Ekspertų komisijai ir sporto mėgėjams SPO:) pateikia penkių kandidatų sąrašą. Sporto mėgėjai interneto portale DELFI balsuoja už, jų nuomone, geriausią Lietuvos mėnesio sportininką.

Pirmąją vietą apklausoje užėmęs sportininkas gaus penkis taškus, antrąją – tris, trečiąją – du, ketvirtąją – vieną. Penktąją vietą užėmusiam sportininkui beliks tikėtis ekspertų simpatijų. Ekspertų balso vertė - vienas balas.

Geriausia 2009 metų sausio mėnesio Lietuvos sportininke buvo išrinkta treko dviratininkė Simona Krupeckaitė, o vasarį rinkimuose nugalėjo biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė.

Kovą vėl triumfavo pasaulio čempionė S. Krupeckaitė, balandį geriausiu buvo pripažintas imtynininkas Mindaugas Ežerskis, o gegužę nugalėtojos laurai atiteko penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei.

Vasaros rinkimus atidarė geriausia birželio mėnesio sportininke pripažinta pasaulio kiokušin karatė čempionė Margarita Čiuplytė, o puikiais Lietuvos sportininkų pasiekimais gausią liepą laimėjo plaukikas Giedrius Titenis.

Rugpjūtį rinkimuose nugalėjo penkiakovininkė L. Asadauskaitė, o rugsėjį – irkluotojas Mindaugas Griškonis.

Spalio mėnesį vėl triumfavo S. Krupeckaitė Panevėžyje vykusiose šalies pirmenybėse susišlavusi net keturis čempionės titulus, o pasaulio taurės varžybų etape iškovojusi sprinto rungties bronzą.

Lapkričio mėnesį tapęs Europos rąsto kėlimo čempionu, pagerinęs pačiam priklausiusį pasaulio rąsto kėlimo rekordą bei laimėjęs Čempionų lygos etapą Budapešte geriausiu dar kartą tapo galiūnas Ž. Savickas.

Gruodžio mėnesio pretendentai:

Žydrūnas Savickas (Galiūnų sportas)

Laimėjo Australijoje, Brisbene, vykusias tarptautines varžybas „The Ultimate Strongman Championships“ (USC).

Vytautas Janušaitis (Plaukimas)

Europos plaukimo trumpame (25 m ilgio) baseine čempionate Turkijoje iškovojo sidabro medalį vyrų 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

Simona Krupeckaitė (Dviračių sportas)

Pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiajame etape Kolumbijoje iškovojo du aukso medalius, nugalėjusi sprinto rungtyje ir 500 m atskiro starto lenktynėse.

Kristina Saltanovič (Sportinis ėjimas)

Tapo 52-ąjį kartą Portugalijos sostinėje Lisabonoje surengtų Kalėdinių 5 km „Grand Prix“ sportinio ėjimo varžybų nugalėtoja.

Tadas Kumeliauskas (Ledo ritulys)

Estijoje vykusiame pasaulio jaunimo (U-20) II diviziono B grupės ledo ritulio čempionate tapo rezultatyviausiu žaidėju (7 įvarčiai ir 11 rezultatyvių perdavimų) bei buvo pripažintas geriausiu turnyro puolėju, o Lietuvos rinktinė užėmė pirmą vietą ir sugrįžo į I divizioną.