Dalyvauti varžybose „Lietuvos Taurė 2011“ užsiregistravo 734 orientavimosi sporto mėgėjai bei profesionalai. Šeštadienį ir sekmadienį trukusiose varžybose Lavoriškių ir Senasalio miškuose dalyvavo dešimties šalių atstovai iš Lietuvos Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Belgijos, Baltarusijos ir Rusijos. Sportininkai varžėsi devyniolikoje amžiaus grupių.

Devynioliktą kartą rengiamas Lietuvos taurės (bėgte) varžybas tradiciškai vėl papildė Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etapai.

„Lietuvos Taurės 2011“ nugalėtojai buvo nustatyti pagal šeštadienį ir sekmadienį trasų įveikimo laikų sumą.

Vyrų elito amžiaus grupės nugalėtoju tapo Simonas Krėpšta iš klubo „Takas“. Susumavus šeštadienio ilgosios trasos (15,5 km su 43 kontroliniais punktais) ir sekmadienio (6,3 km ir 27 kontroliniai punktai) rezultatus paaiškėjo, kad sportininkas miške bendrai užtruko 2 val. 06 min. 33 sek. Tai jam garantavo pirmą vietą. Antroje vietoje likusio Dmitrijaus Michalkino iš to paties klubo rezultatas – 2 val. 12 min. 19 sek. Trečias liko klubo „Dainava“ atstovas Donatas Stulgys (2 val. 15 min. 02 sek.).

Moterų elito amžiaus grupės merginos šeštadienį turėjo įveikti 10,9 km su 26 kontroliniais punktais, sekmadienį – 5,4 km su 24 kontroliniais punktais. Nugalėtoja šioje amžiaus grupėje tapo klubo „Medeina“ atstovė Gabija Ražaitytė (1 val. 58 min. 35 sek). Antroje vietoje liko klubo „Dainava“ atstovė Sandra Paužaitė (2 val. 00 min. 03 sek.), trečioje – Rasa Ptašekaitė (2 val. 00 min. 15 sek.) iš klubo „Sakas“.

Orientavimosi sporto kalnų dviračiais vyrų elito amžiaus grupėje nugalėtoju tapo telšiškis Regimantas Kavaliauskas, šeštadienį 21,1 km su 26 kontrolinių punktų, o sekmadienį 11,6 km su 15 kontrolinių punktų bendrai įveikęs per 2 val. 53 min. 00 sek. Antroje vietoje liko klubo „Sakas“ atstovas Margusas Hallikas (3 val. 10 min. 58 sek.), trečioje – klubo „Versmė“ atstovas Paulius Kudriavcevas (3 val. 12 min. 12 sek.).

Orientavimosi sporto kalnų dviračiais moterų elito amžiaus grupės sportininkės šeštadienį turėjo įveikti 16,2 km su 17 kontrolinių punktų trasą, sekmadienį – 9,7 km su 12 kontrolinių punktų. Nugalėtoja šioje amžiaus grupėje tapo Ramunė Arlauskienė (2 val. 19 min. 51 sek). Antra buvo Karolina Mickevičiūtė (2 val. 23 min. 35 sek.), trečia – Asta Šimkonienė (2 val. 40 min. 51 sek.).

Netikėtumą pateikė dvidešimtmečių merginų amžiaus grupėje (bėgte) startavusios Baltarusijos atstovė Anastasia Denisova ir klubo „Sakas“ atstovė Vesta Ambrazaitytė. Šeštadienį greitesnė buvo baltarusė, 8,4 km ilgio trasą su 22 kontroliniais punktais įveikusi per 1 val. 11 min. 24 sek. Lietuvė nuo jos atsiliko vos 13 sek.

Sekmadienį 5,4 km ilgio trasą su 24 kontroliniais punktais greičiau įveikė V.Ambrazaitytė, trasą įveikusi per 40 min. 29 sek. Šį kartą A.Denisova nuo jos atsiliko 13 sek.

Susumavus abiejų merginų laikus paaiškėjo, kad jų dviejų dienų rezultatų laikas vienodas – 1 val. 52 min. 06 sek. Abi merginas organizatoriams beliko pakviesti atsistoti ant aukščiausio apdovanojimo pakylos laiptelio.

Varžybas „Lietuvos taurė 2011“ organizavo Lietuvos orientavimosi sporto federacija, varžybas vykdė Orientavimosi sporto klubas „Fortūna“.