Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapo Ramūnas Šiškauskas, kuris surinko 25 taškus (5/7 trit., 4/6 dvit., 2/3 baudų). Saulius Štombergas pelnė 22 (4/5 trit., 3/4 dvit., 4/4 baudų), o Darius Songaila (5 atk. kam.) - 13 taškų (1/1 trit., 3/5 dvit., 4/5 baudų). Starto penkete pirmą kartą varžybas pradėjęs Robertas Javtokas pridėjo 11 taškų (4/4 dvit., 3/5 baudų) ir 5 atkovotus kamuolius, o Šarūnas Jasikevičius pelnė 9 taškus (1/6 trit., 2/4 dvit., 2/2 baudų) ir 8 kartus rezultatyviai asistavo komandos draugams bei 6 kartus suklydo.

Lietuvos krepšininkai vėl puikiai metė tritaškius (13/24 - 54%) ir dvitaškius (20/31 - 65%).

Graikijos rinktinėje pasižymėjo Nikos Zisis - 18 taškų ir Lazaros Papadopoulos - 13 taškų.

Lietuviai rungtynes pradėjo kiek neįprastu starto penketu. Vidurio puolėjo pozicijoje Eurelijų Žukauską, iki tol startavusį abejose rungtynėse, pakeitė Robertas Javtokas. Kitas penketo vietas užėmė Šarūnas Jasikevičius, Saulius Štombergas, Ramūnas Šiškauskas ir Kšyštofas Lavrinovičius.

Graikai pirmavo iki trečiosios rungtynių minutės - tuomet rezultatas buvo 8:5. Nuo šio momento lietuvių atakos lyg viesulas pradėjo darkyti šeimininkų gynybą.

Mūsiškiai, vedami pavydėtinai taikliai atakavusių R.Šiškausko, S.Štombergo ir R.Javtoko, likusią kėlinio dalį laimėjo 23:2 ir po 10 žaidimo minučių turėjo 18 taškų persvarą.

Antrajame ketvirtyje mūsiškių puolimo mašina nė kiek nesustojo. Po trijų iš eilės jų taiklių tritaškių skirtumas šoktelėjo iki 21 taško (17:41).

Visa tai pasiekta be Arvydo Macijausko ir E.Žukausko. Macas aikštėje pirmąkart pasirodė tik antrojo kėlinuko viduryje, o E.Žukauskas - to paties kėlinuko antroje pusėje, pakeitęs ketvirtąją pražangą užsidirbusį R.Javtoką.

Į aikštę įėjus dviems "šviežiems" žaidėjams, lietuvių persvara tik dar labiau šoktelėjo ir dvikovos viduryje jie pirmavo 29 taškais (25:54).

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo aiškia žinia: jie neatsipalaidavo. Iš pradžių E.Žukauskas "stogu" apdovanojo Michalį Kakiouzį, o po to ataką įspūdingu dėjimu užbaigė R.Šiškauskas.

Rezultatui toliau augant (62:33, 67:38), rinktinės treneriai nusprendė paeksperimentuoti. Vienu metu žaidė Vidas Ginevičius, Š.Jasikevičius, A.Macijauskas, M.Žukauskas ir D.Songaila - žemas penketas.

Rezultatas po šio eksperimento nė kiek nepakito, o V.Ginevičių pakeitus R.Šiškausku netgi išaugo - 44:76 po trijų ketvirčių.

Paskutiniosios 10 minučių tebuvo formalumas. Antanas Sireika išleido į aikštę ir Donatą Slaniną, kuriam tai buvo pirmosios olimpinių žaidynių rungtynės karjeroje.

Visų varžybų metų didinę persvarą Lietuvos krepšininkai tik ketvirtame ketvirtyje leido priešininkams sumažinti skirtumą ir išsigelbėti nuo sutriuškinimo "nepadoriu" skirtumu. Po varžybų graikų aistruoliai plojo lietuviams ir nušvilpė dorai nepasipriešinusius savo sportininkus.

Po šios pergalės Lietuvos rinktinė su išlieka vienvalde B grupės lydere.

Kitame susitikime šeštadienį (08.21) lietuviai išbandys JAV rinktinės pajėgumą.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):