Ekspertų simpatijos sėkmingais sportininkų rezultatais užderėjusį mėnesį skilo per pusę – už 20-metį G. Titenį balsavo trys iš šešių dalyvavusių specialistų.

Sportininkas Italijoje gerino Lietuvos rekordus visose rungtyse, kuriose tik dalyvavo – 50, 100 ir 200 m plaukimuose krūtine.

G. Titenis tapo vos ketvirtuoju Lietuvos sportininku, iškovojusiu pasaulio čempionato medalį. Pasaulio čempione yra tapusi Lina Kačiušytė (1978 m. Vokietijoje), pasaulio vicečempionu - Robertas Žulpa (1982 m. Ekvadore), o bronzos medalį 1994-aisiais toje pačioje Romoje iškovojo Raimondas Mažuolis.

Likę trys ekspertai savo balsus skyrė antrąją vietą rinkimuose užėmusiai 22-ejų metų sprinterei Linai Grinčikaitei, kuri Europos čempionato iki 23 m. amžiaus varžybose Kaune ir Universiadoje Belgrade 100 metrų sprinte iškovojo po aukso medalį. Europos čempionato iki 23 m. amžiaus estafetėje 4x100 m Lina su komanda iškovojo bronzos medalį.

DELFI skaitytojų rinkimuose 22-ejų lengvaatletė taip pat užėmė antrąją vietą – 1549 balsai.

Trečioji vieta rinkimuose atiteko Europos jaunimo dviračių treko čempionate aukso (3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse) ir bronzos (500 m hito rungtyje) medalius iškovojusiai Vilijai Sereikaitei. Jai DELFI skaitytojai skyrė 127 balsus.

Ketvirtą vietą užėmė šaudymo į skrendančius taikinius tranšėjinėje aikštelėje Europos vicečempione tapusi Daina Gudzinevičiūtė (93 balsai), o penktoji vieta šįkart atiteko Sonatai Tamošaitytei (68 balsai), kuri Universiadoje 100 metrų barjeriniame bėgime pasiekė Lietuvos rekordą ir iškovojo sidabro medalį bei prisidėjo prie Lietuvos sprinterių bronzos medalio Europos čempionato Kaune estafetėje.

Liepos mėnesio rinkimų rezultatai: (vieta, sportininkas, DELFI apklausa, ekspertai, iš viso)

1. Giedrius Titenis 5 tšk. 3 tšk. 8 tšk.
2. Lina Grinčikaitė 3 tšk. 3 tšk. 6 tšk.
3. Vilija Sereikaitė 2 tšk. 0 tšk. 2 tšk.
4. Daina Gudzinevičiūtė 1 tšk. 0 tšk. 1 tšk.
5. Sonata Tamošaitytė 0 tšk. 0 tšk. 0 tšk.

Kiekviena vieną mėnesį geriausią Lietuvos mėnesio sportininką renka ekspertai ir DELFI apklausos dalyviai. Pirmąją vietą DELFI apklausoje užėmęs atletas gauna penkis taškus, antrąją – trys, trečiąją – du, ketvirtąją - vieną. Eksperto balso vertė – vienas taškas.

Daugiausiai taškų surinkęs pretendentas tampa rinkimų laureatu. Jei du pretendentai surenka vienodą taškų skaičių, nugalėtoju tampa daugiau balsų DELFI apklausoje surinkęs sportininkas.

Ekspertų komisijos nariai: olimpiniai čempionai Modestas Paulauskas ir Gintautas Umaras, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, Kauno S. Nėries vidurinės mokyklos direktorius Vladas Janiūnas, Lietuvos kūno kultūros akademijos senato pirmininkas Aleksas Stanislovaitis, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentė Laima Janušonytė, SPO:) ir „Sporto“ vyriausiasis redaktorius Artūras Gimžauskas.

Šįkart rinkimuose nedalyvavo du ekspertai.