Ketvirtoji pagal skirstymą rusė Jelena Dementjeva 7:6 (8:6), 6:4 įveikė australę Samanthą Stosur ir aštuntoji turnyro raketė kita rusė Svetlana Kuznecova 7:6 (9:7), 6:4 nugalėjo ukrainietę Alioną Bondarenko.

Kituose šeštadienio susitikimuose pergales iškovojo ir į aštuntfinalį pateko dvi ispanės, baltarusė, kinė bei slovakė:

Carla Suarez Navarro (Ispanija) - Maria Jose Martinez Sanchez (Ispanija) 6:1, 6:4;

21-Anabel Medina Garrigues (Ispanija) - 12-Flavia Pennetta (Italija) 6:4, 6:1;

13-Viktorija Azarenka (Baltarusija) - 20-Amelie Mauresmo (Prancūzija) 6:4, 6:2;

22-Zheng Jie (Kinija) - Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:2, 6:2;

18-Dominika Cibulkova (Slovakija) - Virginie Razzano (Prancūzija) 7:5, 7:5.

Vyrų vienetų varžybų šešioliktfinalyje šeštadienį turnyro favoritas pajėgiausias planetos tenisininkas ispanas Rafaelis Nadalis 6:4, 6:2, 6:2 nugalėjo vokietį Tommy Haasą, ketvirtas pagal skirstymą britas Andy Murray'us 7:5, 6:0, 6:3 įrodė savo pranašumą prieš austrą Jurgeną Melzerį, penktąjį reitingą turintis praėjusių metų šio turnyro finalininkas prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga 6:4, 6:2, 1:6, 6:1 įveikė Dudį Selą iš Izraelio ir šeštoji turnyro raketė prancūzas Gillesas Simonas 7:6 (7:2), 6:4, 6:2 nugalėjo kroatą Mario Ančičių.

9-James Blake (JAV) - 18-Igor Andrejev (Rusija) 6:3, 6:2, 3:6, 6:1;

12-Gael Monfils (Prancūzija) - 17-Nicolas Almagro (Ispanija) 6:4, 6:3, 7:5;

13-Fernando Gonzalez (Čilė) - 24-Richard Gasquet (Prancūzija) 3:6, 3:6, 7:6 (12:10), 6:2, 12:10;

14-Fernando Verdasco (Ispanija) - 22-Radek Stepanek (Čekija) 6:4, 6:0, 6:0.

Atvirųjų Australijos teniso pirmenybių prizų fondą sudaro 22 mln. Australijos dolerių.