Ekspertų komisijai ir sporto mėgėjams SPO:) pateikia penkių kandidatų sąrašą. Sporto mėgėjai interneto portale DELFI balsuoja už, jų nuomone, geriausią Lietuvos mėnesio sportininką.

Pirmąją vietą apklausoje užėmęs sportininkas gaus penkis taškus, antrąją – tris, trečiąją – du, ketvirtąją – vieną. Penktąją vietą užėmusiam sportininkui beliks tikėtis ekspertų simpatijų. Ekspertų balso vertė - vienas balas.

Geriausia 2009 metų sausio mėnesio Lietuvos sportininke buvo išrinkta treko dviratininkė Simona Krupeckaitė, o vasarį rinkimuose nugalėjo biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė.

Kovą vėl triumfavo pasaulio čempionė S. Krupeckaitė, balandį geriausiu buvo pripažintas imtynininkas Mindaugas Ežerskis, o gegužę nugalėtojos laurai atiteko penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei.

Vasaros rinkimus atidarė geriausia birželio mėnesio sportininke pripažinta pasaulio kiokušin karatė čempionė Margarita Čiuplytė, o puikiais Lietuvos sportininkų pasiekimais gausią liepą laimėjo plaukikas Giedrius Titenis.

Rugpjūtį rinkimuose nugalėjo penkiakovininkė L. Asadauskaitė, o rugsėjį – irkluotojas Mindaugas Griškonis.

Spalio mėnesį triumfavo S. Krupeckaitė Panevėžyje vykusiose šalies pirmenybėse susišlavusi net keturis čempionės titulus, o pasaulio taurės varžybų etape iškovojusi sprinto rungties bronzą.

Lapkričio mėnesio pretendentų sąrašas

Karolis BAUŽA

Dziudo

Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionate svorio kategorijos iki 90 kg varžybose iškovojo aukso medalį.

Žydrūnas SAVICKAS

Galiūnų sportas

Tapo Europos rąsto kėlimo čempionu, pagerino pačiam priklausiusį pasaulio rąsto kėlimo rekordą bei laimėjo Čempionų lygos etapą Budapešte.

Vytautas JANUŠAITIS

Plaukimas

Pasaulio taurės varžybų III etape plaukdamas 200 m kompleksiniu būdų iškovojo bronzos medalį ir tris kartus gerino Lietuvos rekordus (kartą plaukdamas 200 m kompleksiniu būdų ir du kartus 100 m kompleksiniu būdu).

Sergejus GREČICHA

Sambo

Pasaulio čempionate, kovinio sambo rungtyje (svorio kategorijoje iki 68 kg), iškovojo aukso medalį.