22 metų K.Bekele šiemet trečią kartą iš eilės laimėjo planetos kroso pirmenybes ilgojoje ir trumpojoje distancijose. Jis tapo pasaulio rekordininku 5000 m (uždarose patalpose ir stadione) bei 10 000 m distancijose. K.Bekele Atėnuose tapo olimpiniu čempionu 10 km bėgime, o perpus trumpesniame nuotolyje iškovojo sidabro medalį.

22 metų J.Isinbajeva tapo vasaros olimpinių žaidynių čempione bei aštuonis kartus (triskart - uždarose patalpose) šiemet gerino pasaulio šuolių su kartimi rekordus.

Tarp pretendentų į geriausio sezono lengvaatlečio titulą buvo ir dukart olimpinis bei pasaulio čempionas disko metikas Virgilijus Alekna.