Atrankoje V. Janušaitis distanciją nuplaukė per 24,73 sek. ir užėmė 18-ą vietą tarp 39 sportininkų, tačiau pateko į pusfinalio šešioliktuką dėl šalių kvotų. Pusfinalyje negali varžytis daugiau nei 2 vienos šalies sportininkai, tad už borto liko silpniausiai iš italų plaukęs Damiano Lestingi (10 vt.) ir vokietis Stefanas Herbstas (16 vt.).

23-ejų Rimvydas Šalčius atrankoje liko paskutinis (26,61 sek.). Iki pusfinalio jam trūko 1,88 sek.

Geriausią laiką atrankoje užfiksavo Rusijos atstovas Stanislavas Donecas - 23,48 sek.

Masiškiausioje - vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi - rungtyje startavo net trys mūsų šalies atstovai, tačiau visi jie savo pasirodymą baigė atrankoje. Tarp 67 sportininkų 24-erių Paulius Viktoravičius buvo 24-as (48,42 sek., iki pusfinalio pritrūko 0,14 sek.), 18-metis Mindaugas Sadauskas - 41-as (48,89 sek. ir 0,62 sek.), o 27 metų Mindaugas Margis - 57-as (49,77 sek. ir 1,5 sek.).

Greičiausiai distanciją įveikė ir čempionato rekordą pagerino prancūzas Amaury Leveaux (45,76 sek.).

Moterų 50 m plaukimo peteliške atrankos varžybose 18-metė Gritė Apanavičiūtė finišavo 35-a tarp 49 atlečių. Lietuvės laikas - 27,56 sek. - buvo 0,69 sek. „lėtesnis“ nei pusfinalio barjeras.

Greičiausiai plaukė estė Triin Aljand - 25,88 sek.

Moterų 200 m plaukimo krūtine rungtyje 18-metė Raminta Dvariškytė užėmė 22-ą vietą (2 min. 28,90 sek.) ir į finalą nepateko. Iki greičiausiųjų aštuntuko jai pritrūko 3,49 sek.

Atrankos varžybose, kuriose dalyvavo 35 plaukikės, nugalėjo rusė Alena Aleksejeva (2:21,04).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.