Lietuvos rinktinė šiomis draugiškomis rungtynėmis tęsia pasiruošimą Europos U-19 čempionato finaliniame etapui, kuris vyks mūsų šalyje 2013 metais.

Šių metų sausį lietuviai turnyre Minske suomiams buvo nusileidę rezultatu 0:1. Ketvirtadienį pirmose draugiškose rungtynėse komandos sužaidė lygiosiomis 0:0.

Po antrų rungtynių šeštadienį rinktinės treneris Antanas Vingilys sakė, kad tokiai pergalei pasiekti reikalingas kovingumas, meistriškumas ir šiek tiek sėkmės.

„Šiandien visa tai buvo. Rungtynės buvo itin kovingos, abiem komandoms šiek tiek jautėsi nuovargis, ilgą laiką vyko daugiau nervų karas. Mums tokią pergalę iškovoti padėjo G. Sirgėdo meistriškumas. Jis buvo šios dienos rungtynių „perliukas“. Nors be abejo, kad be didelės pagalbos iš kitų žaidėjų to nebūtų padaręs. Padarėme išvadas po pirmųjų rungtynių, pasiruošėme laimėti ir puikiai atlikome namų darbus kontratakuodami“, - reziumavo A. Vingilys.

„Nuostabios rungtynės, pavyko laimėti prieš stiprų varžovą ir dar tokiu skirtumu. Prieš rungtynes visą laiką tikiu, jog galiu įmušti. Aišku, negalvojau apie „hat-tricką“. Noriu padėkoti visai komandai, kad padėjo pelnyti tris įvarčius“, - po dvikovos LFF.lt teigė G. Sirgėdas.

Saugo benefisas antrame kėlinyje

Lietuvių komandos sudėtyje šeštadienio dvikovai įvyko nemažai pasikeitimų, pailsėti gavo 1995 metų gimimo futbolininkai, kurie netrukus ruošis tarptautiniam U-17 rinktinių turnyrui Palangoje.

Pirmą progą pasižymėti turėjo svečiai, tačiau jų smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. 14 min. lietuviai išsiveržė į priekį – po kampinio galva pasižymėjo Lukas Artimavičius. Kėliniui artėjant į pabaigą, rezultatas tapo lygiu - po sumaišties baudos aikštelėje įvartį pelnė Jaakko Hietikko.

Antrą kėlinį lietuviai pradėjo jau pasikeitusios sudėties. Aktyviai po keitimo rungtyniavęs Donatas Kazlauskas 50 min. uždirbo 11 metrų baudinį. Jį tiksliai realizavo G. Sirgėdas. Antras kėlinys tapo šio saugo benefisu. 62 min. jis smūgiu iš toli permetė kamuolį per varžovų vartininką, o likus žaisti apie tris minutes realizavo baudos smūgį. Rungtynės baigėsi rezultatu 4:1.

Rungtynių statistika

Lietuva U-18 - Suomija U-18 4:1 (1:1)

Įvarčiai: 15 min. Lukas Artimavičius, 49 (iš 11 m.), 61 ir 88 min. Gratas Sirgėdas (Lietuva) 39 min. Jakko Hietikko (Suomija).

Įspėti: 22 min. Tomas Galdikas, 27 min. Julius Aleksandravičius, 82 min. Lukas Artimavičius (Lietuva); 90 min. Patrick Aaltonen, 90+2 min. Joose Koskiranta (Suomija)

Lietuva U-18: Marius Suvaizdis, Justas Raziūnas, Lukas Artimavičius, Julius Aleksandravičius, Džiugas Petrauskas, Tomas Galdikas, Povilas Kiselevskis (44 min. Gratas Sirgėdas), Karolis Strolys (46 min. Simonas Stankevičius), Mykolas Krasnovskis, Edvardas Tamulevičius (31 min. Lukas Narbutas), Lukas Spalvis (35 min. Donatas Kazlauskas).

Atsarginiai: Tomas Švedkauskas, Gabrielius Judickas ir Lukas Pangonis.