Keturios nacionalinės komandos (Rusija, Prancūzija Graikija ir Danija) užsitikrino vietas, užimdamos pirmą poziciją savo grupėse. Dar vienas bilietas atiteko geriausiai antrą vietą užėmusiai rinktinei - Švedijai.

Ankščiau kvietimus į čempionatą jau buvo įgijusios Vokietijos, Italijos, Olandijos, Anglijos ir Ispanijos komandos.

Tuo tarpu likusios aštuonios rinktinės - Turkija, Airija, Estija, Bosnija, Kroatija, Juodkalnija, Portugalija ir Čekija, likusios antrose pozicijose, kausis atkrintamose varžybose dėl paskutinių keturių kelialapių į čempionatą Lenkijoje ir Ukrainoje.

A grupėje pirmą vietą užtikrintai iškovojo Vokietija, 3:1 nugalėjusi Belgiją. Vokiečiai iškovojo dešimt pergalių iš tiek pat galimų.

Antrą vietą užėmė Turkija, kuri 1:0 įveikė Azerbaidžaną ir aplenkusi belgus 2 taškais. Lemiamą įvartį 60-ą minutę pelnė Burakas Yilmazas. Nieko nelemiančios Kazachstano ir Austrijos rungtynėse baigėsi 0:0.

B grupėje rusai namie sutriuškino Andorą 6:0. Antrą vietą tarpusavio mače iškovojo Airija, 2:1 laimėjusi prieš Armėniją. Makedonai ir slovakai sužaidė lygiosiomis 1:1.

C grupėje Estija atsidūrė per žingsnį nuo finalo etapo, nes pateko į atkrintamas varžybas. Antrą vietą užimanti estams padėjo Slovėnija, kuri 1:0 įveikė Serbiją. Estams taip reikalingą įvartį 45-ą minutę įmušė slovėnas Dare Vrsičius. 64-ą minutę serbas Nemanja Vidičius nerealizavo 11 metrų baudinio. Serbai nuo estų atsiliko tašku. Grupės nugalėtoja Italija rezultatu 3:0 buvo pajėgesnė už Šiaurės Airiją.

D grupėje Prancūzija tik vienu tašku aplenkė Bosniją ir Hercegoviną. Viską lėmė tarpusavio dvikova Paryžiuje, kuri baigėsi 1:1. Bosniai ilgai pirmavo, bet persvaros išsaugoti nesugebėjo. Bosnija liko antroje vietoje ir jai teks žaisti atkrintamas rungtynes.

E grupėje Olandija jau buvo užsitikrinusi pirmą vietą grupėje, bet pralaimėjo principinį mačą antroje vietoje likusiai Švedijai 2:3. Švedai ne tik iškovojo pergalę, bet tapo geriausia antrą vietą užėmusia rinktine ir gavo tiesioginį kelialapį į finalo etapą.

F grupėje Graikija po pergalės 2:1 svečiuose prieš Gruziją grupėje užėmė pirmą vietą, dviem taškais aplenkdama Kroatiją. Kroatija 2:0 nugalėjo Latviją, bet jiems dviejų taškų pritrūko tam, kad taptų geriausia antra visų grupių komanda.

G grupėje Anglija užsitikrino pirmą vietą, o Juodkalnija – antrą ir žais atkrintamose varžybose, nors ir pralaimėjo Šveicarijai 0:2.

H grupėje Portugalija ir Danija turėjo po lygiai taškų bei aiškinosi santykius tarpusavio mače Kopenhagoje. Danai iškovojo svarbią pergalę 2:1 ir paliko portugalus antroje vietoje. Norvegija nugalėjo Kiprą 3:1, bet tenkinosi tik trečia vieta. Jiems reikėjo pergalės 8 įvarčių skirtumu.

I grupėje Ispanija be vargo laimėjo pirmą vietą, paskutiniame ture 3:1 įveikusi Škotiją, o antrą vietą užėmė Čekija, 4:1 nugalėjusi Lietuvą.

A grupė:

Kazachstanas 0 - 0 Austrija

Vokietija 3 - 1 Belgija

30' Mesut Ozil [1 - 0]
33' Andre Schurrle [2 - 0]
48' Mario Gomez [3 - 0]
86' Marouane Fellaini [3 - 1]

Turkija 1 - 0 Azerbaidžanas

60' Burak Yilmaz [1 - 0]

Airija 2 - 1 Armėnija

43' Valerij Aleksanijan [1 - 0] (Armėnija į savo vartus)
60' Richard Dunne [2 - 0]
62' Henrik Mchitarijan [2 - 1]

27' Roman Berezovsky (Armėnija) - raudona kortelė
81' Kevin Doyle (Airija) - raudona kortelė

Makedonija 1 - 1 Slovakija

Rusija 6 - 0 Andora

5' Alan Dzagojev [1 - 0]
26' Andrej Aršavin [2 - 0]
30' Roman Pavliučenko [3 - 0]
44' Alan Dzagojev [4 - 0]
59' Denis Glušakov [5 - 0]
78' Vasilij Berezucki [6 - 0]

Slovėnija 1 - 0 Serbija

45' Dare Vrsič [1 - 0]

64' Nemanja Vidič (Serbija) - nerealizavo 11 metrų baudinio

Italija 3 - 0 Š. Airija

21' Antonio Cassano [1 - 0]
53' Antonio Cassano [2 - 0]
74' Gareth McAuley [3 - 0] (Š. Airija, į savo vartus)

Albanija 1 - 1 Rumunija

24' Hamdi Salihi [1 - 0]
77' Srdjan Luchin [1 - 1]

Prancūzija 1 - 1 Bosnija ir Hercegovina

40' Edin Dzeko [0 - 1]
78' Samir Nasri [1 - 1] (iš 11 metrų baudinio)

Moldova 4 - 0 San Marinas

30' Denis Zmeu [1 - 0]
62' Simone Bacciocchi [2 - 0] (San Marinas, į savo vartus)
66' Alexandr Suvorov [3 - 0]
87' Gheorghe Andronic [4 - 0]

84' Igor Tigirlas (Moldova) - raudona kortelė

Vengrija 0 - 0 Suomija

Švedija 3 - 2 Olandija

16' Kim Kallstrom [1 - 0]
23' Klaas Jan Huntelaar [1 - 1]
50' Dirk Kuyt [1 - 2]
52' Sebastian Larsson [2 - 2]
53' Ola Toivonen [3 - 2]

Kroatija 2 - 0 Latvija

66' Eduardo [1 - 0]
72' Mario Mandzukič [2 - 0]

Malta 0 - 2 Izraelis

11' Lior Rafaelov [0 - 1]
90' Rami Gershon [0 - 2]

Gruzija 1 - 2 Graikija

19' David Targamadze [1 - 0]
79' Georgios Fotakis [1 - 1]
85' Angelos Charisteas [1 - 2]

Bulgarija 0 - 1 Velsas

45' Gareth Bale [0 - 1]

Šveicarija 2 - 0 Juodkalnija

51' Eren Derdiyok [1 - 0]
65' Stephan Lichtsteiner [2 - 0]

Danija 2 - 1 Portugalija

13' Michael Krohn-Dehli [1 - 0]
63' Nicklas Bendtner [2 - 0]
90' Cristiano Ronaldo [2 - 1]

Norvegija 3 - 1 Kipras

25' Morten Gamst Pedersen [1 - 0]
34' John Carew [2 - 0]
42' Yiannakis Okkas [2 - 1]
65' Tom Hogli [3 - 1]

Lietuva 1 - 4 Čekija

2' Michal Kadlec [0 - 1] (iš 11 metrų baudinio)
16' Jan Režek [0 - 2]
45' Jan Režek [0 - 3]
68' Darvydas Šernas [1 - 3] (iš 11 metrų baudinio)
85' Michal Kadlec [1 - 4] (iš 11 metrų baudinio)

67' Robert Hubnik - raudona kortelė

Ispanija 3 - 1 Škotija

6' David Silva [1 - 0]
44' David Silva [2 - 0]
54' David Villa [3 - 0]
66' David Goodwillie [3 - 1] (iš 11 metrų baudinio)