Šuoliuose su kartimi lietuvis nė karto neįveikė pradinio 4 metrų aukščio ir šioje rungtyje liko be taškų. Tokiu būdu, likus vos dviems rungtims, M. Šilkauskas bendroje rikiuotėje nusirito žemyn į paskutinę vietą ir prarado galimybes kovoti dėl apdovanojimų.

Patyręs nesėkmę Lietuvos sportininkas pasitraukė iš likusių varžybų.

„Mantas dar nuo pavasario jaučia peties skausmus, todėl jį saugojo ir šuolyje su kartimi pasirinko didesnį aukštį. Buvo tikimasi, kad Mantas jį įveiks ir daugiau nebandys šokti. Be to, dar buvo likusi ieties metimo rungtis. Deja, tai nepasitvirtino.

Apskritai prieš varžybas Mantas turėjo tik vieną rimtą treniruotę su kartimi ir tai nėra jo mėgstamiausia rungtis. Šiaip ar taip, dešimtkovę sudaro dešimt rungčių. Šį kartą nepasisekė“, - DELFI sakė Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas.

Čempionu tapo olandas Eelco Sintnicolaasas, iš viso surinkęs 8112 taškų ir pasiekęs asmeninį rekordą. Sidabro medalis atiteko Mateo Sossah iš Prancūzijos (7885 tšk.), bronziniu apdovanojimu džiaugėsi serbas Mihailas Dudašas (7855 tšk.).

Šeštojoje rungtyje - 110 metrų barjeriniame bėgime - lietuvis distanciją įveikė per 14,52 sek. (908 tšk.) ir tarp 19 varžybų dalyvių pasidalijo trečiąją vietą su S. Kahlertu, kuriam šis laikas buvo asmeninis rekordas.

Greičiausiai 110 metrų nubėgo kitas vokietis Rico Freimuthas (14,29 sek., 937 tšk.), pasiekęs geriausią asmeninį rezultatą, o antras buvo čekas Adamas Nejedly (14,44 sek., 918 tšk.).

M. Šilkauskui tai nebuvo rezultatas, kokio jis tikėjosi, tačiau Lietuvos sportininkui užteko taškų pakilti į antrąją vietą bendroje įskaitoje.

Mūsiškis kiek atsigriebė sau mažiau parankioje disko metimo rungtyje, kur A grupėje užėmė pirmą vietą. Geriausiu trečiuoju mėginimu M. Šilkauskas įrankį švystelėjo 41,24 m (690 tšk.) ir pasiekė asmeninį rekordą.

Pirmasis bandymas lietuviui taip pat buvo rekordinis (39,63 m), o antruoju diskas skriejo arčiau (36,57 m).

Tačiau tarp visų rungties dalyvių M. Šilkauskas užėmė 7-ąją vietą ir bendroje įskaitoje vėl smuktelėjo į trečiąją poziciją.

Nugalėjo asmeninį rekordą pasigerinęs ir lyderiu tapęs prancūzas Mateo Sossah (45,44 m, 776 tšk.), antras buvo taip pat personalų rekordą pasiekęs vokietis Matthiasas Prey (44,98 m, 766 tšk.), trečias - R. Freimuthas (44,69 m, 760 tšk.).

Šuolių su kartimi rungtyje nugalėjo asmeninį rekordą pasiekęs olandas Eelco Sintnicolaasas (5,30 m, 1004 tšk.), antrą vietą pasidalijo čekas Františekas Stanekas ir asmeninį geriausią rezultatą užfiksavęs vokietis Steffenas Kahlertas (5,10 m, 941 tšk.).

Likusiose rungtyse M. Šilkauskas nebedalyvavo. Ieties metimą laimėjo galutinę pergalę varžybose praktiškai jau tuomet užsitikrinęs E. Sintnicolaasas (61,51 m, 761 tšk.), antrą vietą užėmė M. Sossah (60,27 m, 742 tšk.), trečiąją – R. Freimuthas (60,08 m, 739 tšk.).

Finalinę rungtį - 1500 m bėgimą - laimėjo greičiausiai per karjerą bėgęs G. Querinas (4:16,74 min., 834 tšk.), antras buvo kitas prancūzas Quentinas Jammier (4:21,67, 800 tšk.), trečias - belgas Bruno Cartonas-Delcourt'as (4:22,66 min, 793 tšk. ir asmeninis rekordas).

Bendrosios įskaitos lyderių dešimtukas po 8 rungčių:

1. Eelco Sintnicolaasas (Olandija) 8112 tšk.