo 11-ą vietą tarp 32 sportininkių. Per du nusileidimus lietuvė nuo nugalėtoja tapusios latvės Žanetės Gedros atsiliko 9,25 sek.

Slalomo milžino trasoje E. Augustaitytė užėmė 14-ąją vietą. Greičiausia tarp 32 kalnų slidininkių buvo lenkė Helena Kubasevic. Jos rezultatas – 59,17 sek. Vilnietė trasą įveikė per 1 min. 3,65 sek.

Nepasisekė Lietuvos vaikinams. Slalome milžine 14-metis Kasparas Gudžius liko 47-tas (1 min. 5,39 sek.), jo bendraamžis Lukas Lukauskas – 49-tas (1 min. 9,65 sek.) tarp 53 dalyvių. Nugalėjo olandas Spike‘as Haasas (55,83 sek.).

Slalome L. Lukauskas nefinišavo, o traumą patyręs K. Gudžius nebestartavo varžybose. Dėl traumos jėgų išmėginti negalėjo ir Greta Piliponytė.

Tad jubiliejinėse, 50-osiose varžybose „Ski Inter Kriterium“ Čekijoje pasirodė tik du Lietuvos atstovai – E. Augustaitytė ir L. Lukauskas.
Šiose tradicinėse lenktynėse nugalėtojais yra tapę geriausi visų laikų Kroatijos kalnų slidininkai sesuo ir brolis Janica ir Ivica Kosteličiai, ryškiausios Čekijos šios sporto šakos žvaigždės Ondrejus Bankas ir Šarka Zahrobska.

Lietuviai šįkart buvo toliau nuo lyderių. E. Augustaitytė slalome milžine užėmė 28-ąją vietą tarp 33 sportininkių. Nugalėtojai čekei Ivai Križovai lietuvė pralaimėjo 7,1 sek.

L. Lukauskas liko 53-ias tarp 58 slidininkų. Jį nuo lyderio čeko Jano Strakos skyrė 26,27 sek.

Slalome Lietuvos atstovams nepavyko sėkmingai pasiekti finišo.

Dailiosios lyties atstovei tarp lietuvių geriausiai sekėsi ir suaugusiųjų FIS varžybose Karolinkoje (Čekija), kur sportininkai du kartus rungėsi slalomo lenktynėse.

Antrame moterų slalome Ieva Januškevčiūtė užėmė 23-iąją vietą. Nugalėjo čekė Karolina Klučkova - 1 min. 45,14 sek. 17-metė lietuvė nugalėtojai pralaimėjo 15,1 sek. 18-metė Ieva Urbonavičiūtė užėmė 28-ąją vietą (atsiliko 21,48 sek.).

Pirmą slalomą laimėjo taip pat K. Klučkova - 1 min. 45,72 sek. I. Januškevičiūtė buvo 31-a (atsiliko 20,66 sek.), o I. Urbonavičiūtė - 32-a (atsiliko 22,35 sek.). Abejose slalomo lenktynėse jėgas išbandė 52 sportininkės.

Pirmame vyrų slalome Karolis Janulionis užėmė 40-ąją vietą. Nugalėjo lenkas Mateuszas Garniewiczius - 1 min. 40,14 sek. 20-metis lietuvis nugalėtojui pralaimėjo 16,44 sek. 16-metis Aivaras Tumas užėmė 48-ąją vietą (atsiliko 20,54 sek.), o FIS varžybų debiutantas19-metis Vytautas Sakalis nefinišavo. Iš viso startavo 111 kalnų slidininkų.

Antrąjį slalomą laimėjo lenkas Jakubas Ilewiczius - 1 min. 35,13 sek. K. Janulionis buvo 42-as (atsiliko 13,31 sek.), A. Tumas - 45-as (atsiliko 14,22 sek.), o V. Sakalis - 71-as (atsiliko 1 min. 6,35 sek.) tarp 103 dalyvių.

Nors tarp pretendentų į medalius lietuvių nebuvo, namo pirmadienį jie grįžo geros nuotaikos, nes net trys komandos nariai – K. Janulionis, A. Tumas ir I. Januškevičiūtė - pasiekė asmeninius rekordus pagal FIS taškus.

FIS taškai skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio. Kuo jų mažiau, tuo geresnė starto pozicija kitose varžybose. Be to, šie taškai labai svarbūs ir siekiant olimpinių kelialapių. K. Janulionis Čekijoje pelnė 125,32 taško, A. Tumas – 131,15, I. Januškevičiūtė – 134,03.

Pagrindinis daugumai Lietuvos kalnų slidininkų šio sezono startas – kovo viduryje ant speigračio esančiame kurorte vyksiančios Baltijos taurės varžybos.