Sakalauskas sugaišo 3 minutes 38,57 sekundės ir nuo aštuntą vietą užėmusių
ir paskutiniais finalininkais tapusių Didžiosios Britanijos plaukikų
atsiliko 2,38 sekundės.

Greičiausiai atrankoje plaukė JAV (3:32,42), Vokietijos (3:33,69) ir
Olandijos (3:34,59) kvartetai.

Iišdalinti paskutiniai medalių komplektai

Sekmadienį pasibaigusiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate plaukikai išsidalijo paskutinius septynis medalių komplektus.

Penktąjį aukso medalį pirmenybėse iškovojo amerikietis Ryanas Lochte (4:07.13), apgynęs čempiono titulą 400 m kompleksinio plaukimo distancijoje.

Sidabras, kaip ir prieš dvejus metus atiteko kitam JAV plaukikui Tyleriui Clary'ui, o bronza - japonui Yuyai Horihatai:

1. Ryan Lochte (JAV)     4:07.13
2. Tyler Clary (JAV) 4:11.17
3. Yuya Horihata (Japonija) 4:11.98

Vyrų 1500 m laisvuoju stiliumi nuotolyje triumfavo naujuoju pasaulio rekordininku tapęs kinas Sunas Yangas. Prieš dvejus metus Italijoje bronza laimėjęs kinas sekmadienį distanciją nuplaukė per 14 minučių 34.14 sekundės ir 0,42 sekundės pagerino dešimt metų australui Grantui Hackettui priklausiusį rekordą. Tai vos antras planetos rekordas šiame čempionate.

Sidabras, kaip ir praėjusiose pirmenybėse, atiteko kanadiečiui Ryanui Cochrane'ui, bronzą - vengrui Gergo Kisui:

1. Sun Yang (Kinija)     14:34.14
2. Ryan Cochrane (Kanada) 14:44.46
3. Gergo Kis (Vengrija) 14:45.66

Moterų 50 m distancijoje krūtine planetos čempionės titulą po ketverių metų susigrąžino amerikietė Jessica Hardy (30,19 sek.), finale aplenkusi praėjusių pirmenybių nugalėtoją rusę Juliją Jefimovą ir tėvynainę Rebeccą Soni, kuris prieš dvejus metus Italijoje buvo antra:

1. Jessica Hardy (JAV)     30.19 sek.
2. Julija Jefimova (Rusija) 30.49
3. Rebecca Soni (JAV) 30.58

Moterų 50 m laisvuoju stiliumi rungties auksą iškovojo švedė Therese Alshammar (24.14 sek.). Paskutiniųjų dviejų pirmenybių šios distancijos sidabro medalininkė sekmadienį finale aplenkė Olandijos plaukikes Ranomi Kromowidjojo ir Marleen Veldhuis:

1. Therese Alshammar (Švedija)   24.14
2. Ranomi Kromowidjojo (Olandija) 24.27
3. Marleen Veldhuis (Olandija) 24.49

50 m distancijos nugarą čempiono titulą apgynė pasaulio čekordininkas britas Liamas Tancockas (24,50 sek.), finale aplenkęs prancūzą Camille'ą Lacourt'ą ir Gerhardą Zandbergą iš Pietų Afrikos, kuris kaip ir prieš dvejus metus tenkinosi bronzos medaliu:

1. Liam Tancock (D. Britanija)   24.50
2. Camille Lacourt (Prancūzija) 24.57
3. Gerhard Zandberg (Pietų Afrika) 24.66

Moterų 400 m kompleksinio plaukimo auksą iškovojo amerikietė Elizabeth Beisel (4:31.78), sidabras atiteko britei Hannah Miley, o bronza trečiosiose pirmenybėse iš eilės tenkinosi šios rungties olimpinė čempionė australė Stephanie Rice:

1. Elizabeth Beisel (JAV)    4:31.78
2. Hannah Miley (D. Britanija) 4:34.22
3. Stephanie Rice (Australija) 4:34.23

Paskutinį čempionato medalį iškovojo JAV vyrų kvartetas, apgynęs titulą 4 po 100 m kompleksinio plaukimo estafetėje. Planetos rekordininkai amerikiečiai (3:32.06), aplenkė prizininkais tapusius Australijos ir Vokietijos plaukikus.

Ketvirtąjį aukso medalį šiose pirmenybėse iškovojo JAV plaukimo žvaigždė Michaelas Phelpsas, kuriam tai jau 26-asis pasaulio čempiono titulas karjeroje.

Be keturių aukso medalių Šanchajuje M. Phelpsas iškovojo dar du sidabro bei vieną bronzos apdovanojimą: