Rungtynės

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo panevėžiečiai, kurių palaikyti atvyko itin gausus aistruolių būrys. Jie pirmieji ir turėjo galimybę išsiveržti į priekį – 8-ąją minutę Vitas Rimkus prasiveržė dešiniuoju kraštu ir iš labai aštraus kampo smūgiavo tiesiai į vartininką Povilą Valinčių.

Po minutės puikią progą turėjo ir kitas „Ekrano“ atstovas Ramūnas Radavičius, tačiau gavęs perdavimą iš maždaug 15 metrų šis smūgiavo visai greta virpsto. Tiesa, „Vėtra“ nesnaudė ir po kelių minučių pavojingu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų atsakė Tadas Eliošius. Nors „Ekranas“ daugiau kontroliavo kamuolį, „Vėtra“ neleido varžovams atsipalaiduoti – iš kairiojo baudos aikštelės krašto įpusėjus kėliniui Vytauto Černiausko vartams grasino Artūras Rimkevičius.

37-ąją minutę Dominykas Galkevičius dešiniajame krašte suklaidino gynėją, atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur galva į artimąjį vartų kampą kamuolį mėgino nukreipti V.Rimkus. Nuo įvarčio sostinės ekipą išgelbėjo P. Valinčius.

Kiek netikėtai susiklostė paskutinė pirmojo kėlinio minutė. Baudos aikštelėje ne be varžovų pagalbos ant vejos nukrito Robertas Vėževičius, o teisėjas Edmundas Gaigalas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Nors su Tomo Ražanausko smūgiu nuo 11 metrų žymos V.Černiauskas susitvarkė, kamuolys atšoko tiesiai vilniečiui, kuris antru mėginimu tikslą pasiekė – 1:0.

Po pertraukos kur kas „šviežesni“ atrodė „Ekrano“ futbolininkai, kurie daug aktyviau ėmė atakuoti, taip priversdami ir varžovus žaisti pakankamai atvirą futbolą. 56-ąją minutę po Stepheno Ademolu perdavimu gynėjai sutrukdė savo progą išnaudoti D. Galkevičiui. Tačiau panevėžiečiai nenurimo – „Ekranas“ kėlė kelis kampinius, ne kartą grasino varžovų vartams, kol tuo tarpu „Vėtra“ atsakė tik keliais pavojingesniais išpuoliais.

69-ąją minutę rezultatas tapo lygus. Fantastišku tolimu smūgiu pasižymėjo D. Galkevičius (1:1), panašiai vartininką „nuginklavęs“ ir A lygos susitikime su Marijampolės „Sūduva“.

79-ąją minutę tik P. Valinčiaus dėka „Ekranas“ neišsiveržė į priekį – vartininkas pademonstravo puikią reakciją atremdamas S. Ademolu smūgį galva po kampinio.

85-ąją minutę vėl galėjo pasižymėti greitasis kanadietis, tačiau smūgiavo virš vartų. Vis tik „Ekrano“ pastangas vainikavo sėkmė. Kai jau rodėsi, jog teks žaisti du papildomus kėlinius po 15 minučių, po perdavimo iš krašto 89-ąją minutę smūgiu galva pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Egidijus Varnas (2:1).

„Vėtra“ dar mėgino gelbėtis, tačiau tam neužteko nei jėgų, nei laiko.

Rezultatas:

„Ekranas” 2 - 1 „Vėtra”

45' Tomas Ražanauskas [0 - 1]

68' Dominykas Galkevičius [1 - 1]

89' Egidijus Varnas [2 - 1]

„Ekranas“: Černiauskas; Matovičius, Gleveckas, Tomkevičius, Pogrebanas; Radavičius, Arlauskas, Galkevičius, Kučys, Ademolu; Rimkus.

„Vėtra“: Valinčius, Usačiovas, A. Jankauskas, A. Veikutis, V. Borovskij; Eliošius, Gogberašvili, Liach, Ražanauskas, Vėževičius; Rimkevičius.