Trenerės Rasos Rimgailienės šešiolikmetė auklėtinė trečiadienį kvalifikacinėse varžybose laimėjo keturias kovas iš šešių ir, užėmusi 27-ą vietą tarp 84-ių dalyvių, pateko į atkrintamąsias varžybas.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate P. Matlauskaitė 15:10 nugalėjo slovėnę Gają Kores, šešioliktfinalyje 15:13 palaužė šeštą vietą kvalifikacijoje užėmusios vokietės Ines Werner pasipriešinimą, aštuntfinalyje 15:9 įveikė ispanę Amandą Baldą ir tik ketvirtfinalyje 6:15 nusileido Senojo žemyno jaunučių vicečempione tapusiai Prancūzijos fechtuotojai Lauren Rembi.

Europos čempione tapo Estijos atstovė Julija Beliajeva, o bronzos medalius iškovojo Vengrijos sportininkės - Dorina Budai ir Anna Kolczonay.

Kvalifikacinėse varžybose laimėjusi vos vieną kovą iš šešių trylikametė Dovilė Mančinskaitė bendroje įskaitoje užėmė 78-ą vietą, o visas šešias dvikovas grupės varžybose pralaimėjusi penkiolikmetė Paulina Bajorūnaitė liko 82-a.

Nepasisekė vieninteliam vaikinų varžybose startavusiam lietuviui penkiolikmečiui Matui Šatkauskui, kuris pralaimėjo visas šešias kovas ir bendroje įskaitoje liko 101-as tarp 103-jų atletų.