„Ekrano“ futbolininkai susitikimo pabaigoje apsigynė nuo svečių atakų lavinos nepaisant to, kad nuo 58-os minutės žaidė be iš aikštės pašalinto Marko Andjelkovičiaus.

Atsakomosios rungtynės rugpjūčio 2-ą dieną bus žaidžiamos Baltarusijoje.

Poros nugalėtojas pateks į paskutinį – ketvirtąjį – atrankos etapą, kurį įveikusios ekipos iškops į pagrindines Čempionų lygos grupių varžybas.

Pralaimėjęs klubas savo pasirodymą tęs Europos lygos turnyre, kuriame taip pat kausis dėl pozicijos pagrindinėse varžybose.

Tiek Čempionų lygos, tiek Europos lygos paskutinių atrankos etapų burtai rugpjūčio 5 dieną bus traukiami UEFA būstinėje Nione.

Rungtynės

„Ekrano“ sudėtis: Emilijus Zubas, Ramūnas Radavičius (72 min. Marius Skinderis), Mantas Samusiovas, Ignas Dedura, Aurimas Kučys, Arnas Ribokas (46 min. Andrius Velička), Aurimas Vertelis, Mauro Alonso (59 min. Jevgenij Moroz), Marko Andjelkovič, Giedrius Tomkevičius, Uchenna Umeh.

BATE sudėtis: Aleksandr Gutor, Dmitri Lichtarovič (61 min. Filipp Rudik), Igor Šitov, Aleksandr Jurevič, Oleg Patocki (76 min. Michail Gordeičiuk), Artiom Koncevoi, Renan Bressan (67 min. Vitalij Rodionov), Pavel Nechaičik, Jegor Filipenko, Marko Simič, Edgar Olechnovič.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis svečiai dažniau rengė atakas, tačiau ypatingu aštrumu jos nepasižymėjo, o „Ekrano“ futbolininkai gynėsi patikimai.

Panevėžiečiai savo jėgą demonstravo standartinėje situacijoje – po kampinio 16-ą min. M. Samusiovas galva siuntė kamuolį į vartus, tačiau baltarusius išgelbėjo vartininkas A. Gutoras.

24-ą min. A. Ribokas gražiu tolimu smūgiu mėgino užsukti kamuolį BATE vartų link, tačiau smūgiavo per aukštai. „Ekranas“ vis rasdavo progų atakoms ir atsargiai žaidusiems svečiams beveik nenusileido.

Vos po kelių minučių Panevėžio komandos vartus dukart iš eilės apgynė E. Zubas. BATE žaidėjai stengėsi kuo dažniau tolimais perdavimais siųsti kamuolį į panevėžiečių baudos aikštelę.

Kėlinio pabaigoje Pavelas Nechaičikas kairiuoju kraštu pabėgo „Ekrano“ vartų link, bet baudos aikštelėje baltarusio veiksmai buvo nevykę – smūgį lengvai atmušė ir kamuolį perėmė M. Alonso.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių – 0:0.

Antrojo kėlinio pradžioje „Ekrano“ strategas Valdas Urbonas mėgino stiprinti jėgą puolime, vietoje A. Riboko į aikštę išleidęs A. Veličką. Bet kamuolį pirmosiomis kėlinio minutėmis kontroliavo svečiai. 55-ą min. pavojingai šalia vartų smūgiavo J. Filipenka.

58-ą min. Panevėžio komanda patyrė smūgį – už pražangą aikštės viduryje raudoną kortelę prieš save išvydo M. Andjelkovičius. Serbas tiesiai į kojas atakavo varžovą, o dar pirmame kėlinyje už tokį patį veiksmą nesusilaukė jokios bausmės.

65-ą min. U. Umeh gražiu slalomu suklaidino tris varžovus ir uždirbo baudos smūgį netoli BATE baudos aikštelės, tačiau paversti jo įvarčiu „Ekranui“ nepavyko. Iškart po to kilo sumaištis prie panevėžiečių vartų, bet šįkart Baltarusijos futbolininkų veiksmai buvo netikslūs.

BATE atakos darėsi vis įvairesnės – 70-ą min. iš toli šalia virpsto smūgiavo A. Jurevičius. Barysavo futbolininkai vis labiau spaudė aikštės šeimininkus prie jų vartų.

78-ą min. geros galimybės pelnytį įvartį neišnaudojo V. Radionovas. Vienas prieš vartininką iššokęs baltarusis bandė permesti kamuolį per E. Zubą, bet persistengė pasiųsdamas jį virš vartų.

80-ą min. subyrėjo „Ekrano“ gynyba kairiame krašte, bet pavojingą situaciją neutralizavo patikimai žaidęs E. Zubas.

86-ą min. Panevėžio komandai nusišypsojo sėkmė – A. Koncevojus iš maždaug 10 metrų netrukdomas pavojingai smūgiavo, bet pataikė į virpstą.

„Nukraujavęs“„Ekranas“ atlaikė varžovų spaudimą ir susitikimas baigėsi taikiai 0:0.

Statistika

Panevėžio „Ekranas“ – Barysavo BATE 0:0

58-ą min. iš aikštės pašalintas M. Andjelkovičius („Ekranas“).

Smūgiai į vartų plotą: „Ekranas“ 0 – 3 BATE

Viso smūgių: „Ekranas“ 3 – 17 BATE

Kampiniai: „Ekranas“ 4 – 3 BATE

Pražangos: „Ekranas“ 14 – 14 BATE

Geltonos kortelės: „Ekranas“ 2 – 3 BATE

Raudonos kortelės: „Ekranas“ 1 – 0 BATE.

Kitų antradienį sužaistų rungtynių rezultatai:

Zestaponio „Zestafoni“ (Gruzija) – Graco „Sturm“ (Austrija) 1:1
Nikosijos APOEL (Kipras) – Bratislavos „Slovan“ (Slovakija) 0:0
Lovečo „Litex“ (Bulgarija) – Krokuvos „Wisla“ (Lenkija) 1:2
Kijevo „Dinamo“ (Ukraina) – Kazanės „Rubin“ (Rusija) 0:2

Giedrius Arlauskis „Rubin“ gretose nebuvo registruotas mačui.

„Genk“ (Belgija) – Belgrado „Partizan“ (Serbija) 2:1
Enschedės „Twente“ (Olandija) – „Vaslui“ (Rumunija) 2:0
Glazgo „Rangers“ (Škotija) – „Malmo“ (Švedija) 0:1.

Antradienį taip pat sužaistos vienerios Europos lygos trečiojo atrankos rato rungtynės:

Tel Avivo „Bnei Yehuda“ (Izraelis) – „Helsingborg“ (Švedija) 1:0.