Olandai jau po pirmųjų 15 minučių pirmavo 3:0 ir Lietuvos komandai teko vytis varžovus. 34-ą minutę rezultatas tapo lygus 3:3, tačiau lemiamą įvartį trečiame kėlinyje nugalėtojams įmušė Danny Dondersas (52:25 min.). Jis taip pat dukart pasižymėjo pirmame kėlinyje (2:36 ir 14:44).

Dar vieną įvartį Olandijai pelnė Tomas Marxas (14:23).

Mūsiškių gretose įvarčius mušė Aivaras Bendžius (17:21), Danielius Nomanovas (23:18) ir Aimas Fisčevas (33:58).

Varžovai į vartus metė 19, lietuviai – 31 kartą.

Nyderlandų komandos treneris Robas Servisas džiaugėsi pergale.

„Jūsų žaidėjai buvo individualiai stipresni ir jų technika buvo geresnė, tačiau mes kovojome kaip komanda. Laimėti padėjo puikiai sužaistas kėlinys ir tiesiog stebuklingas ketvirtas įvartis. Turiu pripažinti – ten mums pasisekė“, – kalbėjo olandų strategas.

Tuo tarpu A. Jadkauskas nebuvo patenkintas savo komandos žaidimu:

„Negalime laimėti, jei įvarčius muša tik du žmonės. Žaisti reikia visiems ir svarbiausia išnaudoti progas. Vartus atakavome dvigubai daugiau kartų nei olandai, o šie sugebėjo per vienintelę ataką trečiame kėlinyje įmušti. Taip pat nereikia absurdiškų baudos minučių“, – kalbėjo Lietuvos komandos treneris.

Pirmame susitikime sekmadienį Lietuvos komanda 5:3 nugalėjo Ispaniją.

Antradienis turnyre bus poilsio diena, o trečiadienį Lietuvos ledo ritulininkai susitiks su Belgijos rinktine.

Kitose rungtynėse pirmadienį belgai išmėgino jėgas su kinais ir pralaimėjo varžovams rezultatu 4:7 (3:3, 1:2, 0:2), o Ukrainos rinktinė sutriuškino Ispanijos ekipą - 11:1 (3:1, 4:0, 4:0).

Pirmą vietą čempionate iškovojusi rinktinė iškops į I divizioną, o paskutinė komanda kris žemyn. Pernai iš I diviziono iškritę lietuviai prieš varžybas neslėpė ambicijų kautis dėl sugrįžimo.

Turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, pergalės po pratęsimų, pralaimėjimai po pratęsimų, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)