15 km atskiro starto lenktynėse Diana sugaišo 22 min. 13,34 sek. (vid. greitis - 40,5 km/h). Sidabro medalis atiteko "Aušra Gruodis" komandos narei 19-metei panevėžietei Ramunei Lipinskaitei. Ji nugalėtojai pralaimėjo 33,18 sek. Bronzos medalį pelnė Panevėžio sporto mokyklos "Olimpas" auklėtinė 15-metė Aušrinė Trebaitė, nuo D. Žiliūtės atsilikusi 34,54 sek.

Lenktynėse dalyvavo 17 dviratininkių, tarp kurių nebuvo patyrusių Editos Pučinskaitės ("SC Michela Fanini", Italija), Zitos Urbonaitės ("Safi-Pasta Zara"), seserų Jolantos ir Rasos Polikevičiūčių ("USC Chirio", Italija).

Dviratininkės startavo ir finišavo netoli Šiaulių, Senojo Kelmės plento 1-ajame kilometre.

Dėl sveikatos problemų vėliau sezoną pradėjusi D. Žiliūtė grupinių lenktynių finiše aplenkė panevėžietę Daivą Tušlaitę ("Olimpas"), praėjusių metų šalies čempionę E. Pučinskaitę bei Z. Urbonaitę. Šis ketvertas 74,4 km (12 ratų po 6,2 km) Šiaulių miesto gatvėmis įveikė per 1 val. 55 min. 53 sek. (vid. greitis - 38.52 km/h). Penktąją vietą užėmusi A. Trebaitė atsiliko 45 sek., o šešta finišavusi 15-metė uteniškė Roberta Pilkauskaitė - 1 min.

Iš 28 lenktynėse dalyvavusių dviratininkių klasifikuota 21. Lenktynių metu įvyko dvi griūtys. Į pirmąją trečiajame rate buvo patekusi ir D. Žiliūtė. Laimei, dviratininkė sunkių traumų nepatyrė, tik nusibrozdino ranką.

"Nebuvo lengva. Bet atiduotas jėgas kompensuoja teigiamos emocijos", - Eltos korespondentui po varžybų sakė D. Žiliūtė. Sidnėjaus olimpinių žaidynių prizininkė pridūrė, kad ji labiau džiaugiasi pergale grupinėse lenktynėse. D. Žiliūtė teigė, kad šį sezoną iki Lietuvos čempionato ji į lenktynių startą stojo tik aštuonis kartus, todėl nedvejodama sutiko išbandyti savo jėgas šalies pirmenybėse.

18-metė D. Tušlaitė po finišo teigė, kad tai buvo pačios sunkiausios jos lenktynės šį sezoną. Beje, vienai perspektyviausių šalies dviratininkių su D. Žiliūte teko kovoti pirmą kartą. D. Tušlaitė neseniai vykusiose daugiadienėse jaunių lenktynėse dėl Laimos Zilporytės taurės užėmė taip pat antrąją vietą.

Pajėgiausios Lietuvos dviratininkės liepos 2 dieną startuos daugiadienėse lenktynėse "Giro d'Italia". Šiose prestižinėse varžybose dalyvaus šešios lietuvės: E. Pučinskaitė, D. Žiliūtė, Modesta Vžesniauskaitė, Z. Urbonaitė ir seserys Polikevičiūtės.

Lietuvos čempionato vyrų atskiro starto lenktynes antrus metus iš eilės laimėjo olimpinės treko rinktinės narys Tomas Vaitkus. 22 metų klaipėdietis, atstovaujantis Belgijos profesionalų komandai "Landbouwkrediet-Colnago", 25 km distanciją įveikė per 32 min. 2,06 sek. (vid. greitis - 46,8 km/h).

Dviračių sporto specialistų vertinimu, kalvotoje trasoje T. Vaitkui pavyko pasiekti gana aukštą rezultatą. 2002 metų pasaulio jaunimo čempionas sakė, kad šiemet jis į šalies čempionatą atvyko geriau pasirengęs nei pernai.

Sidabro medalį pelnė kitas olimpinės treko rinktinės narys 22 metų vilnietis Vytautas Kaupas. Jis T. Vaitkui pralaimėjo 1 min. 3,77 sek. Bronzos medalis atiteko Klaipėdos "Sidabrinės strėlės" klubui atstovaujančiam 18-mečiui šiauliečiui Gediminui Bagdonui. Nuo nugalėtojo T. Vaitkaus jis atsiliko 1 min. 19,3 sek. Tik 1,73 sek. iki trečiosios vietos pritrūko panevėžiečiui Ignui Konovalovui.

Lenktynėse dalyvavo 22 dviratininkai.

Vyrų grupinių lenktynių prizininkai paaiškės sekmadienį atvirosiose Baltijos šalių pirmenybėse Kuldygoje (Latvija).