V. Janušaitis šiose pirmenybėse jau iškovojo sidabrą 200 m kompleksinio plaukimo distancijoje, o dvigubai ilgesniame nuotolyje liko ketvirtas.

100 metrų plaukimo nugara rungties atrankoje Matas Andriekus nuotolį įveikė per 54,14 sek., užėmė 16-ą vietą tarp 33 varžovų ir paskutiniu rezultatu pateko į pusfinalį.

Atrankoje greičiausias buvo rusas Stanislavas Donecas (49, 98), aplenkęs tautietį Artiomą Dubovskojų (51,76) ir italą Damiano Lestingi (51,82).

100 metrų plaukimo nugara atrankos rezultatai:

1. Stanislav Donec (Rusija) - 49,98 sek.;
2. Artiom Dubovskoj (Rusija) - 51,76;
3. Damiano Lestingi (Italija) - 51,82;
...
16. Matas Andriekus (Lietuva) - 54,14.

Penki lietuvio priešininkai, plaukę greičiau už mūsiškį, vėliau buvo diskvalifikuoti. Tai 4-ą vietą užėmęs Sergejus Makovas (Rusija, 52.29 sek.), 7-as finišavęs Vitalijus Borisovas (Rusija 52,46), 9-ą rezultatą pasiekęs Sebastiano Ranfagni (Italija, 53,04), 15-ą vietą užėmęs Jurjenas Willemsenas (Olandija, 53,39) ir 18-as buvęs Stefano Mauro Pizzamiglio (Italija 53,75).

Šeštadienio rytą, pirmoje rungtyje - 50 m plaukimo krūtine atrankoje - lietuviams nepavyko patekti į Olandijoje vykstančio Europos plaukimo trumpuoju taku (25 m) čempionato pusfinalį. Greičiausiai distanciją įveikęs Edvinas Dautartas sugaišo 27,98 sekundės ir, pagerinęs sezono asmeninį rekordą, liko devynioliktas. Iki šešioliktuko jam pritrūko 0,14 sekundės.

Dvidešimtas šios rungties kvalifikacijoje liko Giedrius Titenis (28,04 sek.), o Igoris Kozlovskis (28,56 sek.) užėmė 28-ą vietą tarp 30-ties atrankos dalyvių.

Greičiausiai 50 m nuotolį krūtine kvalifikacijoje plaukė slovėnas Emilis Tahirovičius (26,87 sek.), italas Fabio Scozzolis bei norvegas Aleksanderis Hetlandas (abu 26,94 sek.).