Sportininkas 0,29 sek. pagerino šešerių metų senumo Dariaus Grigalionio pasiektą Lietuvos rekordą, bet iki pusfinalininkų šešioliktuko jam pritrūko 0,23 sek.

19-metis Mindaugas Sadauskas (26,71 sek.) liko 55-as. Jį nuo kito etapo skyrė 1,70 sek.

Varžybose dalyvavo 130 plaukikų. Greičiausias buvo 22-ejų brazilas Guilherme Guido, kuris atstumą nuplaukė per 24,49 sek. ir 0,31 sek. pagerino nuo 2003-ų metų Barselonos pirmenybių vokiečiui Thomasui Rupprathui priklausiusį planetos čempionatų rekordą.

Moterų 50 metrų plaukimo krūtine atrankoje 15-metė Urtė Kazakevičiūtė užėmė 42-ą, o 19-metė Raminta Dvariškytė – 44-ą vietą. U. Kazakevičiūtė distanciją įveikė per 32,37 sek. ir 0,74 sek. pagerino R. Dvariškytės Lietuvos rekordą. Nuo pusfinalio barjero ją skyrė 1,22 sek.

R. Dvariškytė sugaišo 32,53 sek., taip pat plaukdama rekordiniu sau tempu, ir nuo geriausiųjų šešioliktuko atsiliko 1,38 sek.

Varžybose dalyvavo 107 atletės, o pirmąją vietą užėmė 17-metė rusė Julija Jefimova (30,24 sek.), 0,21 sek. pagerinusi nuo 2005-ų metų pirmenybių Monrealyje australei Jade Edmistone priklausiusį čempionatų rekordą.

Moterų 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi 18-metė Gritė Apanavičiūtė baseine sugaišo 26,43 sek. ir užėmė 58-ą vietą. Iki pusfinalininkių šešioliktuko jai trūko 1,24 sek.

Tuo metu 20-metė Rugilė Mileišytė plaukė dar 0,05 lėčiau ir liko 60-ta.

Naują čempionų rekordą pasiekė ir pirmąją vietą atrankoje užėmė 17-metė australė Cate Campbell. Jos laikas – 24,24 sek. – 0,21 sek. viršyjo 2001-ųjų pasaulio čempionate olandės Inge De Bruijn pasiektą rekordą.

Kvalifikacijoje dalyvavo 169 sportininkės.

Moterų estafetės 4x100 m plaukimo komleksiniu būdu atrankoje Lietuvos rinktinė – R. Mileišytė, R. Dvariškytė, Aistė Dobrovolskaitė ir G. Apanavičiūtė – baseine sugaišo 4 min. 12,30 sek. ir tarp 33 komandų užėmė 22-ąją vietą.

Sportininkės 6,48 sek. pagerino šiemet savo pasiektą Lietuvos rekordą.

Norint patekti į rungties finalą, joms reikėjo plaukti bent 13,81 sek. greičiau.

Pirmąją vietą kvalifikacijoje užėmė Kinijos sportininkės, užfiksavusios 3 min. 56,14 sek. laiką.