Paskutinę grupių varžybų dieną staigmenų užfiksuota nebuvo.

Didžiausią intrigą kėlusiame mače tarp Airijos ir Italijos rinktinių lygi kova vyko tik vieną kėlinį. Italai į ketvirtfinalį galėjo patekti tik nugalėję airius, tačiau to jiems padaryti nepavyko – pergalę triuškinamu rezultatu 36:6 (9:6) šventė Airijos regbininkai, kurie C grupėje iškovojo pirmą vietą.

Nors sužaidus 11 min. rezultatas buvo lygus 3:3, o dar po dešimties minučių – 6:6, netrukus traumą patyrė ir pakeistas buvo vienas pagrindinių italų žaidėjų Martinas Castrogiovanni, o iki kėlinio pabaigos airiai po taiklaus Ronano O‘Garos baudinio įgijo trijų taškų persvarą – 9:6.

Tačiau visos tikros italų bėdos prasidėjo po pertraukos: dar tris taškus baudos smūgiu surinko R. O‘Gara, o Brianas O‘Driscollas ir Keithas Earlsas atliko du prispaudimus varžovų zonos įskaitiniame plote ir 53 min. airiai pirmavo jau 26:6. Per likusį laiką italai nebeatsigavo ir praleido dar vieną rezultatyvų B. Earlso prasiveržimą.

Kitame turnyrinę reikšmę dar turėjusiame susitikime Argentinos rinktinė 25:7 (5:7) palaužė Gruzijos atstovų pasipriešinimą. Komandoms nepavyko pasižymėti net pirmas 30 minučių, bet kėlinio pabaigoje jos abi apsikeitė kamuolio prispaudimais varžovų zonoje – skirtumas tik tas, kad gruzinai dar realizavo ir papildomą smūgį bei taip kiek netikėtai išsiveržė į priekį.

Visgi antroje dvikovos pusėje argentiniečiai įrodė, kad yra stipresni: du kartus pelnė po 3 taškus ir du kartus atliko prispaudimus. Pergalingai baigę mačą Argentinos žaidėjai iš pirmenybių eliminavo Škotijos komandą, kuriai reikėjo, kad gruzinai įveiktų argentiniečius ne mažesniu nei 7 taškų skirtumu. Tai – pirmas kartas per visą pasaulio regbio čempionatų istoriją, kai škotai nepateko į atkrintamas varžybas.

Kitose sekmadienio rungtynėse jau anksčiau pirmą vietą A grupėje užsitikrinusi Naujoji Zelandija nepasigailėjo Kanados – atliko net 12 prispaudimų ir laimėjo 79:15 (37:8), o Velsas 66:0 (31:0) pranoko Fidžį ir D grupėje finišavo antroje pozicijoje.

Ketvirtfinalio susitikimai bus žaidžiami kitą šeštadienį ir sekmadienį, spalio 8-ą ir 9-ą dienomis, Velingtone bei Auklande.

Visos ketvirtfinalio poros: Naujoji Zelandija – Argentina, Anglija – Prancūzija, Airija – Velsas ir Pietų Afrikos Respublika – Australija.

A grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, santykis, taškai):

1.Naujoji Zelandija4400240-4920
2.Prancūzija4202124-9611
3.Tonga420280-989
4.Kanada411182-1686
5.Japonija401369-1842

B grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, santykis, taškai):

1.Anglija4400137-3418
2.Argentina430190-4014
3.Škotija420273-5911
4.Gruzija410348-904
5.Rumunija400444-1690

C grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, santykis, taškai):

1.Airija4400135-3417
2.Australija4301173-4815
3.Italija420292-9510
4.JAV410338-1224
5.Rusija400457-1961

D grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, santykis, taškai):