Lietuvės rezultatas – naujasis mūsų šalies moterų rekordas.

Šeštą vietą iškovojo Deividas Margevičius, kuris A finale 100 m peteliške nuplaukė per 56,40 sek. Čempionato prizininkais šioje rungtyje tapo rusas Semenas Makovičius (55,31 sek.), italas Francesco Giordano (55,47 sek.) ir danas Tobias Gjerloffas (55,63 sek.).

Merginų 200 m plaukimo nugara A finale ketvirtą vietą užėmė Ugnė Mažutaitytė (2:19,51).

Lietuvos plaukikę aplenkė rusė Darija Ustinova (2:17,19), vokietė Sonnele Oeztuerk (2:17,42) ir britė Shauntelle Austin (2:17,83).

Septintoje pozicijoje vaikinų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje liko Povilas Strazdas (4:04,43).

Atrankoje geriausiai antradienį ryte sekėsi R. Meilutytei, kuri 100 m laisvu stiliumi (27 dalyviai) nuplaukė per 56,56 sekundės ir, vos 0,01 sekundės nusileidusi rusei Marijai Baklakovai, užėmė antrą vietą.

Ketvirtą vietą atrankoje užėmė U. Mažutaitytė, 200 m nuotolį nugara (27 dalyvės) įveikusi per 2 minutes 20,10 sekundės.

Beje, R. Meilutytės ir U. Mažutaitytės rezultatai - nauji šalies moterų rekordai, o R. Meilutytė savo rezultatą dar kartą pagerino finale.

D. Margevičius atrankoje 100 metrų peteliške (30 dalyvių) įveikė per 56,78 sekundės ir buvo šeštas, o P. Strazdas 400 m laisvu stiliumi (29 dalyviai) nuplaukė per 4 minutes 3,96 sekundės ir taip pat užėmė 6-ą vietą.

Kitų Lietuvos plaukikų startai antradienio atrankos varžybose:

Mišri estafetė 4 po 200 m l. st. (24 komandos)

21. Lietuva (Rokas Dobrovolskis, Aistė Kubiliūtė, Jevgenijus Rogozinas, Eva Gliožerytė) - 8:39,33.

Vaikinai

200 m krūtine (25 dalyviai)

21. Mantas Auruškevičius - 2:30,57.

Merginos

200 m komplesk. plaukimas (29 dalyvės)

22. Viktė Labanauskaitė - 2:32,08.

J.Mikulskytė - Europos jaunimo olimpinio festivalio teniso turnyro ketvirtfinalyje

Olimpinio festivalio teniso turnyro vienetų varžybose kovą tęsia tik Justina Mikulskytė.

J. Mikulskytė antradienį aštuntfinalyje 6:0, 6:4 nugalėjo čekę Kristyną Roučkovą ir pateko į ketvirtfinalį, kur susitiks su itale Beatrice Lombardo, kuri aštuntfinalyje 7:5, 6:0 įveikė ispanę Marią Jose Luque.

Merginų dvejetų varžybose aštunta pagal skirstymą J. Mikulskytės ir Akvilės Paražinskaitės pora pirmame rate bus laisva, o aštuntfinalyje susitiks su azerbaidžaniečių Kamillos Farchad ir Lalos Šabanovos bei suomių Petros Piirtolos ir Olivios Pimia mačo nugalėtojomis.

Vaikinų vienetų turnyre nepasisekė antrą reitingą turėjusiam Mantui Bugailiškiui, kuris antrame rate 4:6, 6:1, 4:6 nusileido graikui Eleftheriosui Theodoroui.

Antrą reitinge vaikinų dvejetų varžybose turintis M. Bugailiškio ir Almanto Oželio duetas pirmame rate nežais, o aštuntfinalyje lauks švedų Danielio Windahlo bei Ymero Wondwoseno ir graikų Georgioso Papageorgiou bei Eleftherioso Theodorou dvikovos nugalėtojų.

Merginų disko metimo varžybose I. Zarankaitė liko paskutinė

Merginų disko metimo varžybose, kuriose dalyvavo 15 sportininkių, nepasisekė Ievai Zarankaitei. Nė vienas 16-metės atletės metimas nebuvo įskaitytas.

Varžybų nugalėtoja tapo 48,31 metro įrankį nusviedusi graikė Florentia Kalogeraki.

Dviratininkas V.Bikinas užėmė 20-ą vietą

Kovas Europos jaunimo olimpiniame festivalyje antradienį pradėjo Lietuvos dviratininkai.

20-ą vietą asmeninėse 9 km lenktynėse užėmė Vytautas Bikinas, distanciją įveikęs per 13 minučių 19,53 sekundės.

Kitas lietuvis Matas Mickevičius (13:47,24) liko 48-as tarp 94-ių startavusių dalyvių.

Aukso medalis atiteko danui Mathiasui Krigbaumui (12:40,25), įtikinamai aplenkusį sidabrą iškovojusį belgą Driesą Verstrepeną (13:02,44) bei bronzą pelniusį slovaką Davidą Zverko (13:09,93).

Dziudo varžybose Lietuvos atletė pralaimėjo abi kovas

Antradienį XI Europos jaunimo olimpiniame festivalyje prasidėjo dziudo imtynių varžybos.

Pirmoji iš Lietuvos delegacijos ant tatamio žengė Viktorija Kozlova, tačiau jau pirmojoje svorio kategorijos iki 48 kg imtyje pralaimėjo bronzą iškovojusiai olandei Van Schijndel ir pateko į paguodos turnyrą, kur turėjo pripažinti portugalės Joanos Diogo pranašumą bei pasitraukė iš varžybų.

Šios svorio kategorijos čempione tapo slovėnė Anja Stangar, finale nugalėjusi rusę Nataliją Golomidovą.

Kitas bronzos medalis įteiktas čekei Marie Holcakovai.

Trečiadienį jėgas išmėgins trys Lietuvos atletai, o ketvirtadienį dar du.

Gimnastas R.Tvorogalas kovos penkiuose finaluose

Turkijoje vykstančio Europos jaunimo olimpinio festivalio vaikinų gimnastų varžybose nustebino Lietuvos atletas Robertas Tvorogalas, kovosiantis net penkiuose finaluose.

Antradienį vykusios komandinės varžybos, kuriose Lietuvos duetas - R. Tvorogalas ir Viačeslavas Chaninas - surinko 142,35 balo bei užėmė šešioliktą vietą tarp 20-ties ekipų, buvo ir atranka į asmenines varžybas.

Daugiakovės varžybose R. Tvorogalas surinko 81,000 balą ir užėmė ketvirtą vietą bei pateko į finalą. Lietuvos gimnastą aplenkė tik britas Courtney Tullochas (82,500 b.), rusas Grigorijus Zyrjanovas (82,050 b.) bei dar vienas Didžiosios Britanijos sportininkas Frankas Bainesas.

V. Chaninas surinko 61,350 balo ir daugiakovėje liko 51-as tarp 59-ių atletų.

Atrankos varžybose ant atskirų prietaisų R. Tvorogalui geriausiai sekėsi pratimai ant skersinio, kuriuose jis surinko 13,700 balo ir užėmė pirmą vietą. Lietuvos gimnastas aplenkė antroje vietoje likusį rusą Andrejų Lagutovą (13,650 b.) ir trečiojoje pozicijoje esantį vokietį Luką Schlottererį (13,500 balo).

R. Tvorogalas varžysis dar trijuose finaluose - pratimuose ant lygiagrečių (13,750 balo - 6 vieta), ant žiedų (13,600 balo - 8 vieta) ir atraminio šuolio varžybose (14,025 balo - 20 vieta; 7 rezultatas tarp finalo dalyvių).

Pratimuose ant arklio R. Tvorogalas surinko 13,200 balo ir užėmė dešimtą vietą, o laisvuosiuose pratimuose su 13,100 balo liko septynioliktas.