Lietuvos komanda sėkmingai kovojo pusantro kėlinio ir gana ilgai pirmavo, tačiau susitikimo pabaigoje jiems pritrūko jėgų ir 2005-ų metų pasaulio čempionai perėmę iniciatyvą iškovojo pergalę.

Po rungtynių abi komandos išsaugojo savo vietas 7 grupės turnyrinėje lentelėje, kur ispanai po 3 rungtynių su 4 taškais žengia treti, o lietuviai po 3 mačų su 2 taškais užima ketvirtąją poziciją.

Rungtynės

Susitikimo pradžioje lietuviams sunkiai sekėsi rasti kelius prie varžovų vartų ir šie 4 įvarčiais be atsako ėmė tolti (0:4). Galiausiai pirmąjį mūsiškių įvartį pelnė Ispanijos klube rungtyniaujantis ir šios šalies rankininkus gerai pažįstantis Tomas Eitutis.

Lietuviai netrukus atsikratė starto jaudulio ir ėmė sparčiai mažinti skirtumą – sužaidus 10 min. po Andriaus Stelmoko įvarčio ekipas skyrė minimalus atstumas (4:5).

Netrukus Augustas Strazdas rezultatą išlygino (6:6), o 19-ą minutę A. Stelmokas pirmą kartą išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (8:7). Atkakli kova vyko taškas į tašką (9:9, 10:10, 11:11), o prieš pat pertrauką lietuvių minimalią persvarą įtvirtino Valdas Novickis (12:11).

Puikiai pirmame kėlinyje žaidė Lietuvos rinktinės vartininkas Arūnas Vaškevičius, atlaikęs 3 iš 4 ispanų 7 metrų baudinių (2 iš jų atmušė).

Antrajame kėlinyje po labai sėkmingo A. Vaškevičiaus žaidimo gynyboje ir V. Novickio bei A. Stelmoko įvarčių iš eilės lietuviai padidino savo persvarą (15:12).

Vis dėlto ilgai džiaugtis Lietuvos sirgaliams neteko. Svečiai ne tik neleido nutolti, bet ir pasinaudoję keliomis mūsiškių klaidomis ėmė sparčiai naikinti deficitą. Lietuvių puolimas įstrigo, o sužaidus 15 minučių jau ispanai pirmavo trimis įvarčiais (15:18).

18-ą minutę 7 Ispanijos rankininkų įvarčių „sausą“ seriją pagaliau nutraukė A. Malašinskas (16:19). Mačas tapo rezultatyvesnis, tačiau aikštės šeimininkams labiau priartėti niekaip nepavyko (17:20, 18:21, 19:22, 20:23).

Ispanijos rinktinė iki rungtynių pabaigos įtvirtino savo persvarą ir iškovojo svarbią pergalę turnyrinės lentelės įskaitoje 28:22.

Statistika:

Lietuvos rinktinei įvarčius pelnė: Andrius Stelmokas 4, Valdas Novickis, Vaidas Klimčiauskas, Aidenas Malašinskas ir Vaidotas Grosas po 3, Augustas Strazdas ir Aurelijus Sabonis po 2, Tomas Eitutis ir Andrius Račkauskas po 1.

Ispanijos rinktinei įvarčius pelnė: Ikeras Romero Fernandezas 7, Victoras Gonzalezas 4, Joanas Reixachas, Juanas Candau, Rubenas Garabaya ir Alberto Rguezas po 3, Danielis Sarmiento ir Cristianas Garcia Ugalde po 2, Albertas Comasas 1.

Kitose grupės rungtynėse trečiadienį Olandijos rankininkai svečiuose 34:19 nugalėjo Kiprą.

VII grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, įvarčių skirtumas, taškai)

1.Olandija5320171:127+448
2.Ukraina4301110:91+196
3.Ispanija320183:67+164
4.Lietuva302166:72-62
5.Kipras500599:172–730

Žvilgnis į priekį

Dvejas pirmąsias šio ciklo atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė su Olandijos rankininkais sužaidė lygiosiomis (19:19, Panevėžyje ir 25:25, Emene).

Šeštadienį (kovo 21 d.) Nikosijoje mūsiškiai susitiks su grupės autsaidere Kipro rinktine.

„Ne, jokiu būdu nėra užtikrina pergalė ir mače su autsaideriu Kipru. Reikia pripažinti, kad dauguma mūsų rankininkų žaidžia antrose pagal pajėgumą Ispanijos ir Vokietijos lygose. Jų čempionatai per rinktinių atrankos ciklą nenutraukiami ir trys žaidėjai turės grįžti savaitgaliui į savo klubus. Mūsų komanda dar kiek susilpnės. Todėl ir Kipre nesitikime lengvo pasivaikščiojimo, toms rungtynės teks tinkamai nusiteikti. Dabar visi moka žaisti rankinį, kaip ir futbolą“, - DELFI pirmadienį sakė rinktinės vyriausiasis treneris Miglius Astrauskas.

36 Europos komandos, suskirstytos į 7 grupes, kovoja dėl kelialapių į finalo turnyre Austrijoje.

Į finalo etapą iš grupės pateks 1–2 vietas užėmusios komandos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.