"Man City" pirmą aštrią situaciją prie varžovų vartų sukūrė tik 30 minutę, kai po baudos smūgio neužtikrintai vartus paliko Edwinas Van der Saras, tačiau kamuolys tinkle neatsidūrė - smūgis buvo netikslus.

Prieš didžiąją rungtynių pertrauką "Man Utd" futbolininkams pavyko įsiveržti į priekį - Michaelo Carricko smūgį atrėmė vartininkas, tačiau W.Rooney pirmasis suskubo prie kamuolio ir iš maždaug trijų metrų pasiuntė jį į tuščius vartus. Tai buvo 100-asis puolėjo įvartis Anglijos "Premier" lygoje.

Antrajame kėlinyje atgijo "Man City" atakos, tačiau šeimininkams pritrūkdavo tikslumo - nei Benjami, nei Javiero Garrido bandymai neskriejo į vartų plotą.

68 minutę antrą geltoną kortelę už žaidimą rankomis baudos aikštelėje prieš save išvydo geriausiu pasaulio žaidėju tituluojamas Cristiano Ronaldo. Portugalas teisinosi, kad išgirdo teisėjo švilpuką, tačiau rungtynių arbitro toks pasiteisinimas neįtikino ir saugas buvo priverstas palikti aikštę.

Po šio epizodo "Man City" nors ir turėjo kiekybinę žaidėjų persvarą, tačiau nuolat atsimušdavo į patikimą "Man Utd" gynybą. Vis dėlto per pridėtinį laiką aikštėms šeimininkams vos nepavyko išlyginti rezultato, kai po sumaišties baudos aikštelėje Patrice'as Evra išmušė kamuolį nuo vartų linijos.

Paskutinėmis susitikimo sekundėmis W.Rooney galėjo padidinti pranašumą, tačiau vartus palikęs Joe Hartas sugebėjo laiku grįžti ir numušti puolėjo smūgiuotą kamuolį iš vidurio aikštės už galinės linijos. Teisėjo švilpukas skelbė "Man Utd" pergalę minimaliu rezultatu 1-0.

Antrame sekmadienio derbyje "Stamford Bridge" stadione susitiko dvi Londono komandos - "Chelsea" ir "Arsenal". Didelės spartos pirmajame kėlinyje aiškią teritorinę persvarą turėjo aikštės šeimininkai, tačiau jiems pritrūkdavo tikslumo baigiamojoje atakų stadijoje. Vis dėlto "mėlynieji" pasiekė savo - 30 minutę kamuolį į savų vartų tinklą bandydamas išmušti kamuolį pasiuntė gynėjas Johanas Djourou.

Antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino, o susitikimo lūžio tašku tapo 59 minutė, kai po Denilsono perdavimo rezultatą išlygino Robinas van Persie. Tiesa, epizodo kartojime aiškiai matėsi, kaip olandas perdavimo metu buvo nuošalėje, tačiau teisėjai šio taisyklių pažeidimo neužfiksavo.

Dar už trijų minučių "kanonieriai" įsiveržė į priekį - po baudos smūgio Emmanuelis Adebayoras atkovojo kamuolį, perdavė jį tam pačiam R. van Persie, kuris nepaliko vilčių Petrui Cechui.

Per likusį laiką svečiai patikimai gynėsi ir šventė pergalę rezultatu 2-1, kuri leido turnyrinėje lentelėje aplenkti "Aston Villa" ekipą ir įsitvirtinti ketvirtoje vietoje "Premier" lygoje.

Kitose sekmadienio rungtynėse "Portsmouth" namuose po atkaklios kovos 3-2 palaužė "Blackburn" ekipos pasipriešinimą.

Aikštės šeimininkai pirmavo po Peterio Croucho ir Jermaino Defoe įvarčių antrojo kėlinio pradžioje, tačiau "Blackburn" žaidėjai nesutriko ir išlygino rezultatą - 62 minutę pasižymėjo Mattas Derbyshire'as, o dar po 5 minučių mačo pusiausvyrą atstatė Kerimoglou Tugay'us.

Vis dėlto paskutinį žodį rungtynėse tarė tik po keitimo aikštėje pasirodęs "Portsmouth" saugas Seanas Davisas pasiuntęs kamuolį į Paulo Robinsono ginamų vartų tinklą.

Minimalią pergalę rezultatu 1-0 iškovojo ir turnyrinėje lentelėje į septintą vietą pakilo Liverpulio "Everton" ekipia išvykoje nugalėjusi Londondo "Tottenham" futbolininkus. Vienintelį mačo įvartį 51 minutę pelnė Stevenas Pienaaras.

Visi sekmadienio rezultatai:

"Man City" 0 - 1 "Man Utd"

42' [0 - 1] Wayne Rooney

68' iš aikštės pašalintas Cristiano Ronaldo ("Man Utd")

"Portsmouth" 3 - 2 "Blackburn"

49' [1 - 0] Peter Crouch

53' [2 - 0] Jermain Defoe

62' [2 - 1] Matt Derbyshire

67' [2 - 2] Kerimoglou Tugay

79' [3 - 2] Sean Davis

Londono "Tottenham" 0 - 1 Liverpulio "Everton"

51' [0 - 1] Steven Pienaar

Londono "Chelsea" 1 - 2 Londono "Arsenal"

30' [1 - 0] Johan Djourou (į savus vartus)

59' [1 - 1] Robin van Persie

62' [1 - 2] Robin van Persie