Lietuvos jaunių rinktinės nariai pirmąją varžybų dieną liko per žingsnį nuo medalių.

Svorio kategorijoje iki 50 kg dalyvaujantis Mykolas Lukoševičius laimėjo tris pirmuosius susitikimus (įveikė Graikijos, Estijos ir Čekijos sportininkus), tačiau pusfinalyje pralaimėjo armėnui Garikui Arutiujanui, o kovoje dėl bronzos medalio - turkui S. Gului bei liko penktas.

Justina Valvonytė (48 kg) laimėjusi prieš Serbijos sportininkę pirmajame rate, vėliau patyrė pralaimėjimą prieš būsimąją bronzos medalio savininkę austrę C. Huck, paguodos dvikovoje nugalėjo graikę N. Meligkaki ir bendroje įskaitoje užėmė devintąją vietą.

Kęstutis Vitkauskas (svorio kategorija iki 55 kg) iškovojo pergalę prieš rumuną F. A. Ferariu, tačiau antrame rate patyrė pralaimėjimą prieš Baltarusijos sportininką M. Klimovą ir iš tolimesnių varžybų pasitraukė.

Trečiadienį festivalio dziudo turnyre kovos Erikas Cchovrebovas (66 kg) ir Odeta Kašelionytė (57 kg), ketvirtadienį - Renalda Gedutytė (63 kg), Martynas Lukoševičius (73 kg) ir Rolandas Cukanovas (81 kg). Penktadienį varžysis Lietuvos delegacijos festivalyje kapitonas ir vėliavnešys Žilvinas Lekavičius (90 kg) bei Augustinas Seniauskas (+90 kg).

Disko metikas M. Butkus liko šeštas

Lengvosios atletikos varžybose šeštąją vietą lengvosios atletikos varžybų disko metimo vaikinų rungtyje antradienį užėmė Mažvydas Butkus, geriausiu bandymu įrankį numetęs 55,40 m (54,35-x-55,40-x-53,25-x).

Festivalio čempionu tapo bei aukso medalį iškovojo austras Lukas Weishaidingeris (60,94), dvylikos dalyvių finale aplenkęs čeką Mareką Bartą (60,49) ir Kipro sportininką Micahelį Klatsią (59,83).

Europos jaunimo festivalio plaukimo varžybose lietuvaitės finišavo septintos

Plaukimo varžybų finaluose antradienį abi Lietuvos atstovės užėmė septintąsias vietas.

Giedrė Grigonytė 100 m laisvuoju stiliumi finale distanciją įveikė per 58,94 sekundės, o Asta Drevinskaitė 200 m distancijoje nugara sugaišo 2 minutes 22,10 sekundės.

Vaikinų 100 m peteliške B finale dalyvavęs Tadas Duškinas antrą kartą pagerino Lietuvos septyniolikamečių (55,84 sek.) rekordą, tapo šio plaukimo nugalėtoju, o bendrojoje įskaitoje liko devintas.

J. Eldukonytė - Europos jaunimo olimpinio festivalio teniso turnyro aštuntfinalyje

Teniso turnyro merginų vienetų varžybų šešioliktfinalyje Joana Eldukonytė antradienį 6:3, 7:6 (7:2) nugalėjo lenkę Paulimą Czamik bei iškopė į aštuntfinalį.

Šešioliktfinalyje nepasisekė Juliui Tverijonui, kuris antradienį 4:6, 2:6 nusileido italui Michelei Palmai.

Merginų dvejetų aštuntfinalyje J. Eldukonytės ir Agnės Čepelytės duetas 3:6, 1:6 pralaimėjo čekėms, o J. Tverijonas poroje su Augustu Radžiukynu 0:6, 3:6 nusileido britams.